Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

Anketa o anonymite

julo kotus
2010-12-20 10:57:51+01
Ahojte, dávam do pozornosti anketu o bodovaní a anonymite fotiek "na kritiku". Môžete prejaviť svoj názor.
 
Granko
2010-12-20 11:31:30+01
ja som za plnú anonymitu autora (fotka, koment pod ňou i rekoment od neho) - aspoň trochu to bude objektívne (pokiaľ autor nebude mať svoj čitateľný rukopis).
a som za zachovanie súčastného stavu - kedy vidieť aj bodovanie. Koment vidieť stále, nevidím dôvod, aby bolo bodovanie skryté.

v princípe to nič nezmení na veci, že normálne sa tu bodovať pri súčasnom štýle nikdy nebude.
 
PaPi
2010-12-20 11:36:44+01
príspevok od: Granko
ja som za plnú anonymitu autora (fotka, koment pod ňou i rekoment od neho) - aspoň trochu to bude objektívne (pokiaľ autor nebude mať svoj čitateľný rukopis).
a som za zachovanie súčastného stavu - kedy vidieť aj bodovanie. Koment vidieť stále, nevidím dôvod, aby bolo bodovanie skryté.

v princípe to nič nezmení na veci, že normálne sa tu bodovať pri súčasnom štýle nikdy nebude.
Ano, dolezita poznamka o rukopise autora... a nehovorim teraz len o typickej tvorbe ako napr. Seemona ale aj o sposobe prezentacie - ramik a font v nazve - napr Strateny

PS: predchadzajuce bodovanie zobrazit az po ohodnoteni fotky aby bol clovek co najmenej ovplyvneny \"okolim\"
 
rbr69
2010-12-20 11:38:49+01
príspevok od: julo kotus
Ahojte, dávam do pozornosti anketu o bodovaní a anonymite fotiek "na kritiku". Môžete prejaviť svoj názor.
zvolil som volbu \"Nechcem známky, iba slovný komentár + posunúť foto medzi TOP\" ale tym myslim aj plnu anonymitu autora, je to tak myslene?
... pri pohlade na fotku by mal byt pozorovatel oprosteny od ostatnych vplyvov, mozno by som mu prvy raz pri este neokomentovanej fotke ani nezobrazil ostatne komenty, az potom, ked okomentuje ale to by som asi chcel vela, vymyslam nove variacie, ci?
 
julo kotus
2010-12-20 11:41:10+01
príspevok od: rbr69
zvolil som volbu \"Nechcem známky, iba slovný komentár + posunúť foto medzi TOP\" ale tym myslim aj plnu anonymitu autora, je to tak myslene?
... pri pohlade na fotku by mal byt pozorovatel oprosteny od ostatnych vplyvov, mozno by som mu prvy raz pri este neokomentovanej fotke ani nezobrazil ostatne komenty, az potom, ked okomentuje ale to by som asi chcel vela, vymyslam nove variacie, ci?
vymyslel si nové
ja som myslel, že pri nebodovom hodnotení by v pohode mohol byť videný autor.
 
rbr69
2010-12-20 11:47:53+01
príspevok od: Granko
ja som za plnú anonymitu autora (fotka, koment pod ňou i rekoment od neho) - aspoň trochu to bude objektívne (pokiaľ autor nebude mať svoj čitateľný rukopis).
a som za zachovanie súčastného stavu - kedy vidieť aj bodovanie. Koment vidieť stále, nevidím dôvod, aby bolo bodovanie skryté.

v princípe to nič nezmení na veci, že normálne sa tu bodovať pri súčasnom štýle nikdy nebude.
zatial neberiem ziaden \"sucasny styl\" ... ePhoto ma novy sat a novu funcionalitu pod nim, co ocakavala vaecsina, takze predpokladam, ze redakcii sa chce robit zmeny a tak ho treba ohybat podla svojich predstav, pokial je este vola tvorcov ...
 
Granko
2010-12-20 12:00:28+01
príspevok od: PaPi
Ano, dolezita poznamka o rukopise autora... a nehovorim teraz len o typickej tvorbe ako napr. Seemona ale aj o sposobe prezentacie - ramik a font v nazve - napr Strateny

PS: predchadzajuce bodovanie zobrazit az po ohodnoteni fotky aby bol clovek co najmenej ovplyvneny \"okolim\"
už vidím tú objektívnosť a čo najmenšiu ovplyvniteľnosť okolím ;o) možno tak po kvalitnom matroši aj hej :o)) viď komentáre typu \"ako užívateľ xy\" :o) bodovanie je už len čerešnička na torte...
 
Helen1
2010-12-20 12:01:11+01
ak by tým neutrpela celková úroveň stránky, určite ano....aj keď som nováčik, veľmi rada \"hodnotím\" fotky medzi \"prvými\", keď vôbec nie som ovplyvňovaná názormi iných ....komentíky častokrát pripomínajú rozprávku cisárové nové šaty....ale neviem si celkom dobre predstaviť, ako zaručiť neovplyvniteľnosť fotkami objavujúcich sa v TOP 24 hod. (ak sa páčia druhým, páčia sa aj mne) a fotkami, ktoré pridávajú na kritiku priatelia
 
Granko
2010-12-20 12:05:35+01
príspevok od: rbr69
zatial neberiem ziaden \"sucasny styl\" ... ePhoto ma novy sat a novu funcionalitu pod nim, co ocakavala vaecsina, takze predpokladam, ze redakcii sa chce robit zmeny a tak ho treba ohybat podla svojich predstav, pokial je este vola tvorcov ...
ešte som si nezvykol, že tu máme aj ankety, až pri náhodnom rolovaní som si ju dole všimol...

súčasný štýl=bodovanie o troch známkach...

áno, starého koňa nenaučíš ťahať a ani meniť systém, na ktorý si ľudia zvyknú...

 
Granko
2010-12-20 12:11:08+01
príspevok od: rbr69
zvolil som volbu \"Nechcem známky, iba slovný komentár + posunúť foto medzi TOP\" ale tym myslim aj plnu anonymitu autora, je to tak myslene?
... pri pohlade na fotku by mal byt pozorovatel oprosteny od ostatnych vplyvov, mozno by som mu prvy raz pri este neokomentovanej fotke ani nezobrazil ostatne komenty, az potom, ked okomentuje ale to by som asi chcel vela, vymyslam nove variacie, ci?
nevymýšľaš, takáto voľba v skoro maximálnej miere napĺňa základ objektivity...
defakto som tak fungoval i na starom systéme - nepozeral komenty, ani autora a napísal len podľa seba...
 
Ultra TXF
2010-12-20 13:34:41+01
Som za anonymitu. Komentáre by mali byť vyditeľné až po mojom vyjadrení a odkliknutí. Predošlo by sa tým stádovitosti. To isté sa týka bodov.
Rovnako pod fotkou by sa nemalo dať cez \" Napísať autorovi \" zistiť o koho ide.
Body,komentáre i uvedená možnosť napísať autorovi by mala byť prístupné až po odkliknutí môjho hodnotenia.
 
NemesiS
2010-12-20 14:02:14+01
podľa mňa by body mali byť anonymné...z dôvodu vyrývania určitých ľudí na portáli, takisto to zneprehľadňuje komentáre. pre mňa body v komentoch nemajú úžitkovú hodnotu

takisto ešte jedna vec, hoci to nepatrí práve tu, ale nepáči sa mi časomerný systém na príspevkoch.
nie že by to dalo timestamp, že postnuté napr. o 18 0 ale ono to píše že \"pred hodinou, teraz alebo včera\" a pod...dosť to ničí prehľadnosť nehovoriac o tom že úžitková hodnota je nulová.
 
attila.farkas
2010-12-20 14:02:19+01
ja som za Glasnost a Transparentnost ... som za to aby sa dalo bodovat bez komentara, komentovat bez bodovania ... napad s thumb-up nieje zly... mozno by sa dal skombinovat s bodovacim systemom... ale popravde... to bodovanie mi je dost ukradnute... keby aj zaniklo uplne, vobec by mi za nim nebolo smutno
 
potter
2010-12-20 14:17:34+01
príspevok od: Ultra TXF
Som za anonymitu. Komentáre by mali byť vyditeľné až po mojom vyjadrení a odkliknutí. Predošlo by sa tým stádovitosti. To isté sa týka bodov.
Rovnako pod fotkou by sa nemalo dať cez \" Napísať autorovi \" zistiť o koho ide.
Body,komentáre i uvedená možnosť napísať autorovi by mala byť prístupné až po odkliknutí môjho hodnotenia.
suhlasim s tymto nazorom
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-12-20 14:23:53+01
príspevok od: potter
suhlasim s tymto nazorom
Presne, proste ziadna sanca aby sa dal zistit autor. Ale to by sa museli zakazat aj tie ramiky co si stale davaju s menom...
 
Marcel Rebro
2010-12-20 14:25:46+01
príspevok od: Cako
Presne, proste ziadna sanca aby sa dal zistit autor. Ale to by sa museli zakazat aj tie ramiky co si stale davaju s menom...
tak to by potom tebe museli zakazat montovat slimakov von z ulity a tomatitovi hmyzaky mikroskopovat ...
niekoho rukopis je skratka citatleny aj bez podpisu
 
attila.farkas
2010-12-20 14:28:12+01
jo a zabudol som napisat - som za viditelnych autorov kedykolvek
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-12-20 14:29:52+01
príspevok od: Marcel Rebro
tak to by potom tebe museli zakazat montovat slimakov von z ulity a tomatitovi hmyzaky mikroskopovat ...
niekoho rukopis je skratka citatleny aj bez podpisu
tak naco je potom ta anketa? Ked zrusia meno autorovi co to pomoze ked tam da ramik s menom?
 
Martin Školiak
2010-12-20 14:32:22+01
Fotografie priateľov by sa mali zobraziť tiež len po 24h. Nemali by sa vkladať do fotografií fonty ( mená prípadne logá). Často sa takto označené fotografie, hlavne ak sú od úspešných autorov zvezú popri ich predošlej úspešnej tvorbe. Aj keď nie vždy sú tak vynikajúce ako predošlé. Rukopis autora by sa mal spoznať aj bez podpisu a rovnakého rámčeka.
 
Marcel Rebro
2010-12-20 14:35:18+01
príspevok od: Martin Školiak
Fotografie priateľov by sa mali zobraziť tiež len po 24h. Nemali by sa vkladať do fotografií fonty ( mená prípadne logá). Často sa takto označené fotografie, hlavne ak sú od úspešných autorov zvezú popri ich predošlej úspešnej tvorbe. Aj keď nie vždy sú tak vynikajúce ako predošlé. Rukopis autora by sa mal spoznať aj bez podpisu a rovnakého rámčeka.
Čo myslíš presne tým \"Fotografie priateľov by sa mali zobraziť tiež len po 24h\"?
 
Strana 1 z 13
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()