Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

hodnotenie fotografií

dedo Milan
dedo Milan 2011-10-21 11:22:47+02
každý, kto sa rozhodne z nejakého dôvodu hodnotiť ponúknutú fotografiu má nejaký rebríček hodnôt, ktorým by mala daná fotografia vyhovovať. aby sme sa vyhli tomu, že pre niekoho je foto neostré v rohoch, má blbý formát, nespĺňa zákony také, či onaké, skúsme si nastoliť zoznam a poradie "vlastností", ktorým by mal snímok vyhovovať. môžete namietať, že tri zásadné veci sú pri bodovaní predvolené, ale evidentne mnohým nestačia. minimálne sa však dozvieme, či na predných miestach zaujmú fotografie s myšlienkou, alebo perfektná technická stránka, nebodaj niečo iné.
 
Jastojan
2011-12-10 13:45:29+01
príspevok od: Kuban
[b]martin9113 /b] suhlasim. Vsimol som si tiez ze vela uzivatelov pozrie fotku, cim bola fotena a ak je to nejaky najnizsi model tak ani nehodnoti. Naopak ak je fotka fotena spickovim fotoaparatom, automaticky je vyborna za 7 7 7. (nevravim ze vsade, ale postrehol som to)

Strateny: Super to maju vyriesene, na ephoto by mohli spravit nejaku jednoduhsiu alternativu napr. mna napadlo, ze zaciatocnik moze hodnotit fotografie vtedy, ak ziska 100x v hodnoteni 7micku. teda za jednu 7 micku ziska 1 bod, naopak ak dostane znamku 4 a nizsiu, 1 bod sa mu odpocita. znamky 5 a 6 mu nepridaju ani neuberu ziadny bod.
akurat neviem ako by to bolo s neprajnikmy, a zase by si rozdavali 7 micky z kamaratstva, ale myslim si ze by si tiez isto rozmyslel co da na kritiku
Zaroven ako pises: "Vsimol som si tiez ze vela uzivatelov pozrie fotku, cim bola fotena a ak je to nejaky najnizsi model tak ani nehodnoti. Naopak ak je fotka fotena spickovim fotoaparatom, automaticky je vyborna za 7 7 7." Cize podla toho, co pises nizsie, by niekto so slabsim equipom naberal sedmicky tazsie... nevravim, ze vzdy by to tak bolo a muselo byt, ale stat sa moze.
Sam ale nejaky iny navrh nemam. Je lahko kritizovat tvoju teoriu, kedze sam ziadnu nemam (aspon taku, ktoru by som sem aj ostatnym predostrel), ale neber to ako kritizovanie, prosim, ale ako debatu Treba debatovat, inak sa neposunieme.
 
Kuban
2011-12-10 13:51:39+01
príspevok od: Jastojan
Zaroven ako pises: "Vsimol som si tiez ze vela uzivatelov pozrie fotku, cim bola fotena a ak je to nejaky najnizsi model tak ani nehodnoti. Naopak ak je fotka fotena spickovim fotoaparatom, automaticky je vyborna za 7 7 7." Cize podla toho, co pises nizsie, by niekto so slabsim equipom naberal sedmicky tazsie... nevravim, ze vzdy by to tak bolo a muselo byt, ale stat sa moze.
Sam ale nejaky iny navrh nemam. Je lahko kritizovat tvoju teoriu, kedze sam ziadnu nemam (aspon taku, ktoru by som sem aj ostatnym predostrel), ale neber to ako kritizovanie, prosim, ale ako debatu Treba debatovat, inak sa neposunieme.
no jasne vidis, ani ja to nemam uplne domyslene. . i ked toto by mohlo mat celkom jednoduche riesenie, nenapisat do EXIFu model aparatu
 
Jastojan
2011-12-10 13:55:16+01
príspevok od: Kuban
no jasne vidis, ani ja to nemam uplne domyslene. . i ked toto by mohlo mat celkom jednoduche riesenie, nenapisat do EXIFu model aparatu
To ano, nenapises a je, tym padom by asi exif vela ludi nepisalo. Zaroven, kym by niekto ziskal 100x 7 by ubehlo asi hodne casu, kym by mohol hodnotit... a tu sa celkom malo hodnoti, keby sa este menej... no neviem
 
Kuban
2011-12-10 14:02:51+01
príspevok od: Jastojan
To ano, nenapises a je, tym padom by asi exif vela ludi nepisalo. Zaroven, kym by niekto ziskal 100x 7 by ubehlo asi hodne casu, kym by mohol hodnotit... a tu sa celkom malo hodnoti, keby sa este menej... no neviem
do EXIFu mozes napisat aj ine veci a nemusi tam byt aparat (myslim), no a tych 100 to bolo len tak oientacne chapes... kludne by to mohlo byt 50 alebo by tie body mohli byt aj za veci ako fotografia dna + 50 bodov. a pod. trebalo by to cele domysliet pekne, aj preto som to tu napisal mozno si to niekto vsimne, nieco doplni, ako by to sedelo jemu a pod. napr. za kazdy komentar + 0,1 bod za kazde hodnotenie + 0,1 bod ... alebo neviem, to ma len take blbostinky napadaju hovori sa to lahko ale ....
 
Jastojan
2011-12-10 14:09:23+01
príspevok od: Kuban
do EXIFu mozes napisat aj ine veci a nemusi tam byt aparat (myslim), no a tych 100 to bolo len tak oientacne chapes... kludne by to mohlo byt 50 alebo by tie body mohli byt aj za veci ako fotografia dna + 50 bodov. a pod. trebalo by to cele domysliet pekne, aj preto som to tu napisal mozno si to niekto vsimne, nieco doplni, ako by to sedelo jemu a pod. napr. za kazdy komentar + 0,1 bod za kazde hodnotenie + 0,1 bod ... alebo neviem, to ma len take blbostinky napadaju hovori sa to lahko ale ....
nie... nie je to lahke
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-12-10 14:13:06+01
príspevok od: martin9113
skôr by sa mali zamyslieť samotný užívatelia tochto portálu. pridal som sem nejaké foto na kritiku ale ludia si to pozrú a tým to aj končí. prečo? alebo ked tak zkritizujú niečo ocom nemajú ani poňatie ako to vzniklo. nechcem tvrdiť že všetky fotografie ktoré sú na kritike majú šancu vyhrať. ale aspoň nejaký koment si zaslúžia možno poradiť troska usmerniť. to isté si myslím aj o radách ohľadom výberov fototechniky.
Domnievam sa, že samotní užívatelia sami od seba neurobia nápravu... skúsenosť - už sa o tom píše roky a výsledok žiadny...
Je tu veľa užívateľov, ktorí pod svojimi fotkami žiadajú komentáre, ale sami ich nepíšu...

Moje riešenie som už skôr načrtol - evidovať aktivitu na portáli... Ak chce niekto dostať dajme tomu 10 komentárov a bodovaní, musí sám nejaký počet rozdať... čo ja viem, napr. päť. Za každý komentár a bodovanie, ktoré by napísal niekomu inému, by dostal 2 body, vytvoril by si kredit a z tohto kreditu by sa mu odrátal 1 bod za prijatý komentár a bodovanie. Kto by nebol aktívny, nemal by kredit a teda by systém nepustil pod jeho fotky žiadne komentáre ani body...

Pre začiatok by stačilo za komentár považovať aj jedno slovo... Len nech sa to rozbehne...
 
martin9113
2011-12-10 14:15:39+01
príspevok od: Stratený Stano
Domnievam sa, že samotní užívatelia sami od seba neurobia nápravu... skúsenosť - už sa o tom píše roky a výsledok žiadny...
Je tu veľa užívateľov, ktorí pod svojimi fotkami žiadajú komentáre, ale sami ich nepíšu...

Moje riešenie som už skôr načrtol - evidovať aktivitu na portáli... Ak chce niekto dostať dajme tomu 10 komentárov a bodovaní, musí sám nejaký počet rozdať... čo ja viem, napr. päť. Za každý komentár a bodovanie, ktoré by napísal niekomu inému, by dostal 2 body, vytvoril by si kredit a z tohto kreditu by sa mu odrátal 1 bod za prijatý komentár a bodovanie. Kto by nebol aktívny, nemal by kredit a teda by systém nepustil pod jeho fotky žiadne komentáre ani body...

Pre začiatok by stačilo za komentár považovať aj jedno slovo... Len nech sa to rozbehne...
suhlasim. este jedna vec sa mi nepaci ze maju moznot komentovat ludia co nemaju foto.
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-12-10 14:47:55+01
len si tu zas piste a vymyslajte nove systemi hodnotenia aj tak Vam to nepomoze Raz za cas niekto ozivi tuto temu, par ludi navrhne nove sposobi... Ale naco vam to je ? Aj tak sa to nezmeni ....zbytocne to tu preberate dokola.
 
Jastojan
2011-12-10 15:52:30+01
príspevok od: Cako
len si tu zas piste a vymyslajte nove systemi hodnotenia aj tak Vam to nepomoze Raz za cas niekto ozivi tuto temu, par ludi navrhne nove sposobi... Ale naco vam to je ? Aj tak sa to nezmeni ....zbytocne to tu preberate dokola.
No, možno nás k tomu oživovaniu témy trošku navádza slovko "beta" pri názve stránky ktohovie
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-12-10 16:16:04+01
príspevok od: Cako
len si tu zas piste a vymyslajte nove systemi hodnotenia aj tak Vam to nepomoze Raz za cas niekto ozivi tuto temu, par ludi navrhne nove sposobi... Ale naco vam to je ? Aj tak sa to nezmeni ....zbytocne to tu preberate dokola.
Cako, aby ťa to nemuselo trápiť - poviem za seba prečo - nemám čo robiť a baví ma to...
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-12-10 16:47:58+01
príspevok od: Stratený Stano
Cako, aby ťa to nemuselo trápiť - poviem za seba prečo - nemám čo robiť a baví ma to...
Strateny, teba nemusia stale tak intenzivne trapit moje komentare...
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-12-10 16:48:22+01
príspevok od: Jastojan
No, možno nás k tomu oživovaniu témy trošku navádza slovko "beta" pri názve stránky ktohovie
Ktohovie... ale podla mna to nepomoze... vsak sa uvidi, mozno to zmenia ja by som bol samozrejme len rad
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-12-10 18:47:53+01
príspevok od: Cako
Strateny, teba nemusia stale tak intenzivne trapit moje komentare...
Cako, presne tak ako teba nemusí trápiť naša debata... Neviem, či si to uvedomuješ - ty si prvý začal...
Do debaty si sa nezapojil, akurát si sa prišiel nám debatujúcim vysmiať - ty môžeš...?
 
JozoP
2017-01-25 17:43:57+01
Nechcem zbytocne zakladat novu temu, ale mam otazku. Ako , alebo kedy mozem zadat fotografie na kritiku. resp. chcem sa mozno trocju zdokonalit, obcas pridam nejaku foto ale nikdy ziadny koment ani ohodnotenie. Chcem pocut konstruktivnu kritiku a neviem sa k nej dopracovat.
 
Jubi
2017-01-25 18:43:31+01
príspevok od: JozoP
Nechcem zbytocne zakladat novu temu, ale mam otazku. Ako , alebo kedy mozem zadat fotografie na kritiku. resp. chcem sa mozno trocju zdokonalit, obcas pridam nejaku foto ale nikdy ziadny koment ani ohodnotenie. Chcem pocut konstruktivnu kritiku a neviem sa k nej dopracovat.
Musíš kliknúť na hviezdičku ktorú máš pri fotkách vo svojom albume
 
JozoP
2017-01-26 20:44:09+01
ahaaa,dakujem, idem to pozriet
 
Strana 6 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()