Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Ma význam kritizovat fotografie?

Fuser
2022-05-13 10:39:43+02
V casti "Fotografie na kritiku" - ma vobec vyznam nieco pisat?
Podla mna NEMA.

Dovod: Ak som niekomu napisal nieco kriticke, tak tu fotku zmazal. Preco asi: aby sa o jeho fotkach nepisalo skarede, nestoji si za tou fotkou, ma strach ...???

Stava sa to casto, ale nikdy kritika nebola "urazliva", skor som sa pytal "nebolo by to lepse takto..."
Naco mam stracat svoj cas niekomu v dobrom hodnit fotky ked to hned zmaze a nik iny sa uz nic nedozvie. Mozno mam ja zly pohlad na vec ale autor mi to uz nepovie...

Ano niekto bude pisat, ze nemam pravo hodnit, ked ziadnu fotku tu nemam ale potom nerobte hodnotenia ani VY ked Vam v restauracii nechuti jedlo lebo nieste kuchari.
Nedavaj fotky na kritiku ked sa bojis ....

Riesenim by bolo blokovat mazanie aspon na 30dni ... ale totu nehrozi...
 
bobino38
2022-05-13 10:58:43+02
príspevok od: Fuser
V casti "Fotografie na kritiku" - ma vobec vyznam nieco pisat?
Podla mna NEMA.

Dovod: Ak som niekomu napisal nieco kriticke, tak tu fotku zmazal. Preco asi: aby sa o jeho fotkach nepisalo skarede, nestoji si za tou fotkou, ma strach ...???

Stava sa to casto, ale nikdy kritika nebola "urazliva", skor som sa pytal "nebolo by to lepse takto..."
Naco mam stracat svoj cas niekomu v dobrom hodnit fotky ked to hned zmaze a nik iny sa uz nic nedozvie. Mozno mam ja zly pohlad na vec ale autor mi to uz nepovie...

Ano niekto bude pisat, ze nemam pravo hodnit, ked ziadnu fotku tu nemam ale potom nerobte hodnotenia ani VY ked Vam v restauracii nechuti jedlo lebo nieste kuchari.
Nedavaj fotky na kritiku ked sa bojis ....

Riesenim by bolo blokovat mazanie aspon na 30dni ... ale totu nehrozi...
Mohol by si mi napísať kritiku na niektoré z mojich fotiek??? ja si tu nič nemienim mazať ani po kritike, čakám len na to...a nikto nič...
 
MagickVamp
2022-05-13 11:38:17+02
príspevok od: Fuser
V casti "Fotografie na kritiku" - ma vobec vyznam nieco pisat?
Podla mna NEMA.

Dovod: Ak som niekomu napisal nieco kriticke, tak tu fotku zmazal. Preco asi: aby sa o jeho fotkach nepisalo skarede, nestoji si za tou fotkou, ma strach ...???

Stava sa to casto, ale nikdy kritika nebola "urazliva", skor som sa pytal "nebolo by to lepse takto..."
Naco mam stracat svoj cas niekomu v dobrom hodnit fotky ked to hned zmaze a nik iny sa uz nic nedozvie. Mozno mam ja zly pohlad na vec ale autor mi to uz nepovie...

Ano niekto bude pisat, ze nemam pravo hodnit, ked ziadnu fotku tu nemam ale potom nerobte hodnotenia ani VY ked Vam v restauracii nechuti jedlo lebo nieste kuchari.
Nedavaj fotky na kritiku ked sa bojis ....

Riesenim by bolo blokovat mazanie aspon na 30dni ... ale totu nehrozi...
Strasne zavisi od sposobu kritiky, na kolko je objektivna a na kolko subjektivna. Neviem ako fotis ty, ale povacsine maju potrebu kritizovat uplni luzri co ani nevedia fotit. Sledujem aj na fb par ludi, ktorych uznavam, nikdy som ich nic kritizovat nevidel a to su ludia co by prave vedeli kritikou co najviac povedat.

Kritizovat je vzdy lahsie ako tvorit. Uvidim niekoho foto a hned viem X veci co by som zmenil subjektivne a aj objektivne nedostatky. Len aj objektivny nedostatok je casto vec ktora nevadi kym na nu niekto neupozorni a nasledne degraduje foto a to sa da najist zas na kazdej foto... Ak fotis, iste sa obcas vratis k starsim foto..odpichnes sa od poslednej upravy a zrazu si uvedomis kolko veci sa da este dotiahnut...neviem ci to ma vobec koniec... Kritik sa casto dava do pozicie v ktorej sa vyvisuje a ked sa na teba vyvisuje nejaky truhlik co by nedokazal spravit ani z desatiny tak dobru foto, tak ta to zacne srat. A vela krat si pozries dvoch ludi, obaja fotia do pohody, ale idu sa zozrat skrz jesitnost....preto foto inych moc neriesim kym dakto nepoprosi.

Mne ked som zacinal fotit, kritika na ephoto velmi pomohla. Postupne sa clovek ale uci, uci...uci sa komponovat, uci sa tienovat, uci sa robit s farbami...a postupne tej kritiky je coraz menej objektivnej a coraz viac subjektivnej...a to ta prestane bavit...kazdy ma svoje videnie a to co sa mu paci a nebude to menit lebo niekomu to nereze.
 
blahoslav J B Art
2022-05-13 12:23:06+02
príspevok od: Fuser
V casti "Fotografie na kritiku" - ma vobec vyznam nieco pisat?
Podla mna NEMA.

Dovod: Ak som niekomu napisal nieco kriticke, tak tu fotku zmazal. Preco asi: aby sa o jeho fotkach nepisalo skarede, nestoji si za tou fotkou, ma strach ...???

Stava sa to casto, ale nikdy kritika nebola "urazliva", skor som sa pytal "nebolo by to lepse takto..."
Naco mam stracat svoj cas niekomu v dobrom hodnit fotky ked to hned zmaze a nik iny sa uz nic nedozvie. Mozno mam ja zly pohlad na vec ale autor mi to uz nepovie...

Ano niekto bude pisat, ze nemam pravo hodnit, ked ziadnu fotku tu nemam ale potom nerobte hodnotenia ani VY ked Vam v restauracii nechuti jedlo lebo nieste kuchari.
Nedavaj fotky na kritiku ked sa bojis ....

Riesenim by bolo blokovat mazanie aspon na 30dni ... ale totu nehrozi...
a doma to mas ako? ... varis si sam? ... alebo nevaris a skritizujes jedlo kucharovi/kucharke?

aj ja som zmazal par fotiek, kde mi napisali nejake nedostatky ... tak som sa zamyslel, zobral som ich argumenty a fotky zmazal ... mne to pomohlo, aj ked to uz ini neuvidia ... ale kto by to dnes uz cital, niet casu na vlastne fotky, nieto este na cudzie

ale niektore aj napriek vyhradam som nechal, lebo som si za nimi stal
 
MagickVamp
2022-05-13 12:58:48+02
Inak je zaujimave ze ked som aktivne boxoval, tak ak niekto kritizoval, tak vzdy niekto, kto bol sam makac, alebo lepsi...nikdy nie nejaky captos. A pri daktorych kritikoch mam ale presne taky pocit, ako keby Tysonov box kritizoval Ferko z tanecnej alebo kulturista Jurko... sami by v tom ringu nevydrzali ani minutu, ale presne vedia ako ma davat ruky a kedy by dali hak.
 
Fuser
2022-05-13 15:59:39+02
ANO, ide o to aj ako ludia kritizuju niekedy to je prestrelene a slovaci ofrflu uplne vsetko....

Z dobrej kritiky sa da nieco naucit a to aj na "cudzich fotkach" - uz tu nieje ta rubrika.

blahoslav J B Art /b][b] ak budes mlcat a nechuti, tak to dostanes aj nabuduce. Ak budes vela frflat budes si sam varit.
 
poqy
2022-05-13 18:54:07+02
príspevok od: Fuser
V casti "Fotografie na kritiku" - ma vobec vyznam nieco pisat?
Podla mna NEMA.

Dovod: Ak som niekomu napisal nieco kriticke, tak tu fotku zmazal. Preco asi: aby sa o jeho fotkach nepisalo skarede, nestoji si za tou fotkou, ma strach ...???

Stava sa to casto, ale nikdy kritika nebola "urazliva", skor som sa pytal "nebolo by to lepse takto..."
Naco mam stracat svoj cas niekomu v dobrom hodnit fotky ked to hned zmaze a nik iny sa uz nic nedozvie. Mozno mam ja zly pohlad na vec ale autor mi to uz nepovie...

Ano niekto bude pisat, ze nemam pravo hodnit, ked ziadnu fotku tu nemam ale potom nerobte hodnotenia ani VY ked Vam v restauracii nechuti jedlo lebo nieste kuchari.
Nedavaj fotky na kritiku ked sa bojis ....

Riesenim by bolo blokovat mazanie aspon na 30dni ... ale totu nehrozi...


Kritiku vraj treba obaliť do chvály:
Parádna foto. Nahovno kompo. Pekné farby
 
gytheio
2022-05-13 19:54:58+02
Cuduj sa svete, rozoberate tu tych co kritizuju ale tych ktori su kritizovani o nich ani slovo. Je tu par ludi ktori za kritiku aj podakuju a ti ostatni... namysleni jesitni majstri sveta. Ked sa nebudete kritizovat budete sa stazovat, ze tato stranka ide do zabudnutia. Kritika je zivotodarna voda pri kazdej tvorbe, predstavte si, ze by sa nijak nekritizovali filmy hudba fotogafie... pomaly ale isto by to vsetko zaniklo.
Samozrejme, ze sa ma kritizovat, ved to kazdeho komu zalezi na tom co robi, tlaci dopredu.
 
Borton
2022-05-13 22:47:07+02
Tu nikto nekritizuje. Skor vyslovuje svoj nazor.
Tym ze pisete svoje postrehy na ine fotografie, cibrite svoje vnimanie videneho, pohlad na fotografiu. Zacinate si vsimat obsah a formu, hladate myslienku, dej, skumate svetlo, vsimate si rozdiely u podobnych obrazov. Hladate slova pre vyjadrenie videneho. Ucite sa. Pomahate sebe. A autor, rozumny autor, nad napisanym porozmysla. Napisane pusti to dnu, alebo necha tiect pomimo. Hlupy skace a hladajuc alibi vyhovara sa na absenciu fotografii u autora pisaneho. Atd atd
 
warwick
2022-05-14 13:47:55+02
Samozrejme že treba kritizovať. Však je tu veľký nepomer veľa fotografov a málo kritikov.
 
Borton
2022-05-14 15:52:10+02
Dalsou otazkou je, preco tak malo fotografov pise svoj nazor pod ine fotografie ?
Nechcu sa podelit o svoje skusenosti, alebo je obava z ubytku lajkov pod ich fotografiami ? Za nazor sa nepocita paci ci fajn
 
MagickVamp
2022-05-14 16:53:21+02
príspevok od: Borton
Tu nikto nekritizuje. Skor vyslovuje svoj nazor.
Tym ze pisete svoje postrehy na ine fotografie, cibrite svoje vnimanie videneho, pohlad na fotografiu. Zacinate si vsimat obsah a formu, hladate myslienku, dej, skumate svetlo, vsimate si rozdiely u podobnych obrazov. Hladate slova pre vyjadrenie videneho. Ucite sa. Pomahate sebe. A autor, rozumny autor, nad napisanym porozmysla. Napisane pusti to dnu, alebo necha tiect pomimo. Hlupy skace a hladajuc alibi vyhovara sa na absenciu fotografii u autora pisaneho. Atd atd
Skor otazka preco profici nekritizuju? Mozno nechcu pomahat, mozno chapu ze dany clovek to v dany moment neuvidi. Preco povacsine kritizuju amateri? Mozno si si aj sam odpovedal, to pozorovanie inych - cibrenie. Da najviac amaterovi. Profik vacsinou ma uz svoje vzory, inspiracie. Nic ho nemotivuje k tomu aby niekoho ucil. Zato amateri sa kritikou ucia a seru sa navzajom, lebo vela krat samotna kritika je podana zle, a obcas je ta kritika odveci.
 
blahoslav J B Art
2022-05-14 17:34:32+02
Konštruktívna kritika jednoducho neexistuje...
https://www.youtube.com/watch?v=SyTAyTiX-w8
 
Porubo
2022-05-14 18:41:06+02
Ano i nie!
Niekedy ma (v ramci foto-sutaze, kurzu, skolenia atd.), niekedy nema.
 
gytheio
2022-05-14 18:59:01+02
príspevok od: Porubo
Ano i nie!
Niekedy ma (v ramci foto-sutaze, kurzu, skolenia atd.), niekedy nema.
A kedy sa nema?
 
Borton
2022-05-14 20:17:54+02
príspevok od: blahoslav J B Art
Konštruktívna kritika jednoducho neexistuje...
https://www.youtube.com/watch?v=SyTAyTiX-w8
Neexistuje, a potom povie, kedy existuje, Cele zle.
 
Porubo
2022-05-14 21:16:23+02
príspevok od: gytheio
A kedy sa nema?
Napriklad ak sa pise niekomu, kto nema schopnost sebareflexie a nevie prijat kritiku a poducit sa. Alebo ak kritika je nekvalitna alebo nie je vecna.
 
varenyi
2022-05-15 10:25:39+02
Zažil som kritiku typu: zmeň techniku, alebo prejdi na iní žáner.
 
Borton
2022-05-15 10:45:58+02
príspevok od: varenyi
Zažil som kritiku typu: zmeň techniku, alebo prejdi na iní žáner.
Zavisi co si fotil. Pri foteni architektury, divokej prirody, makro, apod. je to dobra rada. Dokonca konstr. kritika .
 
gytheio
2022-05-15 10:52:25+02
príspevok od: MagickVamp
Skor otazka preco profici nekritizuju? Mozno nechcu pomahat, mozno chapu ze dany clovek to v dany moment neuvidi. Preco povacsine kritizuju amateri? Mozno si si aj sam odpovedal, to pozorovanie inych - cibrenie. Da najviac amaterovi. Profik vacsinou ma uz svoje vzory, inspiracie. Nic ho nemotivuje k tomu aby niekoho ucil. Zato amateri sa kritikou ucia a seru sa navzajom, lebo vela krat samotna kritika je podana zle, a obcas je ta kritika odveci.
Ked niekto nechce byt kritizovany tak tiez nebude kritizovat, to plati uplne o kazdom aj o profesionaloch. Profesional je este viac alergicky na kritiku ako amater a je medzi nimi naozaj malo takych ktorym to nevadi ktori to beru ako plus.
 
Strana 1 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()