Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Ako fotit v kostole?

ginas
ginas 2009-04-20 22:34:17+02
V kostole je vacsinou tma ... mna by zaujimalo ako to riesite ...povytiahnete malu odraznu dosticku z blesku a hotovo?...alebo ..?
 
viking81
2012-05-22 07:07:49+02
príspevok od: MRathlon
Vdaka za tipy, zas som o nieco mudrejsi. Keby slo o kseft za peniaze, tak by som sa k tomu postavil zodpovednejsie, alebo to nevzal vobec (zavisi od vyznamu danej udalosti). Na svadbu by som si urcite netrufol, aj ked...ked tak sledujem niektorych expertov, ktori si kupia prvu zrkadlovku a o mesiac uz vo velkom fotia svadby, maju vytvorene FB/webstranky s honosnym nazvom "(meno) photography", tak by som dokazal nafotit to iste co vacsina z nich. Ale ked nieco neviem robit na pozadovanej urovni, tak to radsej nerobim.
seriozny pristup...paci sa mi ja sidce svadby fotim...ale to len kamaratom a skoro za vatikansku menu....vzdy ich upozornim ze poznam aj lepsich fotografov ako som ja ale niekedy si povedat nedaju...tak co uz s nimi
 
viking81
2012-05-22 07:09:30+02
príspevok od: total empty
No každý používa iný foťák a veľke iso robí problém,ty si používaj ak ti to mašina dovolí a spravý ti super fotky iso aj 12tisíc, ale podľa mňa je to zbytočné. Kostoly su osvetlené, blesk na foťaku maš,neni tam extrémna tma. A šum-zrno pri veľkom iso robí problém pri úpravach fotiek.
Nefotí každý z polmilionovou aparatúrov.
Ja si vystačím aj z iso400 a menej.
no ako ktore....nove moderne ano....pred dvoma tyzdnami som fotil svadbu...iso 800 clona 2.8-4 casy ho hadzalo 1/125 -1/200 a siel som uplne bez blesku....ale na druhej strane...bol som aj v kostole kde som musel ist na iso 1600....plnu dieru a kebyze nemam externy blesk tak by som toho moc nenafotil...
 
Marek Janicko
2012-05-22 07:46:26+02
príspevok od: viking81
no ako ktore....nove moderne ano....pred dvoma tyzdnami som fotil svadbu...iso 800 clona 2.8-4 casy ho hadzalo 1/125 -1/200 a siel som uplne bez blesku....ale na druhej strane...bol som aj v kostole kde som musel ist na iso 1600....plnu dieru a kebyze nemam externy blesk tak by som toho moc nenafotil...
Tak takyto kostol by sa mi pacil minimalne aspon 1x.
 
viking81
2012-05-22 08:05:33+02
príspevok od: Marek Janicko
Tak takyto kostol by sa mi pacil minimalne aspon 1x.
v zuberci ho maju genialny....samozrejme zohralo svoje aj slnecne pocasie ktore bolo vonku
 
lubco
2012-05-22 08:21:35+02
Ja v kostole kľudne aj ISO 3200 a niekedy aj 6400 keď sa ináč nedá (bez blesku). Na fotky na FB a výtlačky 13x18cm to v poho stačí
 
vd
2012-05-22 08:27:54+02
nebojte sa velkeho iso. do 1600 idem bezne, v extremoch aj viac. clony 1,4-2,2 v extremne tmavych kostoloch. niektore su naozaj tmave, par tlmenych sviec aj to su vysoko, takze ako bez svetla, a ak vonku slnko nezasvieti, musite ist do extremu..
 
calven
2012-05-22 08:29:21+02
Vysokého ISO sa netreba báť. Ale ako to tu niekto spomenul - pri vysokom ISO exponovať čo najpresnejšie. No a či chceš alebo nie, systémový blesk je takmer nutnosť. V dnešnej dobe, kedy sa kadejaký skvelo fungujúci YN dá zohnať za cca 60€ odvolávka na to, že je to drahé neprejde.
V kostole fotím v pohode na 800 - 1250. Ak sa fakt inak nedá tak aj 1600. 3200 je stav núdze, ale garantujem Ti, že ak fotku dobre naexponuješ, tak šum nikomu vadiť nebude. Na rozdiel od rozmazanej fotky spôsobenej dlhým časom.
 
tomaspavco
2012-05-22 08:35:08+02
to iso je jasne(1600-2500 - na D700 na menších senzoroch sú to už šumáky) ale tie clony 1,4-2,2 su diskutabilne (berem ked už nepusti fyzika) ale pre istotu priclonim na clonu 4 a mám to ostrejšie...radsej ostrejsie zasumena ako zasumena a ešte aj mäkka
 
vd
2012-05-22 08:36:32+02
najprv musis tomu rozumiet, potom nebudu take otazky nebude ta trapit ani sum, ci ine nedostatky. samozrejme idealne podmienky nie su vzdy. nemusis mat ani blesky, ani vybavu za statisice...
 
Marek Janicko
2012-05-22 08:56:58+02
príspevok od: viking81
v zuberci ho maju genialny....samozrejme zohralo svoje aj slnecne pocasie ktore bolo vonku
Poznam ho, ak myslis v skanzene.
Inac na uplnom severo-vychode slovenska, kde je vela drevenych kostolikov nezavidim pracu fotografom. Tam sa neda pouzit blesk, ked vidim miestnot vylozenu s drevom uz hned tusim problemy.
 
viking81
2012-05-22 09:07:12+02
príspevok od: Marek Janicko
Poznam ho, ak myslis v skanzene.
Inac na uplnom severo-vychode slovenska, kde je vela drevenych kostolikov nezavidim pracu fotografom. Tam sa neda pouzit blesk, ked vidim miestnot vylozenu s drevom uz hned tusim problemy.
nie nie....ten nastastie nie....myslim kostol priamo v dedine a ako vravis....drevenny kostol alebo drevom vykladana sala je smrt fotografov....teda tych co nemaju aspon 3-4 blesky rozmiestnene po celej miestnosti
 
vd
2012-05-22 09:10:24+02
príspevok od: viking81
nie nie....ten nastastie nie....myslim kostol priamo v dedine a ako vravis....drevenny kostol alebo drevom vykladana sala je smrt fotografov....teda tych co nemaju aspon 3-4 blesky rozmiestnene po celej miestnosti
stretol som sa aj s cervenym drevom (na urade) mozem len potvrdit, je to zle. potom to treba vyvazit na radsej bez blesku ak to ide.
 
Marek Janicko
2012-05-22 09:28:23+02
Najvacsi brutal co som zazil bola dobova kaviarnicka v Benatkach, ta pri priblisnuti bleskom pohltila totalne vsetko. Cierna fotka, iba zrkadla svietili. Keby som nezazil neuverim niecomu takemu, ze za pohodovych podmienok, dokaze takto material oklamat techniku.
 
steve2211
2012-05-22 10:50:09+02
Moja krstná mala rodinnú oslavu v priestoroch , kde bolo do výšky 2m po obvode tmavo hnedé gaštanové drevo, zbytok po strop bledo-hnedá stena a na strope boli čierne veľké kazety so zlatým lemovaním Tak ako hovorí Snake, keby som nezažil, tak neuverím, akú tmu to dokáže odraziť Čistá smrť
 
MRathlon
2012-05-22 11:30:01+02
Tak som sa poucil na vlastnych chybach, nabuduce to bude lepsie Predpokladam, ze s vysledkom budu dotycni spokojni, kedze to bude o par tried lepsie ako kompaktova mydlo-kvalita...
 
MRathlon
2012-05-22 11:33:00+02
príspevok od:
To je dobrý a veľmi zodpovedný prístup. Aspoň nebude nikto sklamaný mám namysli zákazníka ktorý by možno čakal viac. Radšej tvoji známy ocenia snahu a samotnú kvalitu fotky bez pohľadu či to za tie peniaze stálo alebo nie
Myslis, ze preco tu nemam ziadnu fotku? Moje doterajsie vycvaky nepovazujem za nic extra, cim by sa bolo treba pochvalit...Kym to nepovazujem za fakt dobre, tak to nikde nevesiam a necakam oslavne komentare.
 
2012-05-22 11:58:31+02
príspevok od: MRathlon
Myslis, ze preco tu nemam ziadnu fotku? Moje doterajsie vycvaky nepovazujem za nic extra, cim by sa bolo treba pochvalit...Kym to nepovazujem za fakt dobre, tak to nikde nevesiam a necakam oslavne komentare.
Vešanie fotiek nie je len o chvále ale aj kritike Môžno by ti ľudia poradili a kvalita fotiek by sa posunula hore
 
PeCh
2012-05-22 12:12:21+02
príspevok od:
Vešanie fotiek nie je len o chvále ale aj kritike Môžno by ti ľudia poradili a kvalita fotiek by sa posunula hore
Povedz koľko fotiek je tu s radami, ako to urobiť lepšie? Nanajvýš kritika aké je to zlé bez návrhu na zlepšenie, alebo naopak chvály aké je to super.
 
2012-05-22 12:44:54+02
príspevok od: PeCh
Povedz koľko fotiek je tu s radami, ako to urobiť lepšie? Nanajvýš kritika aké je to zlé bez návrhu na zlepšenie, alebo naopak chvály aké je to super.
Málo svetla, zle zaostrené, prečo je to také rozmazané?, Treba statív... celé zle...Héj takých by bolo ale keď si to tak vezmeš tak tiež sú t rady. Vieš že máš inde zaostriť, použiť blesk, statív či dlhší čas. Všetko je o uhle pohľadu. Ale celkovo máš pravdu. Buď ťa pochvália lebo sprdnú Najdôležitejšie je stále to ako ty vnímaš tú fotku
 
total empty
2012-05-22 14:30:13+02
príspevok od:
Málo svetla, zle zaostrené, prečo je to také rozmazané?, Treba statív... celé zle...Héj takých by bolo ale keď si to tak vezmeš tak tiež sú t rady. Vieš že máš inde zaostriť, použiť blesk, statív či dlhší čas. Všetko je o uhle pohľadu. Ale celkovo máš pravdu. Buď ťa pochvália lebo sprdnú Najdôležitejšie je stále to ako ty vnímaš tú fotku
Statív v kostole ťažko použiješ,jedine pri pózovani po omši.
 
Strana 8 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()