Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Ktorý tablet okrem iPad a Samsung Galaxy Tab

jan.zitniak
2011-04-29 10:23:25+02
Zdravím. Vedeli by ste mi odporučiť na základe praktických skúseností tablet, ktorý by má kvalitný displej, resp. zobrazuje fotografie v prijateľnej pozerateľnej kvalite? Mal by podporovať Wi-Fi, príp. 3G a písanie na "klávesnici" by nemalo byť na obtiaž.

Jedná sa mi o prezeranie fotografií, surfovanie na nete a prispievanie do diskusií (hlavne na ephote

Ak by som vynechal iPad, iPad2 alebo Galaxy Tab existuje nejaké ekvivalentné riešenie?
 
divin99
2011-04-29 10:26:06+02
neznasam Apple produkty ale uz len galaxy tam je taky cajicek oproti Ipadu.. a asi si dostal odpoved.
 
uncle_roxor
2011-04-29 10:54:21+02
netbook? ... surfovanie po nete a prezeranie fotiek na tablete este ok, ale pre mna je pisanie aj kratsich prispevkov na klavesnici ktora je v rovine s displejom utrpenim
 
bear
- moderator
2011-04-29 10:57:48+02
Asus EeePad Transformer ma IPS display a rozlisenie 1280x800
 
Ondatree
2011-04-29 13:27:27+02
Je toho kopec...tie asusy su fajn, dell streak 7(mam streak 5 nemozem si ho vynachvalit, ale to by ti bolo asi male.), hp myslim nieco pustilo...Ono to zalezi aj od toho ake parametre a cenu od toho ocakavas. Skus poguglit a pozret napr smartmaniu o tabletoch najdes teraz velmi vela info...
 
JOK3R
2011-04-29 14:37:08+02
Mám iPad1, veľká spokojnosť, ale na surfovanie na ePhote nepoužiteľné, je to asi jediná stránka ktorá je na ňom taká pomalá že to chce železné nervy. Neviem prečo. Ten istý problém aj na iphone4. Iné stránky mi to nerobia, tak mi to príde že je to proste zle nakódované...

Inu alternatívu neporadím, ale ja by som svoj iPad nevymenil, jednoduchý, rýchly, dlhá výdrž, super displej, paráda.
 
Marcel Rebro
2011-04-29 15:28:00+02
príspevok od: bear
Asus EeePad Transformer ma IPS display a rozlisenie 1280x800
ma len WiFi ... ak by mal 3G tak ano
 
jan.zitniak
2011-04-29 19:53:43+02
Ďakujem všetkým za rady. Zaujímalo by ma ako sú na tom tablety okolo 150€ s Androidom, či je to hrôza alebo aspoň sčasti použiteľné.
 
PeCh
2011-04-29 20:21:37+02
príspevok od: jan.zitniak
Ďakujem všetkým za rady. Zaujímalo by ma ako sú na tom tablety okolo 150€ s Androidom, či je to hrôza alebo aspoň sčasti použiteľné.
To závisí od toho, čo myslíš tým použiteľné. Áno sú, ale bude to utrpenie, lebo do 150 € nebude mať dostatočný výkon. Ja by som si radšej priplatil.
 
veronikaS
2011-04-29 20:30:05+02
príspevok od: jan.zitniak
Ďakujem všetkým za rady. Zaujímalo by ma ako sú na tom tablety okolo 150€ s Androidom, či je to hrôza alebo aspoň sčasti použiteľné.
Dnes som čítala toto, možno ti to poslúži

http://www.itnews.sk/spravy/produkty/2011-04-28/c139693-prehlad-tabletov-za-prijatelnu-cenu
 
veronikaS
2011-04-29 20:44:23+02
príspevok od: veronikaS
Dnes som čítala toto, možno ti to poslúži

http://www.itnews.sk/spravy/produkty/2011-04-28/c139693-prehlad-tabletov-za-prijatelnu-cenu
ešte mi nedá dodať, že ten článok treba brať s veľkou rezervou.. skôr by som to brala iba ako taký prehlad, čo je na trhu lacné

ale som takého názoru, že nie sme taký bohatý aby sme si mohli kupovať lacné veci, takžee za kvalitu by som si radšej priplatila
 
bear
- moderator
2011-04-29 21:54:44+02
príspevok od: PeCh
To závisí od toho, čo myslíš tým použiteľné. Áno sú, ale bude to utrpenie, lebo do 150 € nebude mať dostatočný výkon. Ja by som si radšej priplatil.
mam galaxy tab a jeden takyto sa mi dostal do ruk a bola to hroza, pomaly, display otrasny a citlivost na dotyk mizerna
 
jan.zitniak
2011-04-29 21:58:53+02
Ďakujem všetkým za názory, takže vychádza mi to na iPad
 
bubu1687
2012-01-02 13:40:53+01
ja tiez teraz pozeram galaxy tab vsade o nom citam na forach aka super volba atd atd a vy ze nie mno aj ja som uz zmatena....... potrebujem neco na internet, hry filmy hlavne ked cestujem dlho ale tiez sa mi nechce vyhodit neviem kolko...pozeram aj apple ale este som od nich nikdy nic nemala...technicky ja nemam problem s nicim ale viem ze apple je s vela vecami nekompatibilny a treba si ho doladit a toto neviem ci zvladnem. aspon mi tak vraveli ludia co ho maju, co je aj logicke kedze MAC je nieco ine. celkovo ja si neviem vybrat vobec.
na notebooku mam cez displej dve ciary asi zle spoje notas mam stary tak tam robim lek ked potrebujem nieco pisat do prace alebo fota trocha doladit ale ked si vezmem ze na net idem tak fb, nejake stranky emaly a sem tak by som vzala tablet a ten by mi stacil aj zza notebook. mno popravde neviem si vybrat D
inac ake mate skusenosti s vydrzami baterky? ja domov cestujem 9h tak potrebujem neco co to vydrzi aspon filmy prehravat 10h
 
and_rey
2012-01-02 13:52:17+01
príspevok od: jan.zitniak
Ďakujem všetkým za názory, takže vychádza mi to na iPad
neboj, nebudeš sklamaný
 
bubu1687
2012-01-02 13:53:20+01
príspevok od: bubu1687
ja tiez teraz pozeram galaxy tab vsade o nom citam na forach aka super volba atd atd a vy ze nie mno aj ja som uz zmatena....... potrebujem neco na internet, hry filmy hlavne ked cestujem dlho ale tiez sa mi nechce vyhodit neviem kolko...pozeram aj apple ale este som od nich nikdy nic nemala...technicky ja nemam problem s nicim ale viem ze apple je s vela vecami nekompatibilny a treba si ho doladit a toto neviem ci zvladnem. aspon mi tak vraveli ludia co ho maju, co je aj logicke kedze MAC je nieco ine. celkovo ja si neviem vybrat vobec.
na notebooku mam cez displej dve ciary asi zle spoje notas mam stary tak tam robim lek ked potrebujem nieco pisat do prace alebo fota trocha doladit ale ked si vezmem ze na net idem tak fb, nejake stranky emaly a sem tak by som vzala tablet a ten by mi stacil aj zza notebook. mno popravde neviem si vybrat D
inac ake mate skusenosti s vydrzami baterky? ja domov cestujem 9h tak potrebujem neco co to vydrzi aspon filmy prehravat 10h
a este jedna vec ako je to s USB? lebo predpokladam ze nie ku kazdemu sa pripojit da.....
 
bear
- moderator
2012-01-02 13:59:52+01
Vydrz viac ako 10 hodin a USB port - Asus EEE Tab Transformer + klavesnica (ta obsahuje dodatocnu bateriu).
 
wayne
2012-01-02 14:12:23+01
ja som zvolil huawei mediapad, ale len do chvile nez vyjde 7" iPad (ak vobec vyjde ..) 9+ palcov je pre mna vela a na 7" je aj citanie tak akurat... len vydrz okolo 6-7h, ale to nevadi, na nejake to domace browsenie, youtube, ukazovanie fotiek znamym a knihy je to perfektna volba,
 
pathy
2012-01-02 14:13:36+01
Ja mam iPad 2 a maximalna spokojnost, pri prezerani webu som nenatrafil este na stranku ktora by robila problem, obrazovka tie uzasna,. Pouzivam ho pri stretnuti s klientom ako prenosne portfolio, ako gameboy a nieje problem vytvorit fakturku a podobne word-excelovske veci.
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()