Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

offtopic 2 :o)

2009-09-29 21:23:38+02
Mili obyvatelia a obyvatelky :o) Prinasam vam pokracovanie oblubenej temy vo fore, takze sa mozte realizovat v tom spravnom vlakne :o)
 
Baluma
2010-09-05 20:40:49+02
príspevok od: Granko
toto som už niekde počul, len za toho oného neviem kde ;o))
to je to oné ... babičkovská múdrosť dajaká ... :-)
 
Granko
2010-09-05 20:43:39+02
:o))
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-09-05 20:47:09+02
príspevok od: Granko
preto som sa pýtal na ostatné body, lebo asi po mesiaci používania som zistil, že použiteľný je len stredný na f4...ostatné som skúšal do 2,2 - tie idú, no na nejaké rýchle akcie to nie je, už pri 2,8 majú problémy...
Hej, len keď nie je v strede to, čo chceš a hýbe sa to, čiže je to na servo, tak je problém :)
 
Granko
2010-09-05 20:54:17+02
príspevok od: Michal Matloň
Občas som mal na stred, vtedy som ale skúšal predostriť (ale na servo to nejde, lebo sa ti to potom samo preostrí) a potom som mal na automatické body
edit:
preto som sa pýtal na ostatné body, lebo asi po mesiaci používania som zistil, že použiteľný spoľahlivo je len stredný do f2,8...ostatné som skúšal do 4 - tie idú, no na nejaké rýchle akcie to nie je a len občas pri statických veciach, už pri 4 majú problémy pri dynamike...takže preto používam len stredný...
 
Granko
2010-09-05 20:55:59+02
príspevok od: Michal Matloň
Hej, len keď nie je v strede to, čo chceš a hýbe sa to, čiže je to na servo, tak je problém :)
ja viem, ostatné body sú defakto nepoužiteľné a človek musí orezávať a nedá sa mu komponovať v hľadáčiku tak, ako by chcel...
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-09-05 21:11:19+02
príspevok od: Granko
ja viem, ostatné body sú defakto nepoužiteľné a človek musí orezávať a nedá sa mu komponovať v hľadáčiku tak, ako by chcel...
Treba začať sporiť :D
 
Granko
2010-09-05 21:13:13+02
príspevok od: Michal Matloň
Treba začať sporiť :D
to mne došlo už dávno :o)
 
conan7
2010-09-05 21:16:37+02
príspevok od: Michal Matloň
Občas som mal na stred, vtedy som ale skúšal predostriť (ale na servo to nejde, lebo sa ti to potom samo preostrí) a potom som mal na automatické body
no to by som nespravil. automatické body.
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-09-05 21:18:08+02
príspevok od: conan7
no to by som nespravil. automatické body.
Zas meniť ich dynamicky manuálne je dosť pomalé.
 
conan7
2010-09-05 21:25:02+02
príspevok od: Michal Matloň
Zas meniť ich dynamicky manuálne je dosť pomalé.
zabudol som. ako sa menia na vaše tele ostriace body? napr. máte joystick? pýtam sa neviem ako funguje 450D.
ja to robím tak, že stlačím tlačítko na ostriace body a horným otočným voličom pretočím, už za ten rok som sa naučil kolko mám točiť na ktorý bod. netrvá to ani pol sekundy, s troška predvídaním sa to dá. ale ja mám (ako tu dnes bolo povedané) ´iba´ 50D.
zriedkavejšie používam joystick, ale v tom nie som tak rýchly. automatické body nepoužívam nikdy.
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-09-05 21:33:49+02
Na 450D je to tak isto, točítkom
 
conan7
2010-09-05 21:40:10+02
príspevok od: Michal Matloň
Na 450D je to tak isto, točítkom
a prečo sa spoliehaš na automatické body? ved to ostrí kde on chce? kde bude kontrast tam bude ostriť. je to lotéria nie?
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-09-05 21:50:47+02
príspevok od: conan7
a prečo sa spoliehaš na automatické body? ved to ostrí kde on chce? kde bude kontrast tam bude ostriť. je to lotéria nie?
V poslednej dobe ostrím na stred, len doteraz som príliš nepoužíval servo, takže tam mi stred nepomohol a zatiaľ nie som zvyknutý to stále meniť. Pri lepších foťákoch by mal byť ale ten automatický výber lepší, či ani nie?
 
conan7
2010-09-05 21:56:32+02
príspevok od: Michal Matloň
V poslednej dobe ostrím na stred, len doteraz som príliš nepoužíval servo, takže tam mi stred nepomohol a zatiaľ nie som zvyknutý to stále meniť. Pri lepších foťákoch by mal byť ale ten automatický výber lepší, či ani nie?
ale prečo? ved je to automatika. nevie že čo chceš fotiť, rozhoduje rozdiel v kontraste a pod.
pomôcť môže podla mňa výber konkrétnej skupiny bodov, ktoré sledujú objekt, ked jeden bod opustí, chytí sa druhý. ale to je fakt už vysoká trieda. a čo by si chcel kúpiť?
 
Granko
2010-09-05 21:59:02+02
hoši, technika sa tu preberať nebude, ruším debatu :o)
 
conan7
2010-09-05 22:05:07+02
príspevok od: Granko
hoši, technika sa tu preberať nebude, ruším debatu :o)
no už prišiel hlavný moralizátor.
a kde sa má riešiť? fórum je nebezpečné, tam 24/7 chodia arogantní debili, ktorí do každého hundrajú :))))))))))
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-09-05 22:05:18+02
Je rozdiel medzi tým, čo by som chcel a čo by som práve teraz mohol :) Ale zas so 450D to nie je až také zlé, zatiaľ som prišiel iba na 3 veci, ktoré ma obmedzujú. ISO, rýchlosť ostrenia a neutesnené telo. Ale zas to by som musel mať aj všetky objektívy utesnené. A ešte, má to hrozný zvuk :D . Okrem toho, bolo mi to trochu malé, ale to grip vyriešil.
 
Baluma
2010-09-05 22:05:39+02
príspevok od: Granko
hoši, technika sa tu preberať nebude, ruším debatu :o)
:) ja sa pripajam :D

granko vymysli inu temu :D
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-09-05 22:09:24+02
príspevok od: Granko
hoši, technika sa tu preberať nebude, ruším debatu :o)
Stále lepšie ako keby som založil na fóre tému: UŽ MA FAKT ČTVE RICHLOST OSTRNIA NA D450 :///
 
Granko
2010-09-05 22:13:32+02
ty nevyskakuj do všetkých ako nadržaný kohút :o))
hlavná vec, že ty nehundreš :o))
riešte to hockde inde ale offtopic je kvôli iným veciam ako na techniku či fotografovanie, to dobre vieš :o)
 
Strana 346 z 402
 





Inzercia