Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

spracovanie fotiek

root27
root27 2013-03-12 16:06:58+01
priatelia, nepride to aj vam trosku scestne vynakladat tazke prachy za digitlanu techniku a software a vyslednu fotku potom v potu tvara dorabat na old styl look pridavanim vinetacie, ciernobielou upravovu, vintage coloringom, aby sme sa priblizili staremu kinofilmu?
 
JohnNewton
2013-03-14 15:43:23+01
príspevok od: keko
Inak zabava. Mal som pocit, ze som splietol nulu s Ockom, ale milosrdne mi to odpustil
Congratulation , v Tvojom veku ?!
 
root27
2013-03-14 15:44:27+01
príspevok od: keko
Nemas 10000 a viac € na reprodukciu platne ... teda CD nie je kvalitnejsie si chcel povedat?
Uznas, ze v mainstreame nevyhra vzdy to kvalitnesjsie?
Keby bol digital taky rychly, ako Polaroid, co nie je, bol isto naplnenim sna fotografov.
Ale pocul si uz rozdiel mezdi CD a platnou?
mame tu aj super audio CD ked uz, aj platna je nakoniec zalezitost k de nahodnost v nerovnomernostiach a materialovych nepresnostiahc prispieva k urcitym specifickym harmonickym vo zvuku, co ju robi urcitym sposobom jedinecnou, bohuzial reprodukciou dochadza k degradacii... ide o to specificke na platni alebo o co najvernejsiu reprodukciu ?, lebo vernost vieme zvysit vyssou frekvenciou samplingu a dodat do tejto vernosti specifika akym zneje platna, dnes uz nieje problem, myslim ze tento zvukovy postprocessing je dobra analogia toho co som chcel na zaciatku temu vypichnut, chce sa nam pocuvat dnes hudba nahrata svojou vernostou daleko vyssou v mono a spraskotom? kto dnes urobi ten krok a vyda mono cd? preco to iste robit fotkam?
 
keko
2013-03-14 15:44:56+01
príspevok od: RoboK
Tak som si pustil platňu, aby sa mi tá diskusia lepšie čítala.
Zavidim. Ja som sa gramafonu zbavil v digitalnom osiali a cestu spat shledam ako financne velmi bolestivu. Moj mladsi syn, vsak neustale podkusuje ...
 
JohnNewton
2013-03-14 15:48:02+01
príspevok od: keko
Zavidim. Ja som sa gramafonu zbavil v digitalnom osiali a cestu spat shledam ako financne velmi bolestivu. Moj mladsi syn, vsak neustale podkusuje ...
Mal by som mať v pivnici celkom slušné šasí, ak je ešte tam, s radosťou darujem
 
root27
2013-03-14 15:49:48+01
príspevok od: keko
Mozno pre teba. Je to mdle a bez zivota. Toto je typicky snimok z digitalu.
co uz od budov cakas, aky zivot?
 
keko
2013-03-14 15:51:15+01
príspevok od: root27
mame tu aj super audio CD ked uz, aj platna je nakoniec zalezitost k de nahodnost v nerovnomernostiach a materialovych nepresnostiahc prispieva k urcitym specifickym harmonickym vo zvuku, co ju robi urcitym sposobom jedinecnou, bohuzial reprodukciou dochadza k degradacii... ide o to specificke na platni alebo o co najvernejsiu reprodukciu ?, lebo vernost vieme zvysit vyssou frekvenciou samplingu a dodat do tejto vernosti specifika akym zneje platna, dnes uz nieje problem, myslim ze tento zvukovy postprocessing je dobra analogia toho co som chcel na zaciatku temu vypichnut, chce sa nam pocuvat dnes hudba nahrata svojou vernostou daleko vyssou v mono a spraskotom? kto dnes urobi ten krok a vyda mono cd? preco to iste robit fotkam?
Ide o charakter zvuku. Tak je to aj s fotografiou. Gramafon, magnetofon, analogova fotografia, vsetko veci pre prijemne vnimanie. Myslim, ze aj DAT a SACD maju svoj charakter a urcite by sa mi pacilo ich rozsirenie ... Ale platni je zatial viac ako SACD.
 
root27
2013-03-14 15:54:11+01
príspevok od: JohnNewton
Mal by som mať v pivnici celkom slušné šasí, ak je ešte tam, s radosťou darujem
tie gramofony by sa mali dat celkom lacno kupovat na japonskom ebay, my sme to v case totality tam vyvazali, oni to pouzivali ako koltoce do babkovych davidiel, a mozno aj divadiel
 
root27
2013-03-14 15:58:01+01
príspevok od: keko
Ide o charakter zvuku. Tak je to aj s fotografiou. Gramafon, magnetofon, analogova fotografia, vsetko veci pre prijemne vnimanie. Myslim, ze aj DAT a SACD maju svoj charakter a urcite by sa mi pacilo ich rozsirenie ... Ale platni je zatial viac ako SACD.
ale ten zvouk v tom case nerobila len platna ale aj diskretne suciaskty kotre sa pouzivali pri procese nahravanai a j prehravania, tranzistor znie inac ako oelktronka, to co znesie magneticka paska pri prebudeni ( magneticxke nasaturovanie) alebo elektronka pri prebudeni, znie inac ako ked je saturovany trnazistor a pretecie digitalny prevodnik, tieto javy sa ale uz davno matematicky popisali a zvladli a je mozne ich do digitalnych nahravok umelo pridavat...ale naco?kvoli nostalgii?
 
root27
2013-03-14 16:02:23+01
nepoznam nikoho, kto by dnes 700 Mb film komprimovany na jednom Cd chcel okopcit do pc tak ze ho rozdeli na 500 diskiet s kapacitou 1,44MB kvoli nostalgii
 
RoboK
2013-03-14 16:03:59+01
príspevok od: keko
Zavidim. Ja som sa gramafonu zbavil v digitalnom osiali a cestu spat shledam ako financne velmi bolestivu. Moj mladsi syn, vsak neustale podkusuje ...
Zaleží už len od toho akú sumu považuješ za bolestivú.
No nespravíš dieťaťu radosť?
 
Akelan
2013-03-14 16:15:49+01
príspevok od: JohnNewton
To je len také nostalgické blúznenie , už ani moja stárá nie je to čo bývala
Bohužiaľ to je jedna z mála vecí, na ktorú sa môžeš na 100% spoľahnúť, bohužiaľ . To, že sú ľudia zaplavovaní informáciami o neustálom "pokroku" a zvyšovaní "kvality" je bublinka, je to celkom ľahko exaktne dokázateľné, kartely na plánovanie životnosti produktov celých odvetví tu fungujú už x rokov. A to sa bavíme len o takých "prkotinkách"...
 
keko
2013-03-14 16:16:42+01
príspevok od: RoboK
Zaleží už len od toho akú sumu považuješ za bolestivú.
No nespravíš dieťaťu radosť?
Bolestiva je suma 5000€. Asi sa budem musiet hooodne uskromnit
 
keko
2013-03-14 16:23:47+01
Nieco taketo:
http://www.big-screen.de/deutsch/pages/news/heimkino-hifi-news/2009_02_11_1263_clearaudio-innovation-high-end-plattenspieler.php
Ale nemam vyhraneny nazor. Tuzit mozem aj po niecom ovela drahsom
 
keko
2013-03-14 16:28:46+01
Ale najviac asi toto:
http://www.bd-audio.co.uk/acoustic-solid-solid-edition.html
 
RoboK
2013-03-14 16:31:45+01
príspevok od: keko
Bolestiva je suma 5000€. Asi sa budem musiet hooodne uskromnit
Aj pri dosť slušnej kvalite to ide za 1/3 bolestivej sumy.
 
RoboK
2013-03-14 16:39:08+01
príspevok od: keko
Ale najviac asi toto:
http://www.bd-audio.co.uk/acoustic-solid-solid-edition.html
Máš k tomu aj zodpovedajúci zosilovač a reproduktory? Gramofón je obvykle najlacnejší v celom reťazci.
 
keko
2013-03-14 16:53:50+01
príspevok od: RoboK
Máš k tomu aj zodpovedajúci zosilovač a reproduktory? Gramofón je obvykle najlacnejší v celom reťazci.
Mam vyhliadnuty McIntosh A Nautilusy.
Ale niekde zacat musim. Bude to asi ten gramafon.
 
RoboK
2013-03-14 17:59:05+01
príspevok od: keko
Mam vyhliadnuty McIntosh A Nautilusy.
Ale niekde zacat musim. Bude to asi ten gramafon.
 
Cyril
2013-03-14 18:27:40+01
príspevok od: keko
Mam vyhliadnuty McIntosh A Nautilusy.
Ale niekde zacat musim. Bude to asi ten gramafon.
Uf, chlape, to Ti zavidim. Pocul som to spolu hrat a bol to uzas.
Tak to bude celkom slusna sumicka. Mas na to aj miestnost? Mna by uz len kable polozili
 
keko
2013-03-14 19:10:41+01
príspevok od: Cyril
Uf, chlape, to Ti zavidim. Pocul som to spolu hrat a bol to uzas.
Tak to bude celkom slusna sumicka. Mas na to aj miestnost? Mna by uz len kable polozili
Pockaj, pockaj, ved ja som zatial iba v prvej faze. Ja zatial po tom iba tuzim.
 
Strana 5 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()