Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

spracovanie fotiek

root27
2013-03-12 16:06:58+01
priatelia, nepride to aj vam trosku scestne vynakladat tazke prachy za digitlanu techniku a software a vyslednu fotku potom v potu tvara dorabat na old styl look pridavanim vinetacie, ciernobielou upravovu, vintage coloringom, aby sme sa priblizili staremu kinofilmu?
 
psykora2
2013-03-12 16:14:55+01
nie
 
keko
2013-03-12 16:19:55+01
príspevok od: root27
priatelia, nepride to aj vam trosku scestne vynakladat tazke prachy za digitlanu techniku a software a vyslednu fotku potom v potu tvara dorabat na old styl look pridavanim vinetacie, ciernobielou upravovu, vintage coloringom, aby sme sa priblizili staremu kinofilmu?
To je, co? A pritom, nie je sanca ten original old style look ani napadobnit.
 
JohnNewton
2013-03-12 16:22:02+01
príspevok od: root27
priatelia, nepride to aj vam trosku scestne vynakladat tazke prachy za digitlanu techniku a software a vyslednu fotku potom v potu tvara dorabat na old styl look pridavanim vinetacie, ciernobielou upravovu, vintage coloringom, aby sme sa priblizili staremu kinofilmu?
nie, ja som ju vytvoril, ja si ju aj zprzním.....
 
atariak
2013-03-12 17:23:55+01
príspevok od: root27
priatelia, nepride to aj vam trosku scestne vynakladat tazke prachy za digitlanu techniku a software a vyslednu fotku potom v potu tvara dorabat na old styl look pridavanim vinetacie, ciernobielou upravovu, vintage coloringom, aby sme sa priblizili staremu kinofilmu?
ano, ano, ano !!!!
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2013-03-12 17:37:02+01
Na prvy pohlad logicka otazka/zamyslenie, len sa treba zamysliet viac...

Kolko si ich takto upravis? Prezeniem... 10%? Kolko ti ich zostane bez uprav?.. 90%?

Takze odpoved, ano, ma vyznam kupovat...

 
Daniel.U
2013-03-12 18:02:08+01
mne to pripada tak, ze ked neviem nieco poriadne technicky odfotit, tak do drbnem do ciernobiela alebo vintaze. Potom je z toho tazke umenie
 
j.a.r.o.
2013-03-12 18:11:21+01
príspevok od: Daniel.U
mne to pripada tak, ze ked neviem nieco poriadne technicky odfotit, tak do drbnem do ciernobiela alebo vintaze. Potom je z toho tazke umenie
Dôležitý je výsledný dojem a nie spôsob akým sa dosiahne.
 
phototomas
2013-03-12 20:38:49+01
príspevok od: j.a.r.o.
Dôležitý je výsledný dojem a nie spôsob akým sa dosiahne.
to mi príde ako ten žargón z matrixu : nie je dôležité poznať cestu ale ísť po nej.

Osobne nemám nič proti pp. Nech si každý robí zo svojim foto podľa svojho vkusu čo sa mu páči.
Nie je umenie urobiť dobrý PP ale umenie odfotiť. Ja sa snažím fotiť. Ale keď svadobné foto vyzerá lepšie v čiernobielej, neznamená to že musím hneď predať techniku a fotiť na film. Keď vinetácia zvýrazní fotený objekt, tak ju tam fuknem. Skôr si myslím že je dôležité mať svoj štýl a neaplikovať na jednu svadbu a pod tristo rôznych pluginov
Hawkh
 
Martin Prievalsky
2013-03-12 20:48:47+01
príspevok od: j.a.r.o.
Dôležitý je výsledný dojem a nie spôsob akým sa dosiahne.
nie pravda.
Keď spravíš fotku dajme tomu 3 expozíciou alebo urobíš motion blur dlhým časom nie je úprava a napr. v súťaži ti to uznajú, pokiaľ majú kritérium že to má byť bez výrazných úprav. Keď robíš tento efekt v softe tak to je už fotomontáž a nie fotka.
 
Marcel Rebro
2013-03-12 20:49:31+01
príspevok od: Daniel.U
mne to pripada tak, ze ked neviem nieco poriadne technicky odfotit, tak do drbnem do ciernobiela alebo vintaze. Potom je z toho tazke umenie
mne to pripada tak, ze to vidis prilis ciernobielo
 
lgsvgh
2013-03-12 20:52:58+01
príspevok od: phototomas
to mi príde ako ten žargón z matrixu : nie je dôležité poznať cestu ale ísť po nej.

Osobne nemám nič proti pp. Nech si každý robí zo svojim foto podľa svojho vkusu čo sa mu páči.
Nie je umenie urobiť dobrý PP ale umenie odfotiť. Ja sa snažím fotiť. Ale keď svadobné foto vyzerá lepšie v čiernobielej, neznamená to že musím hneď predať techniku a fotiť na film. Keď vinetácia zvýrazní fotený objekt, tak ju tam fuknem. Skôr si myslím že je dôležité mať svoj štýl a neaplikovať na jednu svadbu a pod tristo rôznych pluginov
Hawkh
rudí bratři říkali howgh.
 
phototomas
2013-03-12 21:00:18+01
príspevok od: lgsvgh
rudí bratři říkali howgh.
Klekí-petra ako hovoril?
trefné každopádne lol
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2013-03-12 21:11:46+01
príspevok od: root27
priatelia, nepride to aj vam trosku scestne vynakladat tazke prachy za digitlanu techniku a software a vyslednu fotku potom v potu tvara dorabat na old styl look pridavanim vinetacie, ciernobielou upravovu, vintage coloringom, aby sme sa priblizili staremu kinofilmu?
Nie nepríde.
Ak si s láskou pohladkám veterána v garáži, neznamená to, že by som nechcel porušiť speed limit na takom Venom GT...Jednoduchý a zákonitý proces je vývoj. Nemá význam určite vyratávať množstvo výhod digitálu, mne umožňuje mať hlavne voľné ruky pri finalizovaní výsledku z RAWu, ale neznamená, že zatracujem film, to určite nie.
Ale spýtam sa ťa naopak, nie je trošku scestne fotiť na film a vynakladať prachy za techniku na scanovanie a digitalizovanie fil.obrazu..?
Každý vie prečo robí to, či oné..,asi tak.
 
root27
2013-03-12 21:26:16+01
príspevok od: j.a.r.o.
Dôležitý je výsledný dojem a nie spôsob akým sa dosiahne.
toto mozno obstoji iba ciastocne lebo ono to zamyslenie slo aj do radov cenovej politiky vyrobcov...
tie fotaky keddysi nestali to co teraz, takze skor je dolezity pomer "obstaravacie naklady/vysledny dojem" a ten rastie z dna na den....
 
root27
2013-03-12 21:34:18+01
príspevok od: Peter Svoboda
Nie nepríde.
Ak si s láskou pohladkám veterána v garáži, neznamená to, že by som nechcel porušiť speed limit na takom Venom GT...Jednoduchý a zákonitý proces je vývoj. Nemá význam určite vyratávať množstvo výhod digitálu, mne umožňuje mať hlavne voľné ruky pri finalizovaní výsledku z RAWu, ale neznamená, že zatracujem film, to určite nie.
Ale spýtam sa ťa naopak, nie je trošku scestne fotiť na film a vynakladať prachy za techniku na scanovanie a digitalizovanie fil.obrazu..?
Každý vie prečo robí to, či oné..,asi tak.
tato reakcia je trochu asi mimo to co som mal na mysli, ja nejdem porovnavat kinofilm s difgitalom, ani odhovarat o pouzivania jedneho alebo druheho, digital + PP nuka oproti kinoflimu ine vyrazove prostriedky, ale ak niekto odfoti digitalom a potom sa pachti po tom aby z toho dostal vyssie spominane kinoflmove retro, tak preco to neurobi poctivo rovno na kinofilme? ved aj v ere kinofilmov existoval postprocessing, sice inymi tehcnikami a aj sa to inak volalo, ale v samotnom principe to bolo postprocesovanie. men to pride ako vynakladanie tazkych prachov za nie lacnu fototechniku a by som vo vysledku v mene nejakeho filmo retro atmosfery vedome zdegradoval vysledok
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2013-03-12 21:45:39+01
príspevok od: root27
tato reakcia je trochu asi mimo to co som mal na mysli, ja nejdem porovnavat kinofilm s difgitalom, ani odhovarat o pouzivania jedneho alebo druheho, digital + PP nuka oproti kinoflimu ine vyrazove prostriedky, ale ak niekto odfoti digitalom a potom sa pachti po tom aby z toho dostal vyssie spominane kinoflmove retro, tak preco to neurobi poctivo rovno na kinofilme? ved aj v ere kinofilmov existoval postprocessing, sice inymi tehcnikami a aj sa to inak volalo, ale v samotnom principe to bolo postprocesovanie. men to pride ako vynakladanie tazkych prachov za nie lacnu fototechniku a by som vo vysledku v mene nejakeho filmo retro atmosfery vedome zdegradoval vysledok
No fotograf s digitálmom má takúto retro možnosť aj po sfotení ako jednu z nespočetných možných ciest úpravy, fotograf na kinofilm si svoju možnosť vyberie zasunutím filmu.., ale jedinú ..
 
root27
2013-03-12 22:04:53+01
príspevok od: Peter Svoboda
No fotograf s digitálmom má takúto retro možnosť aj po sfotení ako jednu z nespočetných možných ciest úpravy, fotograf na kinofilm si svoju možnosť vyberie zasunutím filmu.., ale jedinú ..
jedinu, ale aku lacnu
 
RadovanŠkohel
2013-03-12 22:24:30+01
príspevok od: root27
jedinu, ale aku lacnu
teraz mám pocit že nás chceš presvedčiť o tom, aby sme predali svoj digitál a všetci si zaobstarali Zenit.. ja taký napr mám.. a poviem ti, digitál je pohodlnejší..
 
root27
2013-03-12 22:32:20+01
príspevok od: RadovanŠkohel
teraz mám pocit že nás chceš presvedčiť o tom, aby sme predali svoj digitál a všetci si zaobstarali Zenit.. ja taký napr mám.. a poviem ti, digitál je pohodlnejší..
ja ja mam zenity 3, aj nejaky canon eos na kinofilm, a nefotim na to, naco digital je digital, pohodlie, ako hovoris, ale necitim potrebu upravit fotku tak fotku tak aby mala akoze zrno, alebo farebny posun sposbeny specifickym tonom kinofilmu pripadne vyblednutim farieb. Pre niekoho vyrazovy prostriedok, pre mna krok spat, tot vsjo, iba som sa chcel podelit o to svoj nazor a vypocut si ci aj inym sa to takto javi
 
Strana 1 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()