Hore
Fórum » Ankety
 

"Referendum" o bodovaní fotiek

Granko
Granko 2011-02-21 19:43:04+01
Ste za zrušenie bodovania fotiek a nahradenie jednoduchým systémom páči/nepáči?

Áno/Nie
 
jozefmicic
2011-10-25 23:20:36+02
príspevok od: Dano Leitman
to ano ale nebudem davat rozumy ked sam som amater , teda skor citam nez pisem a moj prispevok by mal mat aj hodnotu ... a s tou navstevnostou mas asi aj pravdu :/ myslel som ze by to nabralo trochu vaznosti take ocenenie
Nejde len o to dávať rozumy, stačí aj názor. Napr. nepáči sa mi ten strom v ľavom hornom rohu alebo tá noha za hlavou modelky mi moc nesedí.. Často stačí akýkoľvek podnet autorovi, nemusí to hneď byť odborná recenzia diela. Ale chápem, ja som zo začiatku tiež veľa do komentárov nedával (ale ani teraz sa mi niekedy nechce), lebo som sa bál či to bude mať hodnotu. Potom mi pár ľudí poďakovalo za akúkoľvek pripomienku a už to bolo v pohode. Takže hlavne sa nebáť a komentovať, na vyslovenie názoru nemusíš byť žiadny odborník. Stačí ak to má hlavu a pätu a je to povedané slušne (čo tiež býva niekedy problém .
 
leto
2011-10-25 23:38:35+02
áno!
 
MudrNikon
2011-10-25 23:45:40+02
príspevok od: Stratený Stano
Toto je veľmi častá výhovorka - ja som amatér začiatočník a teda nie som kompetentný niečo písať... Nech píšu mne... Ale kto...? Tých desať, pätnásť ľudí...? Veď oni majú svoju prácu, rodiny, deti a nikto ich za to neplatí... A na portál pribúda denne niekoľko nových členov a všetci by radi kritiku, lebo oni sú amatéri začiatočníci a potrebujú sa niekam posunúť...
Aj amatér začiatočník je schopný niečo napísať. Veď nie je slepý... Minimálne to, či sa mu foto páči alebo nie. Ak sa mu nepáči, hádam vie prečo...
Ja nie som kuchár a viem posúdiť, či mi obed chutí a keď nie, aj to viem popísať prečo - je presolený, chýba mu viac šalátu, bodlo by pivečko...
Už som to tu minule napísal - je to len pohodlnosť a lenivosť...
Pri komentovaní treba trochu pohnúť rozumom, pozrieť sa na foto dlhšie, než na 3 sekundy a uvažovať - a potom tú úvahu skúsiť pretaviť na komentár...
no asi tak ... lepšie sa to ani nedá napísať
 
jozefmicic
2011-10-25 23:48:28+02
príspevok od: Stratený Stano
Toto je veľmi častá výhovorka - ja som amatér začiatočník a teda nie som kompetentný niečo písať... Nech píšu mne... Ale kto...? Tých desať, pätnásť ľudí...? Veď oni majú svoju prácu, rodiny, deti a nikto ich za to neplatí... A na portál pribúda denne niekoľko nových členov a všetci by radi kritiku, lebo oni sú amatéri začiatočníci a potrebujú sa niekam posunúť...
Aj amatér začiatočník je schopný niečo napísať. Veď nie je slepý... Minimálne to, či sa mu foto páči alebo nie. Ak sa mu nepáči, hádam vie prečo...
Ja nie som kuchár a viem posúdiť, či mi obed chutí a keď nie, aj to viem popísať prečo - je presolený, chýba mu viac šalátu, bodlo by pivečko...
Už som to tu minule napísal - je to len pohodlnosť a lenivosť...
Pri komentovaní treba trochu pohnúť rozumom, pozrieť sa na foto dlhšie, než na 3 sekundy a uvažovať - a potom tú úvahu skúsiť pretaviť na komentár...
o sekundy si ma predbehol súhlasím s tým všetkým, aj keď nemusí to byť len pohodlnosť a lenivosť, často chýba odvaha, či strach z reakcie, každý je iný.
 
Koma
ocenenie redakciou 2011-10-26 00:17:02+02
príspevok od: jozefmicic
o sekundy si ma predbehol súhlasím s tým všetkým, aj keď nemusí to byť len pohodlnosť a lenivosť, často chýba odvaha, či strach z reakcie, každý je iný.
o minúty si ma predbehol súhlasím s tým všetkým čo si napísal - a s čím súhlasíš tak už len toľko k tomu strachu z reakcie – že niečo na tom bude ako si napísal - napríklad aj ja keď som tu pred viac ako dvoma rokmi začínal, tak som si dal obrázok profilový taký aký som si dal lebo sa mi páči, lebo je to obrázok z LP mojej obľúbenej kapelky...a navyše som aj zootechnik takže mi to tak všetko pasovalo do seba ale aj z časti preto aby som sa odvážil, akože ,,obrnil,, ...že keď trepnem nejakú hlúposť ....a príde prudká reakcia tak aspoň môžem povedať, že to nie jááá...to predsa tá kravka trepe kraviny
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-10-26 00:35:47+02
príspevok od: Stratený Stano
Toto je veľmi častá výhovorka - ja som amatér začiatočník a teda nie som kompetentný niečo písať... Nech píšu mne... Ale kto...? Tých desať, pätnásť ľudí...? Veď oni majú svoju prácu, rodiny, deti a nikto ich za to neplatí... A na portál pribúda denne niekoľko nových členov a všetci by radi kritiku, lebo oni sú amatéri začiatočníci a potrebujú sa niekam posunúť...
Aj amatér začiatočník je schopný niečo napísať. Veď nie je slepý... Minimálne to, či sa mu foto páči alebo nie. Ak sa mu nepáči, hádam vie prečo...
Ja nie som kuchár a viem posúdiť, či mi obed chutí a keď nie, aj to viem popísať prečo - je presolený, chýba mu viac šalátu, bodlo by pivečko...
Už som to tu minule napísal - je to len pohodlnosť a lenivosť...
Pri komentovaní treba trochu pohnúť rozumom, pozrieť sa na foto dlhšie, než na 3 sekundy a uvažovať - a potom tú úvahu skúsiť pretaviť na komentár...
ja si dovolim nesuhlasit,,teda nie principialne,ale skor v detailoch..ked pride niekto kot je nauceny na segedin a bryndzaky do francuzkej alebo libanonskej restauracie..ako sa vyzna v menicku?ako mu budu chotit rozne specialitky,ktorym vobec nerozumie,pretoze sa to totalne bije s jeho zemiakovymi chutami?
pisal som to stokrat,,uz ma to unavuje..jedine rozumne riesenie aby aj ovca sa nazrala a ostala cela ,aj vlk a kravka,je to ze treba vsetkych miestnych ucastnikov zajazdu rozdelit do skupin podla jeho skills a dat kazdej skupine urcite moznosti ako by bodovo hodnotili,,kazdemu co jeho je,,odpadol by krik,odpadli by hadky,skuseni fotografi by sa zhovievavo usmievali nad nizkym bodovym hodnotenim od zaciatocnika,zaciatocnici by boli pocteni navstevou cloveka z najvyssieho levelu a hlavne tych dole by to motivovalo aby slapali na paty tym hore a dostali sa medzi nic..takze aj sport ,aj umenie..
problem je v tom ze kto by to urcil ,,kto kam patri,,ked prevadzkovatelia tejto ludovej restiky tlacia viac do hrncov a vybavy ako do vyberu menicka..
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-10-26 06:44:48+02
príspevok od: istvic
ja si dovolim nesuhlasit,,teda nie principialne,ale skor v detailoch..ked pride niekto kot je nauceny na segedin a bryndzaky do francuzkej alebo libanonskej restauracie..ako sa vyzna v menicku?ako mu budu chotit rozne specialitky,ktorym vobec nerozumie,pretoze sa to totalne bije s jeho zemiakovymi chutami?
pisal som to stokrat,,uz ma to unavuje..jedine rozumne riesenie aby aj ovca sa nazrala a ostala cela ,aj vlk a kravka,je to ze treba vsetkych miestnych ucastnikov zajazdu rozdelit do skupin podla jeho skills a dat kazdej skupine urcite moznosti ako by bodovo hodnotili,,kazdemu co jeho je,,odpadol by krik,odpadli by hadky,skuseni fotografi by sa zhovievavo usmievali nad nizkym bodovym hodnotenim od zaciatocnika,zaciatocnici by boli pocteni navstevou cloveka z najvyssieho levelu a hlavne tych dole by to motivovalo aby slapali na paty tym hore a dostali sa medzi nic..takze aj sport ,aj umenie..
problem je v tom ze kto by to urcil ,,kto kam patri,,ked prevadzkovatelia tejto ludovej restiky tlacia viac do hrncov a vybavy ako do vyberu menicka..
ja by som poprosil jeden sifon
 
Milstar
2011-10-26 06:53:58+02
Jednoznačne - Nie
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-10-26 07:56:58+02
príspevok od: istvic
ja si dovolim nesuhlasit,,teda nie principialne,ale skor v detailoch..ked pride niekto kot je nauceny na segedin a bryndzaky do francuzkej alebo libanonskej restauracie..ako sa vyzna v menicku?ako mu budu chotit rozne specialitky,ktorym vobec nerozumie,pretoze sa to totalne bije s jeho zemiakovymi chutami?
pisal som to stokrat,,uz ma to unavuje..jedine rozumne riesenie aby aj ovca sa nazrala a ostala cela ,aj vlk a kravka,je to ze treba vsetkych miestnych ucastnikov zajazdu rozdelit do skupin podla jeho skills a dat kazdej skupine urcite moznosti ako by bodovo hodnotili,,kazdemu co jeho je,,odpadol by krik,odpadli by hadky,skuseni fotografi by sa zhovievavo usmievali nad nizkym bodovym hodnotenim od zaciatocnika,zaciatocnici by boli pocteni navstevou cloveka z najvyssieho levelu a hlavne tych dole by to motivovalo aby slapali na paty tym hore a dostali sa medzi nic..takze aj sport ,aj umenie..
problem je v tom ze kto by to urcil ,,kto kam patri,,ked prevadzkovatelia tejto ludovej restiky tlacia viac do hrncov a vybavy ako do vyberu menicka..
Viem, o čom rozprávaš, ale nie je to neriešiteľné... Mňa pred rokmi začal brávať syn vo Viedni na sushi, bol s tým problém, ale teraz už pozývam ja jeho...
Levely sú zaujímavá teória, ale nie na Slovensku. Tu ťa nepustia, ak máš horšie auto, ani zo zbiehajúceho sa pruhu (keď už je reč o Viedni - tam som sa s tým ešte nestretol, výnimka sú Poliaci...), nieto aby ti niekto odpustil, že si v tom vyššom... Myslím, že ty sám si vyriekol pod foto Kuliseva - na Slovensku sa úspech neodpúšťa...
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-10-26 08:10:08+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
ja by som poprosil jeden sifon
a,pan je gurman..tady to je..polivcicka byla?
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-10-26 08:18:15+02
príspevok od: istvic
a,pan je gurman..tady to je..polivcicka byla?
aj ja mám ten film v malíčku...
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-10-26 11:50:59+02
myslim si ze toto neuspeje, toto neje FB o dvoch moznostiach..... nechceme azda honbu za lajkami ale kritiku ci už rozsiahlejšiu alebo minimum textu (nie vetu typu: pači, fajn, moze byt.. atd...) aj ked som takto komentoval aj ja zoparkrát :/ ja hovorim : NIE
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-10-26 12:07:36+02
príspevok od: DEVOTEE
myslim si ze toto neuspeje, toto neje FB o dvoch moznostiach..... nechceme azda honbu za lajkami ale kritiku ci už rozsiahlejšiu alebo minimum textu (nie vetu typu: pači, fajn, moze byt.. atd...) aj ked som takto komentoval aj ja zoparkrát :/ ja hovorim : NIE
Lidičky, toto všetko je utópia... Prevádzkovateľ portálu na toto nikdy nepristúpi... Dajme tomu, že sa zruší bodovanie a systém sa nastaví tak, aby ako kritiku nebral slovíčko, dve, ale celý riadok, s tým, že rozlíši opakujúce sa slová alebo znaky (komentár jéééééééééééééééééééééééééééééééj nebude komentár...). Čo myslíte, koľko tu potom bude komentárov...? Myslíte, že zrazu zaznamenáme ich prudký nárast...? Tudle... Aktivita na portáli naopak prudko poklesne... Chce toto prevádzkovateľ portálu...? Nechce. Má zmysel sa o tomto ešte baviť...???
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-10-26 12:32:16+02
príspevok od: Stratený Stano
Lidičky, toto všetko je utópia... Prevádzkovateľ portálu na toto nikdy nepristúpi... Dajme tomu, že sa zruší bodovanie a systém sa nastaví tak, aby ako kritiku nebral slovíčko, dve, ale celý riadok, s tým, že rozlíši opakujúce sa slová alebo znaky (komentár jéééééééééééééééééééééééééééééééj nebude komentár...). Čo myslíte, koľko tu potom bude komentárov...? Myslíte, že zrazu zaznamenáme ich prudký nárast...? Tudle... Aktivita na portáli naopak prudko poklesne... Chce toto prevádzkovateľ portálu...? Nechce. Má zmysel sa o tomto ešte baviť...???
jasne ze to ostane v starých šlapajach, ale snaha sa ceni mozno sa pocet komentarov polepší a bude sa viac pisat
 
tHono
2011-10-26 13:45:22+02
bodovanie nemusi byt,ale komentare ,rady a pripomienky by si zasluzilo viacej fotiek ako doposial a to najma od novych autorov.
 
LastHit
2011-10-26 14:36:02+02
Skusme napisat do Bruselu, tam ich je teraz rozhadanych dost. Mozno nam poradia ...

Inac suhlasim s istvicom ... ale preco su rozne nazory a preco ani jedno riesenie nieje dobre? Lebo niekto musi byt perma TOP, inemu staci koment. No pre mna je to uz unavujuce.
Akruat skoda, ze vdaka tymto natahovackam a ohovaraniu uz viac uzivatelov riesi viac forum ako fotky.
Takze pekny den a ja idem radsej fotit.
 
Blsny
2011-10-26 14:40:52+02
mozno by mohlo fungovat cosi podobne ako je na istom blogu a sice ze kazdy clen bude mat "karmu". Jej hodnota sa bude ukazovat vzdy vedla mena uzivatela a bude si ju moct zvysovat kvalitou svojej tvorby, nie vsak mnozstviom pridanych fotografii alebo prispevkov. Inymi slovami cim vyssie body autor dostane, tym vyssiu karmu bude mat ... tipujem, ze kazdy chce mat svoju fotku na kritike hodnotenu od profika s vysokou karmou (kedze asi 'vie fotit') ...

A mozno spojit to s napadom vyssie o nutnosti dat koment minimalne na 50 znakov s filtrom na opakujuce sa by sa mohlo dosiahnut to, ze komenty budu, budu relevantne a lahko sa uvidi od koho.
Naviac, ak sa urobi cosi take ako variabilny filter na postovanie fotiek - a sice, ze clovek s nizkou karmou moze dat fotku raz za 4 dni (napr) aby mal cas premyslatna komentami a zapracovat ich do svojej tvorby + nie iba 1 fotka denne ale 10 za mesiac .... moznosti je vela.

Otazne je, ci prevadzkovatel servra chce frekvenciu navstev (raz darmo, vsetko je biznis) alebo vyslisi svojich - hoc aj neplatiacich -zakaznikov. Ale to tu uz tiez bolo spominane ...
 
dorwin
2011-10-26 15:03:40+02
príspevok od: Granko
Ste za zrušenie bodovania fotiek a nahradenie jednoduchým systémom páči/nepáči?

Áno/Nie
určite nie
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-10-26 16:08:57+02
príspevok od: LastHit
Skusme napisat do Bruselu, tam ich je teraz rozhadanych dost. Mozno nam poradia ...

Inac suhlasim s istvicom ... ale preco su rozne nazory a preco ani jedno riesenie nieje dobre? Lebo niekto musi byt perma TOP, inemu staci koment. No pre mna je to uz unavujuce.
Akruat skoda, ze vdaka tymto natahovackam a ohovaraniu uz viac uzivatelov riesi viac forum ako fotky.
Takze pekny den a ja idem radsej fotit.
Ja by som strašne rád vedel, prečo o komentároch najviac mudrujú tí, ktorí ich píšu najmenej - komentáre, komentáre, nech sa píšu komentáre...!!!
Prepáč LastHit, za 10 mesiacov si ich napísal 35, to je 3,5 na mesiac, teda z prižmúreným okom 1 za týždeň... Keď ich napíšeš 100 za týždeň, potom bude mať tvoje slovo váhu... Asi veľa fotíš...
 
brki
2011-10-26 16:11:01+02
som za zachovanie bodovania...väčšina z nás sme tu amatéri a chodíme sem oddychovať. Venujeme sa užitočnému a zároveň zábavnému koníčku. A aká by to bola zábava, keby sa nesúťažilo. Huslisti majú svoje súťaže, sochári, básnici, tanečnice o tyči (nie som si istý .. človek je hravý a súťaživý tvor. Ide len o to, aby súťaž dávala zmysel a výsledok bol relatívne objektivizovaný. A tomu sa musia prispôsobiť podmienky súťaženia. Aby sme sa zabavili a odchádzali od galérky oddýchnutí a nie znechutení. Tie body a tá súťaž tu nie je to najpodstatnejšie, ale ani príbor k jedlu nie je najpodstatnejší, ale bez neho sa nenajeme. A keď si k dobrému obedu pustíme dobrú hudbu, gurmánsky zážitok to umocní....dúfam, že som sa zrozumiteľne vyjadril Kým však zďaleka bude vidieť, koho fotka to v galérii je, alebo bude vidieť kto ju hodnotí, ťažko sa vyrieši objektivita hodnotenia.
 
Strana 8 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()