Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Fotenie svadby - foto vybava

hiva
hiva 2011-03-25 10:03:13+01
Ahojte... kamaratka ma poprosila, ci by som jej nesla fotit svadbu.... spociatku som sa toho trosku bala, ale nakoniec som si povedala, ze to bude dobra skusenost. Ak by som nesla ja, nevolaju nikoho ineho.... na pozovacky maju profika ale na komplet reportaz nikoho... potrpia si viac na video

Takze to fotenie bude vlastne zisk pre mna aj pre nich

Len by som chcela poprosit skusenejsich a par rad co sa hlavne vybavy tyka.

Budem fotit na Canon 60 D a ako zaloha Canon 450 D. Najviac sa ale bojim, ako nafotit obrad v tmavom kostole. Tam si planujem dat na 60D-cko objektiv EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM a na 450D-cko objektiv EF 100mm f/2.8 Macro USM ... budem brat aj stativ, hlavne na tu 100-ku...

zatial este neviem, ci bude mozne pocas obradu blyskat s bleskom, ale chcela by som sa pripravit na tu najhorsiu variantu.... preto zvazujem, ze by som si kupila/pozicala este aspon EF 50mm f/1.4 USM, ale potom sa neviem rozhodnut, na ktore telo ho dat a ktory objektiv potom obetovat.... chcela by som sa vyhnut potrebe menit skla pocas fotenia...

Zaujimal by ma teda Vas nazor, ci moja sucasna vybava bude stacit, alebo po akom inom objektive sa pre tuto prilezitost poobzerat?
 
vd
2013-03-20 19:59:46+01
príspevok od: istvic
lepsie by som to nenapisal..skvele
to vies, dlhorocne skusenosti... a stale by som sa neradil medzi profesionalov...
 
Marek Janicko
2013-03-20 20:18:39+01
príspevok od: JOK3R
Čo je na otázke neaktuálne, za tie dva roky je iný crop faktor APSC, alebo 50mm už nie je 50mm?
Alebo sa proste len nudíš a potreboval si si len rýpnuť?
Mam pravo ti tak odpisat, pretoze odpovedal si na moju otazku a ta je absolutne neaktualna.

Neodpisoval by som ti, keby si nereagoval na moj prispevok z pred dvoch rokov. Naozaj ti gratulujem a chvalim tvoju ochotu mi pomoct.
A asi som si chcel rypnut, kedze moja frekvencia prispievania na ephote je minimalna za posledne obdobie.
 
JOK3R
2013-03-20 20:23:38+01
príspevok od: Marek Janicko
Mam pravo ti tak odpisat, pretoze odpovedal si na moju otazku a ta je absolutne neaktualna.

Neodpisoval by som ti, keby si nereagoval na moj prispevok z pred dvoch rokov. Naozaj ti gratulujem a chvalim tvoju ochotu mi pomoct.
A asi som si chcel rypnut, kedze moja frekvencia prispievania na ephote je minimalna za posledne obdobie.
To som si nevšimol, že je tvoja otázka, tak dúfam že som ti mojou odpoveďou pomohol
 
Marek Janicko
2013-03-20 20:28:21+01
príspevok od: JOK3R
To som si nevšimol, že je tvoja otázka, tak dúfam že som ti mojou odpoveďou pomohol
Bohuzial nie a v dnesnej dobe uz ani nevlastnim 50tku. Nahradil som ju 24-70 a APS-C som nahradil s FF.
 
filip.p3k
2013-03-20 20:37:02+01
príspevok od: Kirbo
http://blog.kennykim.com/2012/05/iphone-wedding-photography-101.html
niektorí nespravia lepšie fotky ani FF
 
mikeskovci
2013-06-03 15:54:25+02
príspevok od: Ferdo
mne staci napisat "kontinualne fotenie" a viem o co ide... preto moja reakcia. Inac sledujem celu diskusiu nie len reakcie na moje prispevky a slecna svoj preklep vysvetlila uz skor, od teba som to mal uz len duplicitne, takze pohoda.. mier
Príprava a obliekanie.Dadka Juraj si fotil akým objektívom.Vidím tam ako osoby,tak aj detaily .
(35mm/1,4)?
 
Ferdo
2013-06-03 16:12:19+02
príspevok od: mikeskovci
Príprava a obliekanie.Dadka Juraj si fotil akým objektívom.Vidím tam ako osoby,tak aj detaily .
(35mm/1,4)?
Ahoj, na tych fotkach som vyuzil snad vsetky objektivy ktore som vtedy mal, teda 24-70/2.8, 50/1.4 aj 85/1.4. V tom case som este 35/1.4 nemal Ale na sirokouhle zabery urcite zoom 24-70/2.8.
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()