Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

Foto roka má víťazov

vooo
vooo 2012-09-06 15:52:47+02
Co vy na to? http://kultura.sme.sk/c/6522872/foto-roka-ma-vitazov.html - chcel by som pocut nazor skusenych fotografov. Dakujem
 
slavmiro
2012-09-07 10:45:48+02
príspevok od: samusko
nazdar, preco si myslis ze foto ma mat "zaujimave svetlo" ? alebo rozhodujuci moment ? pekne farby ? Myslis ze tieto veci su podstatou foto ? potom sa necudujem ze tie vitazne foto nesmakuju
svetlo a moment je len silne zjednodusena definicia dobrej foto. Zkratka obsah foto by mal byt niecim vynimocny, tazko opakovatelny. Ani dobra forma fotoprace nie je na skodu.

VSVU vedie posluchacov k silne konceptualnemu zmyslaniu co je OK. Chodievam na semestralne prieskumy/den otvorenych dveri na VSVU. Su tam aj silnejsie prace ale aj slabsie, niektore prace v duchu cim horsie, tym lepsie, ale student evidentne stihol termin zadania. Relativna slabsia uroven moze byt sposobena aj tym ze mladi autori sa hladaju, ich X-rocna fotoskusenost este nedozrela. Moja XX-rocna skusenost a pohlad s tym suvisiaci je preto trochu iny, ale nehovorim ze jediny spravny.
 
seifi
2012-09-07 10:48:20+02
príspevok od: morgoth
Keď sme pri tých súťažiach, čo poviete na rôznych víťazov fotomaratónov?
http://www.fotomaraton.sk/2011-bratislava-winners/
zostáva alebo sa zúčastniť alebo písať otázky na porotu; treba vychádzať aj zo zadanej témy a ostatných prác a potom neberú sa najlepšie foto od autorov ale berú sa všetky fotografie autora; ja si myslím, že porota to má ťažké sa rozhodnúť a vybrať z tej záplavy v jeden moment; jedna dobrá foto tam, druhá tam, vyber jedného, ktorý je najlepší !
dôležité je zúčastniť sa a fotiť, a pravdaže, a mať radosť
 
samusko
2012-09-07 10:56:53+02
príspevok od: slavmiro
svetlo a moment je len silne zjednodusena definicia dobrej foto. Zkratka obsah foto by mal byt niecim vynimocny, tazko opakovatelny. Ani dobra forma fotoprace nie je na skodu.

VSVU vedie posluchacov k silne konceptualnemu zmyslaniu co je OK. Chodievam na semestralne prieskumy/den otvorenych dveri na VSVU. Su tam aj silnejsie prace ale aj slabsie, niektore prace v duchu cim horsie, tym lepsie, ale student evidentne stihol termin zadania. Relativna slabsia uroven moze byt sposobena aj tym ze mladi autori sa hladaju, ich X-rocna fotoskusenost este nedozrela. Moja XX-rocna skusenost a pohlad s tym suvisiaci je preto trochu iny, ale nehovorim ze jediny spravny.
suhlasim s tebou, len je na skodu ze vsetci hned fotografie zadupali po zem a nikto sa nezamyslel nad tym preco vyhrali. akonahle vyhrali "ine" fotografie ako je bezne uverejnovat tu na ephoto tak cela sutaz bola degradovana. vsetci ocakavali pekne svetlo, farbicky, atd.. .
 
viking81
2012-09-07 11:34:07+02
príspevok od: samusko
ak to odfotim podla tvojho navodu tak vznikne pekna, lubiva, gycova foto
dobre....a teraz to aplikuj na street fotku.... fotografiu robi svetlo....kebyze nie je svetlo...nic neodfotime...a ked mozem to iste odfotit s lepsim svetlom tak preco to nespravit ? ci prave to zle zvolena a v podstate ziadne svetlo je to to "umelecke" ? cim horsiu fotku spravim...cim viac kompozicnych pravidiel porusim...cim to ma otrasnejsi mobilovy look tak tym je to viac umelecke ? ak ano..tak si dalsi z tych pseudoumelcov ktorych po svete beha teda pozehnane...
 
viking81
2012-09-07 11:35:14+02
príspevok od: Deusexmachina
Zeby to bolo tym, ze Kamarad je krajinkar? Alebo si to predstavujes tak, ze reporter alebo portretista sa bude vracat k svojmu objektu niekolko krat? Porovnavas neporovnatelne.
pridu ti hentie fotky ako fotky z reportaze ? podla mna sa tam mohli kedukolvek vratit a nafotit to znovu....
 
smoulinka 979
2012-09-07 11:47:06+02
príspevok od: viking81
k fotkam....tie vitazne fotky ma nijak neoslovili...v galerii sa najdu mnohe ktore su podla mna lepsie ako tie co sa dostali na prve tri miesta...mnohe fotky sa snazia byt az tak moc umeleckymi, ze je to na skodu....zamerne su tam porusovane niektore zakladne pravidla (cim viac trcim z radu tym viac som ART)....nasilu je tam podsuvana nejaka hlbsia myslienka respektive je tam hranie na citlivu strunu divaka zdlhavym obkecom pri fotke.... a mam pocit ze je to s tymi fotkami ako so slovenskou kinematografiou...vypomahal som niekolko rokov na artfilme a poviem vam, za ten cas som tam videl len zopar dobrych studentskych, kratkych ci inych slovenskych filmov....vacsinou vsetky boli o narocnych temach ktore maju prinutit divaka sa hlbavo zamyslat snad este tyzden a aj tak ten film 98% ludi nepochopi....boli spracovane strasne pochmurne....hrali sa na nieco na co nemali a vysledny dojem z nich bol fakt ze zly.....neviem preco nedokazeme natocit nieco mile...vtipne....co ludi rozosmeje...pobavi a co ma aj nejaku myslienku ci pointu...ked to vedia spravit umelci z inych krajin tak preco nie my ? a to iste je aj na tychto fotkach...snazia sa byt neviem ako umelecke....zachytavat neviem ake tazke emocie ale vysledny dojem stoji za h.vno...aspon u mna
ze uplne presne to iste si myslim....
 
fatality
2012-09-07 11:50:47+02
príspevok od: viking81
k fotkam....tie vitazne fotky ma nijak neoslovili...v galerii sa najdu mnohe ktore su podla mna lepsie ako tie co sa dostali na prve tri miesta...mnohe fotky sa snazia byt az tak moc umeleckymi, ze je to na skodu....zamerne su tam porusovane niektore zakladne pravidla (cim viac trcim z radu tym viac som ART)....nasilu je tam podsuvana nejaka hlbsia myslienka respektive je tam hranie na citlivu strunu divaka zdlhavym obkecom pri fotke.... a mam pocit ze je to s tymi fotkami ako so slovenskou kinematografiou...vypomahal som niekolko rokov na artfilme a poviem vam, za ten cas som tam videl len zopar dobrych studentskych, kratkych ci inych slovenskych filmov....vacsinou vsetky boli o narocnych temach ktore maju prinutit divaka sa hlbavo zamyslat snad este tyzden a aj tak ten film 98% ludi nepochopi....boli spracovane strasne pochmurne....hrali sa na nieco na co nemali a vysledny dojem z nich bol fakt ze zly.....neviem preco nedokazeme natocit nieco mile...vtipne....co ludi rozosmeje...pobavi a co ma aj nejaku myslienku ci pointu...ked to vedia spravit umelci z inych krajin tak preco nie my ? a to iste je aj na tychto fotkach...snazia sa byt neviem ako umelecke....zachytavat neviem ake tazke emocie ale vysledny dojem stoji za h.vno...aspon u mna
inak..slovenskou kinematografiou sa to taha uz roky,ja ten "zaner" volam ze slovenska depka..
 
Deusexmachina
2012-09-07 11:56:40+02
príspevok od: viking81
pridu ti hentie fotky ako fotky z reportaze ? podla mna sa tam mohli kedukolvek vratit a nafotit to znovu....
a na ktorej sa ti konkretne nezda svetlo...ta seria Obrazy krajiny je podla mna dobra, seria bezdetne je nieco medzi reportazou a portretom, a svetelne je tiez ok. Ktora je podla teba zla?
 
samusko
2012-09-07 12:04:35+02
príspevok od: viking81
dobre....a teraz to aplikuj na street fotku.... fotografiu robi svetlo....kebyze nie je svetlo...nic neodfotime...a ked mozem to iste odfotit s lepsim svetlom tak preco to nespravit ? ci prave to zle zvolena a v podstate ziadne svetlo je to to "umelecke" ? cim horsiu fotku spravim...cim viac kompozicnych pravidiel porusim...cim to ma otrasnejsi mobilovy look tak tym je to viac umelecke ? ak ano..tak si dalsi z tych pseudoumelcov ktorych po svete beha teda pozehnane...
myslim ze si nepochopil o com tu diskutujeme
 
Marcel Rebro
2012-09-07 12:17:12+02
http://www.highsnobiety.com/2011/11/15/rhine-ii-by-andreas-gursky-becomes-most-expensive-photograph-ever-sold/
 
viking81
2012-09-07 12:18:22+02
príspevok od: fatality
inak..slovenskou kinematografiou sa to taha uz roky,ja ten "zaner" volam ze slovenska depka..
presne tak....a je jedno ci je to studentsky film....alebo propagovany najnovsi celovecerny nejaky
 
viking81
2012-09-07 12:20:15+02
príspevok od: samusko
myslim ze si nepochopil o com tu diskutujeme
pochopil...a ja som nezatratil vsetky fotky...pisal som vyssie ze niektore v tej galerii su dobre a podstatne lepsie ako tie co vyhrali....lebo konkretne vitaznej fotografii nechapem....nie je lubiva (rozumej takmer krajinarska fotografia) nie je podla mna nijaka....ale to je len moj nazor...nemusis sa s nim stotoznit
 
viking81
2012-09-07 12:23:53+02
príspevok od: Marcel Rebro
http://www.highsnobiety.com/2011/11/15/rhine-ii-by-andreas-gursky-becomes-most-expensive-photograph-ever-sold/
to som uz davnejsie cital....a tiez neviem co si mam o tom mysliet.... bud malo pijem....alebo som ten divny ja ? fotka nie je zla....ale 4,3 miliona USD za hento ?
 
samusko
2012-09-07 12:24:35+02
príspevok od: Marcel Rebro
http://www.highsnobiety.com/2011/11/15/rhine-ii-by-andreas-gursky-becomes-most-expensive-photograph-ever-sold/
v tomto pripade odporucam precitat knihu - Don Thompson - Jak prodat vycpaného žraloka (za 12 milionů dolarů)
 
noik
ocenenie redakciou 2012-09-07 12:59:42+02
príspevok od: viking81
to som uz davnejsie cital....a tiez neviem co si mam o tom mysliet.... bud malo pijem....alebo som ten divny ja ? fotka nie je zla....ale 4,3 miliona USD za hento ?
No, ono je to tak, ze na tomto svete mame aj sejkov...ropnych, a niekto ide do Tesca a kupi si zuvacky bez toho, aby uvazoval, ci si ich ma kupit. (su aj ludia, ktori ten cent pekne otocia), a su ludia, ktori si nakupuju ferari aj kazdy druhy den....
To ci tato fotka pojde este cenou napriklad dole, nikto nevie.... hore sa vsak vzdy da ist...
hore kominom...
 
Marcel Rebro
2012-09-07 13:37:57+02
Pýta sa fotograf kolegu:
- Tak ako dopadla tvoja výstava v očiach kritikov?
- Ále, nemôžu sa dohodnúť. Jedným je ľúto filmu, druhým papieru.
 
Koma
ocenenie redakciou 2012-09-07 13:54:30+02
príspevok od: slavmiro
svetlo a moment je len silne zjednodusena definicia dobrej foto. Zkratka obsah foto by mal byt niecim vynimocny, tazko opakovatelny. Ani dobra forma fotoprace nie je na skodu.

VSVU vedie posluchacov k silne konceptualnemu zmyslaniu co je OK. Chodievam na semestralne prieskumy/den otvorenych dveri na VSVU. Su tam aj silnejsie prace ale aj slabsie, niektore prace v duchu cim horsie, tym lepsie, ale student evidentne stihol termin zadania. Relativna slabsia uroven moze byt sposobena aj tym ze mladi autori sa hladaju, ich X-rocna fotoskusenost este nedozrela. Moja XX-rocna skusenost a pohlad s tym suvisiaci je preto trochu iny, ale nehovorim ze jediny spravny.
Nuž ja sa priznám, mám takú nejakú podobnú skúsenosť....cca pred 3-4 rokmi som sa zúčastnil takého dňa ako si písal.....kus som sa na to tešil, čo všetko nové uvidím..na nové kontakty a tak podobne .... labzoval som po katedrách od rána až do poobedia až sa mi hlava pomaly točila ..aj dole v meste aj hore na kopci v škole...z triedy do triedy, z poschodia na poschodie...z ročníka na ročník..z odboru do odboru...foto, grafika, socha, maľba, šperk, sklo...atď. atď........poviem úprimne asi som naozaj chybný , lebo som našiel málo – čo by ma skutočne zaujalo a oslovilo...veľké gro tých ,,vecí,, mi pripadalo dáko bez nápadu, bez fantázie....takých by som povedal prázdnych......odišiel som sklamaný...pomyslel som si to čo si napísal:

Su tam aj silnejsie prace ale aj slabsie, niektore prace v duchu cim horsie, tym lepsie, ale student evidentne stihol termin zadania
 
total empty
2012-09-07 13:55:01+02
Tie fotky sú pekné sračky,vôbec sa mi nepáčia a ani neviem,čo tým chcel básnik povedať.
 
istvic
ocenenie redakciou 2012-09-07 14:03:04+02
treba sa pozerat na to, kto fotky vyberal,kto bol v porote,netreba hned kydat na samotne diela..autor sa nejakym sposobom vyjadril a to ,ze vyhral ,nie je jeho chyba
 
tomis.ales
2012-09-07 16:02:00+02
Vobec som tie fotky nepochopil a neviem, ci sa vobec daju pochopit. Tie blaboly o bezdetych zenach uz vobec nechapem. A to zr vytaz je studentom fotografie, nepochopim ani v inom vesmire.
A nie je to poradie nahodov odzadu?
BA fotomaraton je na tom este o triedu horsie, tu som uz ozaj zacal lutovat stratenych 30s zivota, co som to pozeral.
Alebo poviem to inak, tie fotky su sracky. Ale kedze je to subjektivna zalezitost, urcite sa na svete najdu bytosti, co ich tieto "diela" oslovia.
 
Strana 3 z 9
1 2 3 4 5 ... 8 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()