Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

moralizovanie na fore

2009-07-10 14:13:58+02
par dni ma mata jedna otazka - preco niektori ludia na fore maju potrebu vzdy o niecom moralizovat a byt zaujimavi? a vzdy len o tom istom...pisu o slusnnosti, o nevsimani si blbych otazok, o odbornosti diskutujucich, zdoraznuju urcite slova kapitalkami, skryvaju sa za nick bez nicoho... ale sami nic z vytykanych veci nedodrzuju...svoj nazor prezentuju ako nazor vacsiny, ziadna odbornost v tom nie je, davaju neurcite odpovede, skryvaju sa za svoj vek... rad by som vedel, ze preco to robia - ci maju frustraciu zo zivota, z dosiahnutych vysledkov, preco ostatnych napominaju za to, ze niekto na nejaku otazku reaguje ustipacne, ked presadzuju nazor-nemam co k zadanej otazke povedat, nereagujem...a preco ten capslock-ovy system pisania? co tym sleduju?
 
2009-07-10 14:17:09+02
neries, len budes zbytocne zly a to ti nedovolim. to je moja praca :-D :-D :-D
 
viking81
2009-07-10 14:21:49+02
to o co sa snazis je boj s veternymi mlynmi :) ale kazdopadne ti budem drzat palce :)
 
2009-07-10 14:22:07+02
ja uz byt horsi nemozem, svoju povest si pestujem statocne :o)) ale fakt ma zaujimaju myslienkove pochody takychto exemplarov...v com tkvie ich dvojtvarnost-nieco pisem a nieco ine robim...v zlom detstve, manzelstve, praci...?
 
2009-07-10 14:24:15+02
príspevok od: viking81
to o co sa snazis je boj s veternymi mlynmi :) ale kazdopadne ti budem drzat palce :)
zrejme ano, no ked si niekto serie do huby a bucha sa pritom do prs, aky on je spravodlivy, to ta nenecha ignorantom...
 
viking81
2009-07-10 14:25:50+02
príspevok od:
zrejme ano, no ked si niekto serie do huby a bucha sa pritom do prs, aky on je spravodlivy, to ta nenecha ignorantom...
nenecha....ale ja to riesim usmevom a hlbokym duchanim :)
 
jake
2009-07-10 14:26:02+02
vyprdi sa na to, dame kafe, pofotime akty,ozereme sa a je to vybavene ... zakladne pravidlo znie: pokial nejde o zivot ide o hovno
 
2009-07-10 14:29:12+02
príspevok od:
ja uz byt horsi nemozem, svoju povest si pestujem statocne :o)) ale fakt ma zaujimaju myslienkove pochody takychto exemplarov...v com tkvie ich dvojtvarnost-nieco pisem a nieco ine robim...v zlom detstve, manzelstve, praci...?
konkretne?
 
2009-07-10 14:35:25+02
príspevok od:
konkretne?
Rasto, proti tebe nic nemam, si rozumny clovek...
 
2009-07-10 14:37:00+02
príspevok od: viking81
nenecha....ale ja to riesim usmevom a hlbokym duchanim :)
samozrejme, pokial to nezazijes na vlastnej kozi...
 
duroslav
2009-07-10 14:37:25+02
Človeče, chvíľu si sa tu neukázal, ja rozmýšľam čo sa deje a ty zatiaľ pracuješ na prevrate :-)
 
2009-07-10 14:42:00+02
príspevok od: duroslav
Človeče, chvíľu si sa tu neukázal, ja rozmýšľam čo sa deje a ty zatiaľ pracuješ na prevrate :-)
vari som ti chybal? :o)) bol som tu...velky brat sa pozera a ja s nim :o) to vies, bojujem proti hluposti a dvojakemu metru :o)
 
zelovoc
2009-07-10 14:47:18+02
nuz ked narazas na mna, tak ti poviem preco. Pretoze ma to serie, ked vidim, ze sem pride clovek po radu a odide s dlhym nosom a pocitom ze je ten najvacsi chudak sveta. Pretoze to, ako sa tu ludia posielaju do p... som este nikde nezazil.

a nemam blby zivot, za nick sa neskryvam, kedze svoje meno a to kto som, som tu uz zverejnil.

btw, ked narazas na caps lock tak to asi nebudem ja. tak nevim. ale inak ten popis sedi.
 
2009-07-10 14:54:46+02
ale niekto mu musi povedat pravdu. doma mu to uz nepovedia a v skolach takisto nie. ked som bol ja mlady, bol som zdrbavany hlavne doma a v skole, ked som sa spraval ako drviva vacsina uzivatelov, ktorych tolko obranujes a vsetko bolo v poriadku. a ja im dnes dakujem, lebo ked nieco neviem, tak sa snazim si to najst a nastudovat a potom z toho tazim.

mam pre teba analogiu, ktoru mozes vidiet aj tu na fore:
autor prida srackovu fotku. ja mu poviem, ze je srackova a ohodnotim aj tak. ludia ako ty, ho zacnu obhajovat, ze je novy, ze vsak foti kratko, ze som mu tam mal dat aspon 3x5. nie, dakujem.
 
2009-07-10 14:57:36+02
zaujimave, ze aj ked si sa v tom profile nasiel, nie si az taky 100%-ny a este ti nieco k originalu chyba :o)

btw. preco je tu regnutych aktualne cez 9300 ludi, myslim, ze kopec zaciatocnikov a preco potom kazdy z nich neda blbu otazku, ale nieco si skor nastuduje? len par jedincov...to je tie zna dlhu debatu...
mozno si pamatas casy z konca minuleho roku, ked sa tu preberali ine veci a nie tieto ringispirovske poznania...
 
2009-07-10 15:01:38+02
o bodovanie nejde, ide o sposob komunikacie, ak si bol v mladosti zdrbavany doma a v skole a vdaka svojim vnutornym vlastnostiam si sa s tym vysporiadal, vzal si si ponaucenie a dalo Ti to nieco do zivota, nemusi to byt vo vseobecnosti pravidlom a aplikovatelne aj na ostatnych ... budem extremny, ak by Ta niekto mlatil a hrubozrnne sa k Tebe spraval, ale vyvojovo by si dospel do normalu aplikoval by si to na ostatnych a svojom okoli?
 
wayne
2009-07-10 15:11:47+02
príspevok od:
o bodovanie nejde, ide o sposob komunikacie, ak si bol v mladosti zdrbavany doma a v skole a vdaka svojim vnutornym vlastnostiam si sa s tym vysporiadal, vzal si si ponaucenie a dalo Ti to nieco do zivota, nemusi to byt vo vseobecnosti pravidlom a aplikovatelne aj na ostatnych ... budem extremny, ak by Ta niekto mlatil a hrubozrnne sa k Tebe spraval, ale vyvojovo by si dospel do normalu aplikoval by si to na ostatnych a svojom okoli?
pekna myslienka :) zalezi na tom kde ten normal je, ci sa riadis svojim rebrickom hodnot a svojimi prioritami alebo respektujes vseobecne zname pravidla slusneho spravania a vnimas svoje okolie... nie kazdy dokaze totiz odhadnut dopad svojich cinov, priznat si chybu alebo uvedomit si co urobil, mam taku negativnu skusenost priamo zo svojho najblizsieho okolia.. v skratke, beruc do uvahy mentalitu vacsiny slovenskeho naroda by odpoved na tvoju poslednu otazku mala zniet ano :)
 
2009-07-10 15:16:26+02
príspevok od:
o bodovanie nejde, ide o sposob komunikacie, ak si bol v mladosti zdrbavany doma a v skole a vdaka svojim vnutornym vlastnostiam si sa s tym vysporiadal, vzal si si ponaucenie a dalo Ti to nieco do zivota, nemusi to byt vo vseobecnosti pravidlom a aplikovatelne aj na ostatnych ... budem extremny, ak by Ta niekto mlatil a hrubozrnne sa k Tebe spraval, ale vyvojovo by si dospel do normalu aplikoval by si to na ostatnych a svojom okoli?
nikdy som na fore nikoho hrubo neurazal, naopak, snazim sa ich ´zhodit´ vtipne, alebo aspon tak, aby pochopili, ze urobil chybu.

a ano, dostal som aj facku, po zadku a neuskodilo mi to. problem dnesnej spolocnosti je v tom, ze je posrana zo vsetkeho: ´co ked ta facka bude mat na jeho psychiku zly vplyv?´, ´co ked bude mat dozivotnu traumu z toho a toho?´ tieto dristy zu zakladom upadu celej spolocnosti. neriesia sa ziadne problemy, len sa posuvaju dalej a agresivita vdaka mediam narasta. ocakavam, ze to coskoro praskne.
 
2009-07-10 15:32:42+02
príspevok od: wayne
pekna myslienka :) zalezi na tom kde ten normal je, ci sa riadis svojim rebrickom hodnot a svojimi prioritami alebo respektujes vseobecne zname pravidla slusneho spravania a vnimas svoje okolie... nie kazdy dokaze totiz odhadnut dopad svojich cinov, priznat si chybu alebo uvedomit si co urobil, mam taku negativnu skusenost priamo zo svojho najblizsieho okolia.. v skratke, beruc do uvahy mentalitu vacsiny slovenskeho naroda by odpoved na tvoju poslednu otazku mala zniet ano :)
jedno s druhym, rebricek hodnot a pravidla slusneho spravania sa aspon snazit zosuladit, nikto nie je ideal a bez viny, ale uz z verbalneho kontaktu sa da zistit, ci ma jedinec velmi silne ego v kombinacii s neprimanim inych nazorov alebo ide o komunikativnu osobu
 
atik
2009-07-10 15:33:31+02
a vies co stve mna? ze este spolu s par jedincami dokazete odpisat kazde vlakno a napisat 30+ uplne offtopic prispevkov ako by ste sli na pivo a ine podobne vtipne hlasky... neviem, ci si tym len honite ego, alebo co... Potom sa cudujete, ze kazdy zaklada nove vlakna?
Minule som jedno cital a skutocne viac ako polovica reakcii boli o nicom. Sak snad nieste nejake adolescentne telce, tak si to piste do posty. Na jednej strane stale vyplakavate, ze zakladanim novych vlakien sa zneprehladnuje forum a na druhej prave vy zaserete kazde druhe vlakno.
 
Strana 1 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()