Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Ako fotit v kostole?

ginas
ginas 2009-04-20 22:34:17+02
V kostole je vacsinou tma ... mna by zaujimalo ako to riesite ...povytiahnete malu odraznu dosticku z blesku a hotovo?...alebo ..?
 
JOK3R
2011-10-09 00:03:08+02
príspevok od: Albedo
mohli by sme zalozit taku temu - vtipne zazitky a prekvapenia z foteni svadieb :) ved ty uz mas celkom peknu zbierku exotov, ci? :D
Mňa sa na svadbe čo som fotil naposledy, profesionálny kameraman opýtal či fotím na automatiku. Keď som mu povedal že nie, tak sa na mňa uznanlivo pozrel a povedal: "lebo fotografa čo som sa naposledy pýtal povedal že mu to automaticky zaostruje"
 
lukas318
2011-10-09 09:56:07+02
bud budes fotit s bleskom, alebo vysokosvetelnym obejktivom napr 35mm f/1,4 s vyssim ISO
 
tpajki
2011-10-09 11:22:34+02
príspevok od: JOK3R
Mňa sa na svadbe čo som fotil naposledy, profesionálny kameraman opýtal či fotím na automatiku. Keď som mu povedal že nie, tak sa na mňa uznanlivo pozrel a povedal: "lebo fotografa čo som sa naposledy pýtal povedal že mu to automaticky zaostruje"
a take nieco ... daj opisem si nastavenia lebo ja tiež fotim nie len kamerujem
 
Fatty
2011-10-09 14:10:56+02
príspevok od: tpajki
a take nieco ... daj opisem si nastavenia lebo ja tiež fotim nie len kamerujem
aaach.. "kamerujem".... debilné slovo z ktorého sa mi ježia chlpy na riti
zrejme bude správne aj "fotoaparátujem"
nie?
 
tpajki
2011-10-09 14:22:09+02
príspevok od: Fatty
aaach.. "kamerujem".... debilné slovo z ktorého sa mi ježia chlpy na riti
zrejme bude správne aj "fotoaparátujem"
nie?
to už necham na teba .. .z coho a kde sa ti co ježi
 
srni
2011-10-10 09:45:05+02
ludia a co takto GARY FONG, mate s tym niekto skusenosti ??
 
milos
2011-10-10 11:59:58+02
Dobrá vec,ale na blesk na tele veľmi nepraktická.Určite nie na behanie po kostole alebo fotenie inej reportáže.A to platí pre akýkoľvek slušný difúzer,ktorý sa nasádza na blesk.
Na blesk mimo tela-dobré,lacné a dá sa tam vyhrať s farebnými nádstavcami,dá sa použiť aj ako veľmi dobrý základ na rôzne homemade úpravy.

Vcelku dobré nápady a rôzne homemade:

http://www.instructables.com/id/DIY-Gary-Fong-Lightsphere/
 
milos
2011-10-10 12:59:08+02
Teda myslel som takéto niečo:

http://www.photonet.sk/shop/lambency-c1-difuzor/p_29051.html
 
MRathlon
2012-05-21 21:06:33+02
caute..nechcel som zakladat novu temu a tu sa riesi nieco, s cim som mal nedavno problem. Fotil som v kostole, cisto amatersky bez naroku na odmenu. Takmer nulova priprava, vybavenie zahrnalo 40D + tamron 17-50/2,8 bez VC (este aj 50/1,8 ale tu som nenasadil). Nieco som pofotil vonku s prioritou clony, potom som samozrejme zabudol prepnut a prve 2 fotky z interieru su s dlhymi casmi, kym mi to doslo.. Kedze som nemal externy blesk tak som cvakal len s integrovanym v M rezime..nebol cas na experimentovanie, tak som tam mal iso400, f4 a 1/40, co sa pri zopar zaberoch ukazalo ako nie najlepsi cas (rozmazanie pohybu). Som amater, preto sa chcem opytat, keby som sa nahodou este dostal to takejto situacie, ako upliest z h...a bic (za predpokladu, ze nezozeniem externy blesk)? Predpokladam, ze minimalne dvihnut ISO, kam by som mohol ist v pripade 40D ?
 
Kamil Škvarka
2012-05-21 21:34:50+02
Clona 2,8. ISO kludne 800 az max 1600,cas si fotak vypocita. Radsej viac sumu na fotkach ako ziadne fotky a sami odpad.
 
viking81
2012-05-21 21:41:40+02
tak tak...iso 800....clonu tak 3,5 aby si trosku priclonil a ziskal okrem ostrejsieho obrazu aj trosku vacsiu HO a cas aspon 1/60...to by na pokojne sediacich svadobcanom malo stacit....samozrejme do toho pustat aspon ten interny blesk ked bude malo svetla...
 
Daniel.U
2012-05-21 21:42:36+02
ked chces mat istotu nerozmazanych zaberov tak musis mat cas minimalne 1/100, lepsie vsak 1/125 pri ohniskach na tvojom objetkive. Pri teleobjekive by to muselo byt este viac. Staticke zabery udrzis s kludnou rukou aj pri dlhsich casoch, ale nie ked sa tam hybu ludia. Ked mas to M, tak si zvol spomenuty cas, clonu taku kedy ti uz objektiv rozumne kresli a ISO prisposob (dajme tomu 1000). Blesk nechaj v ttl rezime, ale krot ho korekciami. Kazdu scenu si preveruj co ti to robi na displayi a bud trochu uber na clone alebo zvys iso ked treba. Bez externeho blesku je to komplikovane, ja davam aj korekcny filter na blesk
 
total empty
2012-05-21 22:02:38+02
V kostole decentne,blesk na foťáku a dosť, ISO max do 400,a hlavne krátke časy, na S-ku to naladiť z bleskom a bude ok. Dá sa aj na automat ale dosť často sa stáva,že ľudia su máznutý svojím pohybom.Spraviť radšej tmavšie fotky ako mať prepaly na bielom,lebo v kostole je bielých hábitov veľa. Určite fotiť do RAW a potom z Tiffkamy šup do HDR softu.
Eta vsjo.
 
Manicy
2012-05-21 22:53:10+02
príspevok od: total empty
V kostole decentne,blesk na foťáku a dosť, ISO max do 400,a hlavne krátke časy, na S-ku to naladiť z bleskom a bude ok. Dá sa aj na automat ale dosť často sa stáva,že ľudia su máznutý svojím pohybom.Spraviť radšej tmavšie fotky ako mať prepaly na bielom,lebo v kostole je bielých hábitov veľa. Určite fotiť do RAW a potom z Tiffkamy šup do HDR softu.
Eta vsjo.
ISo max do 400?? nerozumiem tej hodnote,to si kde tu hodnotu vyhrabal???
 
inkubbus
2012-05-21 23:00:56+02
príspevok od: total empty
V kostole decentne,blesk na foťáku a dosť, ISO max do 400,a hlavne krátke časy, na S-ku to naladiť z bleskom a bude ok. Dá sa aj na automat ale dosť často sa stáva,že ľudia su máznutý svojím pohybom.Spraviť radšej tmavšie fotky ako mať prepaly na bielom,lebo v kostole je bielých hábitov veľa. Určite fotiť do RAW a potom z Tiffkamy šup do HDR softu.
Eta vsjo.
no jo, to ale nefotíš ale softíš... tu bola otázka na fotenie.
 
total empty
2012-05-21 23:06:32+02
príspevok od: Manicy
ISo max do 400?? nerozumiem tej hodnote,to si kde tu hodnotu vyhrabal???
No každý používa iný foťák a veľke iso robí problém,ty si používaj ak ti to mašina dovolí a spravý ti super fotky iso aj 12tisíc, ale podľa mňa je to zbytočné. Kostoly su osvetlené, blesk na foťaku maš,neni tam extrémna tma. A šum-zrno pri veľkom iso robí problém pri úpravach fotiek.
Nefotí každý z polmilionovou aparatúrov.
Ja si vystačím aj z iso400 a menej.
 
total empty
2012-05-21 23:15:43+02
príspevok od: inkubbus
no jo, to ale nefotíš ale softíš... tu bola otázka na fotenie.
Farari,popi a katecheti atd sú dosť konzervatívny , nie každý ti povoli všetko možné v kostole , nie každy ti povoli voľny pohyb po kostole, žiadné odpaľovanie bleskou,reflektorí a ďalšie pomôcky. Tak musíš mať aj plán B.
 
MRathlon
2012-05-22 00:26:41+02
Vdaka za tipy, zas som o nieco mudrejsi. Keby slo o kseft za peniaze, tak by som sa k tomu postavil zodpovednejsie, alebo to nevzal vobec (zavisi od vyznamu danej udalosti). Na svadbu by som si urcite netrufol, aj ked...ked tak sledujem niektorych expertov, ktori si kupia prvu zrkadlovku a o mesiac uz vo velkom fotia svadby, maju vytvorene FB/webstranky s honosnym nazvom "(meno) photography", tak by som dokazal nafotit to iste co vacsina z nich. Ale ked nieco neviem robit na pozadovanej urovni, tak to radsej nerobim.
 
2012-05-22 02:24:12+02
príspevok od: MRathlon
Vdaka za tipy, zas som o nieco mudrejsi. Keby slo o kseft za peniaze, tak by som sa k tomu postavil zodpovednejsie, alebo to nevzal vobec (zavisi od vyznamu danej udalosti). Na svadbu by som si urcite netrufol, aj ked...ked tak sledujem niektorych expertov, ktori si kupia prvu zrkadlovku a o mesiac uz vo velkom fotia svadby, maju vytvorene FB/webstranky s honosnym nazvom "(meno) photography", tak by som dokazal nafotit to iste co vacsina z nich. Ale ked nieco neviem robit na pozadovanej urovni, tak to radsej nerobim.
To je dobrý a veľmi zodpovedný prístup. Aspoň nebude nikto sklamaný mám namysli zákazníka ktorý by možno čakal viac. Radšej tvoji známy ocenia snahu a samotnú kvalitu fotky bez pohľadu či to za tie peniaze stálo alebo nie
 
xmartankox
2012-05-22 06:36:30+02
príspevok od: MRathlon
caute..nechcel som zakladat novu temu a tu sa riesi nieco, s cim som mal nedavno problem. Fotil som v kostole, cisto amatersky bez naroku na odmenu. Takmer nulova priprava, vybavenie zahrnalo 40D + tamron 17-50/2,8 bez VC (este aj 50/1,8 ale tu som nenasadil). Nieco som pofotil vonku s prioritou clony, potom som samozrejme zabudol prepnut a prve 2 fotky z interieru su s dlhymi casmi, kym mi to doslo.. Kedze som nemal externy blesk tak som cvakal len s integrovanym v M rezime..nebol cas na experimentovanie, tak som tam mal iso400, f4 a 1/40, co sa pri zopar zaberoch ukazalo ako nie najlepsi cas (rozmazanie pohybu). Som amater, preto sa chcem opytat, keby som sa nahodou este dostal to takejto situacie, ako upliest z h...a bic (za predpokladu, ze nezozeniem externy blesk)? Predpokladam, ze minimalne dvihnut ISO, kam by som mohol ist v pripade 40D ?
Pri 40D mozes ist s kludom na iso800, 1000 sa este da ak nepodexponujes (ak by si to zacal tahat hore bol by vyrazny sum, este zvyraznenejsi doostrenim), 1250 - co ti ja viem, nehovorim ze sa neda, ale uz je to na riziko.
1600 len v pripade krajnej nudze, H (iso3200) len ked pride zatmenie slnka

Pri vyssom iso treba pre dobre vysledky exponovat presnejsie, neda sa to potom vytahovat +/- 2EV.

Ten tamron vraj kresli uzasne (ale to vie viking lepsie), takze by som sa drzal jeho rady ohladom clonenia (aj ked ja by som siel na 3.2, nie az na 3.5)
 
Strana 7 z 9
1 2 ... 5 6 7 8 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()