preto som sa pýtal na ostatné body, lebo asi po mesiaci používania som zistil, že použiteľný je len stredný na f4...ostatné som skúšal do 2,2 - tie idú, no na nejaké rýchle akcie to nie je, už pri 2,8 majú problémy...
Hej, len keď nie je v strede to, čo chceš a hýbe sa to, čiže je to na servo, tak je problém :)
Občas som mal na stred, vtedy som ale skúšal predostriť (ale na servo to nejde, lebo sa ti to potom samo preostrí) a potom som mal na automatické body
edit:
preto som sa pýtal na ostatné body, lebo asi po mesiaci používania som zistil, že použiteľný spoľahlivo je len stredný do f2,8...ostatné som skúšal do 4 - tie idú, no na nejaké rýchle akcie to nie je a len občas pri statických veciach, už pri 4 majú problémy pri dynamike...takže preto používam len stredný...
zabudol som. ako sa menia na vaše tele ostriace body? napr. máte joystick? pýtam sa neviem ako funguje 450D.
ja to robím tak, že stlačím tlačítko na ostriace body a horným otočným voličom pretočím, už za ten rok som sa naučil kolko mám točiť na ktorý bod. netrvá to ani pol sekundy, s troška predvídaním sa to dá. ale ja mám (ako tu dnes bolo povedané) ´iba´ 50D.
zriedkavejšie používam joystick, ale v tom nie som tak rýchly. automatické body nepoužívam nikdy.
a prečo sa spoliehaš na automatické body? ved to ostrí kde on chce? kde bude kontrast tam bude ostriť. je to lotéria nie?
V poslednej dobe ostrím na stred, len doteraz som príliš nepoužíval servo, takže tam mi stred nepomohol a zatiaľ nie som zvyknutý to stále meniť. Pri lepších foťákoch by mal byť ale ten automatický výber lepší, či ani nie?
V poslednej dobe ostrím na stred, len doteraz som príliš nepoužíval servo, takže tam mi stred nepomohol a zatiaľ nie som zvyknutý to stále meniť. Pri lepších foťákoch by mal byť ale ten automatický výber lepší, či ani nie?
ale prečo? ved je to automatika. nevie že čo chceš fotiť, rozhoduje rozdiel v kontraste a pod.
pomôcť môže podla mňa výber konkrétnej skupiny bodov, ktoré sledujú objekt, ked jeden bod opustí, chytí sa druhý. ale to je fakt už vysoká trieda. a čo by si chcel kúpiť?
Je rozdiel medzi tým, čo by som chcel a čo by som práve teraz mohol :) Ale zas so 450D to nie je až také zlé, zatiaľ som prišiel iba na 3 veci, ktoré ma obmedzujú. ISO, rýchlosť ostrenia a neutesnené telo. Ale zas to by som musel mať aj všetky objektívy utesnené. A ešte, má to hrozný zvuk :D . Okrem toho, bolo mi to trochu malé, ale to grip vyriešil.
ty nevyskakuj do všetkých ako nadržaný kohút :o))
hlavná vec, že ty nehundreš :o))
riešte to hockde inde ale offtopic je kvôli iným veciam ako na techniku či fotografovanie, to dobre vieš :o)
offtopic 2 :o)
preto som sa pýtal na ostatné body, lebo asi po mesiaci používania som zistil, že použiteľný spoľahlivo je len stredný do f2,8...ostatné som skúšal do 4 - tie idú, no na nejaké rýchle akcie to nie je a len občas pri statických veciach, už pri 4 majú problémy pri dynamike...takže preto používam len stredný...
ja to robím tak, že stlačím tlačítko na ostriace body a horným otočným voličom pretočím, už za ten rok som sa naučil kolko mám točiť na ktorý bod. netrvá to ani pol sekundy, s troška predvídaním sa to dá. ale ja mám (ako tu dnes bolo povedané) ´iba´ 50D.
zriedkavejšie používam joystick, ale v tom nie som tak rýchly. automatické body nepoužívam nikdy.
pomôcť môže podla mňa výber konkrétnej skupiny bodov, ktoré sledujú objekt, ked jeden bod opustí, chytí sa druhý. ale to je fakt už vysoká trieda. a čo by si chcel kúpiť?
a kde sa má riešiť? fórum je nebezpečné, tam 24/7 chodia arogantní debili, ktorí do každého hundrajú :))))))))))
granko vymysli inu temu :D
hlavná vec, že ty nehundreš :o))
riešte to hockde inde ale offtopic je kvôli iným veciam ako na techniku či fotografovanie, to dobre vieš :o)
zaregistrujte sa a presvedčte o mnohých z výhod byť členom
- moj profil
- albumy
- pošta
- pridávanie fotografií
- komentáre
- záložky
- notifikácie
- diskusie
- hodnotenie
Zaregistrujte sa