Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Ma význam kritizovat fotografie?

Fuser
Fuser 2022-05-13 10:39:43+02
V casti "Fotografie na kritiku" - ma vobec vyznam nieco pisat?
Podla mna NEMA.

Dovod: Ak som niekomu napisal nieco kriticke, tak tu fotku zmazal. Preco asi: aby sa o jeho fotkach nepisalo skarede, nestoji si za tou fotkou, ma strach ...???

Stava sa to casto, ale nikdy kritika nebola "urazliva", skor som sa pytal "nebolo by to lepse takto..."
Naco mam stracat svoj cas niekomu v dobrom hodnit fotky ked to hned zmaze a nik iny sa uz nic nedozvie. Mozno mam ja zly pohlad na vec ale autor mi to uz nepovie...

Ano niekto bude pisat, ze nemam pravo hodnit, ked ziadnu fotku tu nemam ale potom nerobte hodnotenia ani VY ked Vam v restauracii nechuti jedlo lebo nieste kuchari.
Nedavaj fotky na kritiku ked sa bojis ....

Riesenim by bolo blokovat mazanie aspon na 30dni ... ale totu nehrozi...
 
gytheio
2022-05-21 11:01:53+02
príspevok od: portvis
....a kde ja prosím ťa píšem o tom kto môže a kto nemôže kritizovať ??
ja nehovorím že ten komentár ignorujem, ale že mu neprikladám takú váhu...

socialne siete su plne anonymných hejterov a kritikov o ktorých nič nevieš a brať si každé takéto "neoverené" slovo k srdcu tak človek nič nerobí a sedí doma v kúte...tak sa bohužial socialne siete vyvinuli a pre mňa osobne ak za nikom sa nenáchádza dohľadateľný človek neriešim..

To máš to isté ako názory na techniku v foto fb skupinách, darmo mi nejaký Janko Mrkvička bude tvrdiť že si mam kupiť nikona lebo on ma už tretieho a nič lepšie na svete nexistuje, pritom možno nikdyv živote nič iné v ruke nedržal a fotí absolútne niečo iné ja potrebuje,...
Aj ked som tu mal fotografie pre niektorych som heiter troll. Vobec nejde o fotografie, ide o to ci dotycny ma nazor ktory akceptujete, ak nie, je automaticky heiter. Problem nie je v tom co kritizuje ale v tom na koho je kritika nasmerovana.
 
portvis
2022-05-21 12:05:36+02
príspevok od: gytheio
Aj ked som tu mal fotografie pre niektorych som heiter troll. Vobec nejde o fotografie, ide o to ci dotycny ma nazor ktory akceptujete, ak nie, je automaticky heiter. Problem nie je v tom co kritizuje ale v tom na koho je kritika nasmerovana.
Ja komentáre pod fotkami nejak nesledujem a ani neviem čo komentuješ a akým spôsobom

ale ak komentuše fotky druhých, viac negatívne bez nejakých nápadov a štýlom "ja by som to spravil takto" , tak si v podstate troll, pretože sa staviaš do pozície "ja viem všetko, a k všetkému sa potrebujem vyjadriť" a pritom sám ak neprispievaš nejdeš s "kožou na trh"
takto to proste ludia budú vnímať u toho typu komentúcich...

rovnako je na tom aj človek čo píše pod každú druhú fotku "páči sa mi" , to tiež ako moc výpovednú hodnotu nemá ...
Tento problém bol napríklad na penatxfreinds kde som sám zmazal galérie pretože tam uživatelia každú blbost hodnotili len pozitívne, čo mi prišlo ešte horšie ako negatívny komentár.
 
gytheio
2022-05-21 12:44:54+02
príspevok od: portvis
Ja komentáre pod fotkami nejak nesledujem a ani neviem čo komentuješ a akým spôsobom

ale ak komentuše fotky druhých, viac negatívne bez nejakých nápadov a štýlom "ja by som to spravil takto" , tak si v podstate troll, pretože sa staviaš do pozície "ja viem všetko, a k všetkému sa potrebujem vyjadriť" a pritom sám ak neprispievaš nejdeš s "kožou na trh"
takto to proste ludia budú vnímať u toho typu komentúcich...

rovnako je na tom aj človek čo píše pod každú druhú fotku "páči sa mi" , to tiež ako moc výpovednú hodnotu nemá ...
Tento problém bol napríklad na penatxfreinds kde som sám zmazal galérie pretože tam uživatelia každú blbost hodnotili len pozitívne, čo mi prišlo ešte horšie ako negatívny komentár.
Negativny komentar je sam o sebe riesenie, ked napisem, ze je to zle nasvietene treba k tomu napisat, ze by bolo lepsie to poriadne nasvietit? Alebo ked napisem, ze odfoteny vyzera ako mumia treba k tomu dodat, ze treba spravit atmosferu aby fotograf nehovadil ludi? Vobec nie je problem co je v tej kritike ale v tych na ktorych je ta kritika nasmerovana, ste neskutocne haklivi a je pre vas jednoduchsie oznacit niekoho za trolla ako si priznat chybu. Neviete komunikovat.
 
portvis
2022-05-21 15:11:41+02
príspevok od: gytheio
Negativny komentar je sam o sebe riesenie, ked napisem, ze je to zle nasvietene treba k tomu napisat, ze by bolo lepsie to poriadne nasvietit? Alebo ked napisem, ze odfoteny vyzera ako mumia treba k tomu dodat, ze treba spravit atmosferu aby fotograf nehovadil ludi? Vobec nie je problem co je v tej kritike ale v tych na ktorych je ta kritika nasmerovana, ste neskutocne haklivi a je pre vas jednoduchsie oznacit niekoho za trolla ako si priznat chybu. Neviete komunikovat.
no to ale čo hovoríš ty nie je komunikácia ale hejt,,, komunikácia a aj konštruktívna kritika vyzerá inak .... mám pocit že ty si myslíš že keď je fotografia na kritiku, každý musí tvoju kritiku prijať a súhlasiť s ňou, ale toto nie su ľudia povinný ...samozrejme su aj ľudia čo si žiadny negatívny názor neprijmu
 
blahoslav J B Art
2022-05-21 17:30:36+02
Tvrdil som to už dávno... že na Ephote okrem kategórie Fotky na kritiku by mala byť zvlášť aj kategória... Fotky na pochvalu
 
gytheio
2022-05-21 18:07:36+02
príspevok od: portvis
no to ale čo hovoríš ty nie je komunikácia ale hejt,,, komunikácia a aj konštruktívna kritika vyzerá inak .... mám pocit že ty si myslíš že keď je fotografia na kritiku, každý musí tvoju kritiku prijať a súhlasiť s ňou, ale toto nie su ľudia povinný ...samozrejme su aj ľudia čo si žiadny negatívny názor neprijmu
Tak ja napisem kritiku pod fotografiu a majitel fotografie ma dojebe bez akehokolvek zaujmu debatovat o tej fotografii a ja tu hejtujem. Mozes mi konkretne napisat kedy som hejtoval? Mal by si to vediet ked si to tu napisal nie raz.
 
gytheio
2022-05-21 19:00:55+02
príspevok od: gytheio
Tak ja napisem kritiku pod fotografiu a majitel fotografie ma dojebe bez akehokolvek zaujmu debatovat o tej fotografii a ja tu hejtujem. Mozes mi konkretne napisat kedy som hejtoval? Mal by si to vediet ked si to tu napisal nie raz.
Vlastne uz viem, hejtoval som uz len tym, ze som komentoval... to je vasa logika.
 
portvis
2022-05-22 07:40:15+02
príspevok od: gytheio
Tak ja napisem kritiku pod fotografiu a majitel fotografie ma dojebe bez akehokolvek zaujmu debatovat o tej fotografii a ja tu hejtujem. Mozes mi konkretne napisat kedy som hejtoval? Mal by si to vediet ked si to tu napisal nie raz.
ja tu komentare nesledujem, ani tvoje komentare nesledujem, ty sam si hovoril že ta nazývajú hejter a troll to čo som písal je pohľad prečo to asi tak je , berieš si to príliš osobne ...
 
gytheio
2022-05-22 07:49:54+02
príspevok od: portvis
ja tu komentare nesledujem, ani tvoje komentare nesledujem, ty sam si hovoril že ta nazývajú hejter a troll to čo som písal je pohľad prečo to asi tak je , berieš si to príliš osobne ...
nebol by som tu keby som to bral osobne, len to rozoberam.
 
lacikamo
2022-05-24 22:52:49+02
Ja som po rokoch kritizoval tu :
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/677950/red/?s=critics
je to prijateľná (konštruktívna) a neurážajúca kritika, ktorá môže autorovi pomocť v zlepšovaní?
 
ViloM
2022-05-25 11:50:27+02
Ja tu vidím ako pomerne vážny problém účasť istého jedinca, ktorý cíti nutkavú potrebu nezmyselne hejtovať ostatných a doslova tak zaprasí každú diskusiu. Pár krát už mal zrušený účet, dosť sa divím adminovi, že mu ho nezruší zas.
 
ViloM
2022-05-25 11:51:32+02
príspevok od: gytheio
Tak ja napisem kritiku pod fotografiu a majitel fotografie ma dojebe bez akehokolvek zaujmu debatovat o tej fotografii a ja tu hejtujem. Mozes mi konkretne napisat kedy som hejtoval? Mal by si to vediet ked si to tu napisal nie raz.
Aspoň slovník by si si mohol kontrolovať a nepoužívať vulgarizmy.
 
gytheio
2022-05-25 13:09:32+02
príspevok od: ViloM
Ja tu vidím ako pomerne vážny problém účasť istého jedinca, ktorý cíti nutkavú potrebu nezmyselne hejtovať ostatných a doslova tak zaprasí každú diskusiu. Pár krát už mal zrušený účet, dosť sa divím adminovi, že mu ho nezruší zas.
No neviem ci by nemal admin rusit takych ako si ty, vobec nevies o com pises a k tym vulgarizmom, su tu jedinci ktori maju ten slovnik omnoho horsi a tam ti to nevadi.
 
ViloM
2022-05-25 15:37:14+02
príspevok od: gytheio
No neviem ci by nemal admin rusit takych ako si ty, vobec nevies o com pises a k tym vulgarizmom, su tu jedinci ktori maju ten slovnik omnoho horsi a tam ti to nevadi.
Takže: za 1) na rozdiel od teba viem úplne jasne o čom píšem, za 2) admin nemá dôvod ma rušiť, nehejtujem, netrolujem a na rozdiel od teba používam normálny slovník, za 3) vulgarizmy mi vadia všeobecne, ale ukáž mi v tejto diskusii (tu vyššie) iného človeka, ktorý použil taký prízemný vulgarizmus ako ty. Nauč sa teda správať. Prajem pekný deň.
 
gytheio
2022-05-25 17:58:28+02
príspevok od: ViloM
Takže: za 1) na rozdiel od teba viem úplne jasne o čom píšem, za 2) admin nemá dôvod ma rušiť, nehejtujem, netrolujem a na rozdiel od teba používam normálny slovník, za 3) vulgarizmy mi vadia všeobecne, ale ukáž mi v tejto diskusii (tu vyššie) iného človeka, ktorý použil taký prízemný vulgarizmus ako ty. Nauč sa teda správať. Prajem pekný deň.
tebe je to jasne v tvojej hlave ale vysvetlit to nevies
 
gytheio
2022-05-25 21:44:40+02
príspevok od: lacikamo
Ja som po rokoch kritizoval tu :
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/677950/red/?s=critics
je to prijateľná (konštruktívna) a neurážajúca kritika, ktorá môže autorovi pomocť v zlepšovaní?
Vies z coho su namodrale alebo cervene alebo zlte odtiene pri studiovom foteni? Lacne svetla. Studiovy blesk je najbielsi v strede a smerom ku kraju zacina hadzat farebne tony. Cim lacnejsie svetlo tym je to vyditelnejsie a tie najdrahsie tam to neuvidis vobec.
Sa cudujem, zoberies skomprimovane zmensene foto a pod mikroskopom tam hladas chyby. tie najdes aj na dokonale odfotenej skomprimovanej fotografii.
A ten biely zavoj tam chcel mat, ty si mu tym prizemnym stylom nanutil, ze spravna je tvoja verzia...
 
lacikamo
2022-05-25 22:48:21+02
gytheio, tvoji kritici, zdá sa majú pravdu.. Ale pokračuj v tom.
Odpoviem však (naďalej v prízemnom štýle) na tvoje tvrdenia ..
A už mi nenakladaj, pls.
 
gytheio
2022-05-26 06:48:54+02
príspevok od: lacikamo
gytheio, tvoji kritici, zdá sa majú pravdu.. Ale pokračuj v tom.
Odpoviem však (naďalej v prízemnom štýle) na tvoje tvrdenia ..
A už mi nenakladaj, pls.
hmmm, tak moji kritici maju pravdu a ja ti nakladam. Ked som si kupoval studiove svetla zasiel som v Dusseldorfe do jedneho obchodu, zaujimalo ma preco je az desat nasobny cenovy rozdiel v tych bleskoch. Vylozil mi to velmi jednoducho a strucne. Cim lacnejsie tym ma vyditelnejsie spektrum farebnych odtienov. To spektrum ma kazde svetlo ale pri drahych svetlach to nie je vidno.

Vobec ti nenakladam iba som napisal kritiku na tvoju kritiku, nevies to.
 
lacikamo
2022-05-26 08:50:08+02
Čo hovori predavač v obchode je hlavne vec marketingu - ja som zafarbenie vysvetlil podložením javu z fyzikálneho hľadiska. Rozklad svetla na spektrum sa nedá urobiť cenovým rozdielom, ale máš pravdu - stručne a jednoducho to predavač vysvetlí jednoduchým ľuďom.
 
gytheio
2022-05-26 09:00:51+02
príspevok od: lacikamo
Čo hovori predavač v obchode je hlavne vec marketingu - ja som zafarbenie vysvetlil podložením javu z fyzikálneho hľadiska. Rozklad svetla na spektrum sa nedá urobiť cenovým rozdielom, ale máš pravdu - stručne a jednoducho to predavač vysvetlí jednoduchým ľuďom.
Vy ked neviete kam zacnete urazat
 
Strana 3 z 8
1 2 3 4 5 ... 7 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()