Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

hodnotenie fotografií

dedo Milan
dedo Milan 2011-10-21 11:22:47+02
každý, kto sa rozhodne z nejakého dôvodu hodnotiť ponúknutú fotografiu má nejaký rebríček hodnôt, ktorým by mala daná fotografia vyhovovať. aby sme sa vyhli tomu, že pre niekoho je foto neostré v rohoch, má blbý formát, nespĺňa zákony také, či onaké, skúsme si nastoliť zoznam a poradie "vlastností", ktorým by mal snímok vyhovovať. môžete namietať, že tri zásadné veci sú pri bodovaní predvolené, ale evidentne mnohým nestačia. minimálne sa však dozvieme, či na predných miestach zaujmú fotografie s myšlienkou, alebo perfektná technická stránka, nebodaj niečo iné.
 
Fatty
2011-10-21 19:54:19+02
príspevok od: transporti686
Ja mám k tejto téme úplne jasný postoj. Zrušiť bodové hodnotenie: Kritika by mala byť písomná a nie len typu "waw, úžasne, nádherné" a keď aj takáto tak ale aspoň písomná a nie 777 alebo 656. Keby sme mali ísť ešte kus ďalej tak fotky na kritike by nemali mať možnosť zistiť autora fotky, žiadne rámiky, kde je napísaný autor. Som presvedčený, že tu sú fotky, ktoré keď človek vidí, vie hneď, že kto ich pridal aj bez rámika, lebo majú štýl autora, čo beriem ako pozitívne, ale často tu vidím krásne fotky, kde autor nie je napísaný a nedostane nič alebo občas nejaký koment.
thats right.....protekcionizmus vládne v celom štáte, prečo by nemal aj tu?
jeden frajer nedávno cvakol kravku širokáčom a všetci z toho boli úplne hotoví som sa nasmial...
 
seifi
2011-10-21 19:58:32+02
príspevok od: neXor
Možno by nebolo najhoršie zrušiť bodové hodnotenie, nechať len kritiku (ale nie typu "toto je šmejd" atď. ale konštruktívnu) a dať niečo ako "topovať" alebo niečo také. Tým pádom by top dňa bola fotka s najviac hlasmi, top mesiaca tiež s najviac hlasmi. Neriešili by sa body, každý by dostal konštruktívnu kritiku na svoju fotku a hlavne pre amatérov (aj mňa) by nebolo odstrašujúce, keď dostane 111 a žiadny komentár k tomu ani nič.
každý chce kritiku a konštruktívnu k tomu; na slovo šmejd sme utlocitní; tu je fotiek milion - kto bude tými haldami prechádzať ? bodové hodnotenie je to najmenej ale je; ako vidím, tebe nikto nehodnotil 111, to by som sa aj čudoval, pretože horšiu známku ako 4 som tu snáď na ephoto ani nevidel; slovenske spôsoby vnímania okolia tomu nedovolia; a keby si aj dostal 111, to znamená ďalej fotiť, pozerať fotky iných, čítať;
ty sám si nekomentoval ani jednu fotku, nedal si nikomu ani 1 ani 7 bodov, nič sa ti nepáčilo ? nič ťa nenaštvalao, tak ako sa môžeš domáhať hodnotenia svojich ?
 
neXor
2011-10-21 20:13:42+02
príspevok od: seifi
každý chce kritiku a konštruktívnu k tomu; na slovo šmejd sme utlocitní; tu je fotiek milion - kto bude tými haldami prechádzať ? bodové hodnotenie je to najmenej ale je; ako vidím, tebe nikto nehodnotil 111, to by som sa aj čudoval, pretože horšiu známku ako 4 som tu snáď na ephoto ani nevidel; slovenske spôsoby vnímania okolia tomu nedovolia; a keby si aj dostal 111, to znamená ďalej fotiť, pozerať fotky iných, čítať;
ty sám si nekomentoval ani jednu fotku, nedal si nikomu ani 1 ani 7 bodov, nič sa ti nepáčilo ? nič ťa nenaštvalao, tak ako sa môžeš domáhať hodnotenia svojich ?
Ako môžem hodnotiť? Ohodnotiť viem akurát imakt, na ostatné nemám skúsenosti... Keby kazdy amatér hodnotil tk a kompozíciu, tak by to tak aj vyzeralo. Práve preto by ty skúsenejší mali hodnotiť, oni dokazu poradiť, nie amatéri ako ja.
 
seifi
2011-10-21 20:59:48+02
príspevok od: Fatty
thats right.....protekcionizmus vládne v celom štáte, prečo by nemal aj tu?
jeden frajer nedávno cvakol kravku širokáčom a všetci z toho boli úplne hotoví som sa nasmial...
tá kravka, ak myslíme tu v čb, bola super; mohol si nám ukázať ty ako sa fotia kone širokáčom, mohli sme byť hotoví z teba
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-10-21 21:43:41+02
príspevok od: dedo Milan
každý, kto sa rozhodne z nejakého dôvodu hodnotiť ponúknutú fotografiu má nejaký rebríček hodnôt, ktorým by mala daná fotografia vyhovovať. aby sme sa vyhli tomu, že pre niekoho je foto neostré v rohoch, má blbý formát, nespĺňa zákony také, či onaké, skúsme si nastoliť zoznam a poradie "vlastností", ktorým by mal snímok vyhovovať. môžete namietať, že tri zásadné veci sú pri bodovaní predvolené, ale evidentne mnohým nestačia. minimálne sa však dozvieme, či na predných miestach zaujmú fotografie s myšlienkou, alebo perfektná technická stránka, nebodaj niečo iné.
Jednoznačne bodovať len jedno číslo pre mňa..,už to píšem xtý krát,lebo všetko čo fotka má mať, pracuje pre celkový výsledok,a TK,Kompo a impakt sú prepojené, kde je kolónka na bodovanie, príbehu, kreativity, iného podania, vymáknutého momentu...atď.
Podľa mňa, sú fotky, čo by tu za TK utržili napr 3.ojku, ale v jednočíselnom hodnotení jednoznačne 7mičku..a presne naopak,čo z toho je mať 7mičkovú Tk, či kompo, keď celok je na 3-ku..

 
transporti686
2011-10-21 22:02:38+02
príspevok od: seifi
tá kravka, ak myslíme tu v čb, bola super; mohol si nám ukázať ty ako sa fotia kone širokáčom, mohli sme byť hotoví z teba
toto bola pekná reakcia, niekomu sa páčila a niekomu nie, každý ma iný pohľad, ja osobne som tu videl xkrát lepšie fotky, ktoré nedostali ani štipku toho, čo tá kravka, aj tak sa každému páči niečo iné.
 
Cyril
2011-10-21 22:38:36+02
príspevok od: neXor
Možno by nebolo najhoršie zrušiť bodové hodnotenie, nechať len kritiku (ale nie typu "toto je šmejd" atď. ale konštruktívnu) a dať niečo ako "topovať" alebo niečo také. Tým pádom by top dňa bola fotka s najviac hlasmi, top mesiaca tiež s najviac hlasmi. Neriešili by sa body, každý by dostal konštruktívnu kritiku na svoju fotku a hlavne pre amatérov (aj mňa) by nebolo odstrašujúce, keď dostane 111 a žiadny komentár k tomu ani nič.
Podla mna velmi naivne
 
Marcel Rebro
2011-10-21 22:58:20+02
príspevok od: Fatty
thats right.....protekcionizmus vládne v celom štáte, prečo by nemal aj tu?
jeden frajer nedávno cvakol kravku širokáčom a všetci z toho boli úplne hotoví som sa nasmial...
cielom tej fotografie bolo pobavit / rozosmiat ... takze "mission completed" . tesim sa ze si sa nasmial

... ale musim uznat ze aj ergonomicky komentar dokaze pobavit ....

ps : vies co je zvlastne? ze ludia si ju pamataju a spontanne o nej komunikuju. na rozdiel od (aj mojich) krajiniek a inych iniek ...
 
Koma
ocenenie redakciou 2011-10-21 23:00:09+02
príspevok od: seifi
tá kravka, ak myslíme tu v čb, bola super; mohol si nám ukázať ty ako sa fotia kone širokáčom, mohli sme byť hotoví z teba
Pán Seifi pekne prosím, prihovorte sa u pána kolegu Yettiho...prepáčte Fattyho - žeby okrem koníka aj takého fasa mladého junca býčka plného sily s tým širokáčom sfotil....viete - keď som už tu medzi Vami a prijali ste ma do stáda ( začo som nesmierne vďačná) - nech som aj ja hotová.
Ale musím Vám povedať že som už aj tak príjemne hotová... z Vás pán kolega...júúj tak sa teším že sa Vám kravka super páčila....budem Vaše slovká tlmočiť bratranici hneď ak to bude možné....bude nesmierne rada až sa šťastím umúka....Ďakujemeee.
 
Koma
ocenenie redakciou 2011-10-21 23:01:45+02
príspevok od: Peter Svoboda
Jednoznačne bodovať len jedno číslo pre mňa..,už to píšem xtý krát,lebo všetko čo fotka má mať, pracuje pre celkový výsledok,a TK,Kompo a impakt sú prepojené, kde je kolónka na bodovanie, príbehu, kreativity, iného podania, vymáknutého momentu...atď.
Podľa mňa, sú fotky, čo by tu za TK utržili napr 3.ojku, ale v jednočíselnom hodnotení jednoznačne 7mičku..a presne naopak,čo z toho je mať 7mičkovú Tk, či kompo, keď celok je na 3-ku..

Tak ako ste napísali pán kolega....a tým posledným odsekom ste plne vyjadrili čo tuna k fotečkám cítim....a viete čo, ja by som sa prihovárala to trochu zjednodušiť, načo si komplikovať život aj tak je dosť zložitý...od 1 - 5 ako ste si Vy – dvojnohí pajkovci od malička v škole zvykli....to by sa mi páčilo – ja tiež viem len do päť :

www.ephoto.sk/uzivatel/walde-traveller/fotografie/237991/pat-pribehov/
 
transporti686
2011-10-21 23:52:15+02
príspevok od: Marcel Rebro
cielom tej fotografie bolo pobavit / rozosmiat ... takze "mission completed" . tesim sa ze si sa nasmial

... ale musim uznat ze aj ergonomicky komentar dokaze pobavit ....

ps : vies co je zvlastne? ze ludia si ju pamataju a spontanne o nej komunikuju. na rozdiel od (aj mojich) krajiniek a inych iniek ...
ano, zaujímavejšia je krava širokáčom ako pekná krajinka z tvojho portfólia musím si kúpiť tiež taký širokáč
 
Marcel Rebro
2011-10-21 23:55:10+02
príspevok od: transporti686
ano, zaujímavejšia je krava širokáčom ako pekná krajinka z tvojho portfólia musím si kúpiť tiež taký širokáč
nemusis nic kupovat ... staci viac fotit ... a menej forumovat
 
transporti686
2011-10-21 23:59:38+02
príspevok od: Marcel Rebro
nemusis nic kupovat ... staci viac fotit ... a menej forumovat
kravy sirokacom ee, viac sa mi páčia tvoje krajinky
 
Marcel Rebro
2011-10-22 00:02:14+02
príspevok od: transporti686
kravy sirokacom ee, viac sa mi páčia tvoje krajinky
nech sa paci, ukazkovy antagonizmus
 
Fatty
2011-10-22 10:59:09+02
príspevok od: Marcel Rebro
cielom tej fotografie bolo pobavit / rozosmiat ... takze "mission completed" . tesim sa ze si sa nasmial

... ale musim uznat ze aj ergonomicky komentar dokaze pobavit ....

ps : vies co je zvlastne? ze ludia si ju pamataju a spontanne o nej komunikuju. na rozdiel od (aj mojich) krajiniek a inych iniek ...
podľa teba Nikon (v DSLR všeobecne) nemá lepšiu ergonómiu než Canon?
 
haplo602
2011-10-22 11:13:58+02
príspevok od: Fatty
podľa teba Nikon (v DSLR všeobecne) nemá lepšiu ergonómiu než Canon?
poviem ti to takto ... najlepsiu ergonomiu ma Bronica. Potom nasleduje Nikon, Canon/Minolta.
 
Martin P
2011-10-22 11:16:36+02
nikdy som nevnimal ergonomiu akp horsiu lepsiu
bola a je aka je
vystriedal som uz mnoztvo fotakov od manualov az po automatiky
od skutocne starych po najnovsie a nikdy som ergonomiu neriesil
chvilku som si s tym potrenoval a zvykol som si
a potom ma zaujimal uz len vystup obrazovy
nikto nema lepsiu alebo horsiu ergonomiu treba sa naucit ovladat fotak a kde su ake tlacitka a potom fotit
 
Milstar
2011-10-22 11:25:22+02
A ja že som vo vlákne" Hodnotenie fotografii" , no asi som sa pomýlil a som opäť vo vlákne Nikkon verzus Canon a podobné bláboly.
 
rasto.tn
2011-10-22 11:30:53+02
príspevok od: Milstar
A ja že som vo vlákne" Hodnotenie fotografii" , no asi som sa pomýlil a som opäť vo vlákne Nikkon verzus Canon a podobné bláboly.
Podľa mňa je to problém - hlúposť/neobjektívnosť/neznalosť ľudí. Systém hodnotenia je dobrý a objektívny. To ľudia ho robia takým, akým je. Keď niekto dá zlej fotke 777, nie je to vina ephota, ale konkrétneho človeka a jeho fotografickej neznalosti. Myslím, že každý užívateľ by sa mal držať hesla/porekadla: dobrého je málo. Minimum fotiek si tu zaslúži hodnotenie 6-7.
 
transporti686
2011-10-22 11:45:06+02
príspevok od: rasto.tn
Podľa mňa je to problém - hlúposť/neobjektívnosť/neznalosť ľudí. Systém hodnotenia je dobrý a objektívny. To ľudia ho robia takým, akým je. Keď niekto dá zlej fotke 777, nie je to vina ephota, ale konkrétneho človeka a jeho fotografickej neznalosti. Myslím, že každý užívateľ by sa mal držať hesla/porekadla: dobrého je málo. Minimum fotiek si tu zaslúži hodnotenie 6-7.
áno máš pravdu, lenže hodnotiť môžu aj ľudia, ktorý nemajú dosť znalostí na posudzovanie TK a iných vecí a práve preto by sa tento systém mal zmeniť, tento systém čísel by bol dobrý, keby fotky hodnotila nejaká stála komisia alebo skupina fotografov, ktorý už majú niečo za sebou a v tejto brandži sa pohybujú dlho.
 
Strana 3 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()