Hore
Fórum » Ankety
 

Čo si myslíte o videu s DSLR?

bear
bear 2011-03-24 14:26:19+01
Nepouzivam, ale nezavadzia mi tam. Uz som to pouzil, ale dost zriedka (cca 2x/rok).
 
autocord
2011-03-24 16:19:01+01
jaj, ten link:

http://www.youtube.com/watch?v=Fgl5dfKNAec
 
Kaiman81
2011-03-24 16:57:47+01
príspevok od: seifi
Zbytočná funkcia. Z foťáku sa stáva ľudovo povedané kombajn. Ďalší prvok pridaný do reťazca, ktorý sa môže pokaziť a vyradiť z činnosti celý stroj, alebo ho urobiť nepredajný (nie že by niekomu možno video chýbalo, ale nebudete kupovať zariadenie, keď tam niečo nefunguje).
Celkom si ma pobavil,hlavne o tom kazení,v podstate tam nieje nič navyše žiadna mechanická súčiastka ktorá by sa mohla pokaziť. ja preferujem fotografiu viac ako video,ale nebol by som proti tomu ak by som ho vo fotáku mal,obzvlášť ak sa to rovná kvalitou aj viac ako 5 násobne drahším kamerám.
 
Fatty
2011-03-24 16:58:08+01
prosimvás a stíha to zrcátko klepotať 25fps, resp. 30fps ?
neutrhne mu to doraz ?
 
dodo_bb
2011-03-24 17:16:26+01
príspevok od: autocord
ide o to ze, v pripade 5D mark II sa sklbili viacere faktory.
1 - opticka kvalita objektivov
2 - vynikajuci citlivy cip ktory umoznuje natacat video v podstate "potme"
3 - vystup v 1080p (full HD)
4 - male rozmery a hmotnost

Samozrejme pre potreby profesionalov, sa neda natacat len tak z ruky, takze este treba rozne "gadgety", aby sa s tym dalo pracovat ako s velkou kamerou, ale aj s tymto vsetkym sa dostanu filmari na cenu, ktora je hlboko hlboko pod cenou spickovych filmovych kamier a skiel ku nim.

A kvalita vystupu je taka, ze umoznuje kombinovanie zaznamu z 5D a filmovych kamier ( ako som spominal film Ironman 2).

Este par linkov:

http://www.petapixel.com/2010/09/29/canon-5d-mark-ii-used-for-iron-man-2/

A toto je zaujimave video z natacania klipu David Guetta - Gettin Over you, tam je pekne vidno aj v akom svetle to tocili a ake "udelatka" pouzili
Je to pozoruhodný stav, keď funkcia, len tak z marketingových účelov pricapená k off topic produktu z neho urobí niečo lepšie ako špecializovaný dlhé roky vyvíjaný profi produkt To sa často nestáva Holt svet je úplne naopak
Tie dôvody, čo uvádzaš sú zvláštne... Veď kvalitné objektívy a špičkový čip by nemal byť problém ani u videokamery (už stredná trieda amatérskych kamier má vraj dokonca 3 CMOS čipy). Výstup v kvalite 1080p má dnes pomaly aj low end kompakt. Takže opäť asi ostávajú tie dve nespochybniteľné výhody - cena a váha
 
fr0d0
2011-03-24 17:18:30+01
príspevok od: Fatty
prosimvás a stíha to zrcátko klepotať 25fps, resp. 30fps ?
neutrhne mu to doraz ?
neboj stiha, ale casom musis dorazy vymenit,... ako na aute
appropo moj nazor na tuto funkciu je jednoznacny... nieje to zla vec pokial ma clovek hrrrbu prislusenstva ja ju pouzivam len raz zacas, ked si mam kde polozit fotak, aby som ho neroztriasol cele video v rukach... inac na vimeu najdete hodne videi tocenych DSLR... napr. tu je jeden pan ujo Sven co si kupil Canon EOS 7D cisto len na video
http://vimeo.com/15279522
http://vimeo.com/14717755
http://vimeo.com/13296954
 
ErikDuris
2011-03-24 17:26:26+01
Ludia co tvrdia ze je hlupost natacat video so zrkadlovkou sa natacaniu zrejme v zivote nevenovali a nerozumeju problematike inak by to netvrdili. Dalsia vec vacsina ludi nema ani paru co stoji naozaj profi kamera ktorou sa natacaju kvalitne filmy . Osobne si myslim ze video v zrkadlovke je velky prinos a naozaj vyborna vec. Pracujem s tym kazdy den a som rad ze je take daco mozne. K manualnemu ostrenu poviem len tolko ze kazdy jeden kameraman pri natacani filmov pouziva vyhradne manualne ostrenie a nie je to az take hrozne sa to naucit.
A v daka zrkadlovkam sa daju tocit velmi kvalitne videa za relativne lacny peniaz. Co je velmi velke plus.Ten kto sa filmarine troska venuje tak vie ze profi kamery su v sumach radovo v desiatkach tisicov eur a viac nic vynimocne nie je ani kamera cez 100 000 e.
 
theoriginalmoody
2011-03-24 17:26:32+01
Video vo fotaku aktivne pouzivam. Pred par dnami sme dotocili klipy pre jeden medzinarodny projekt a praca s tym je vyborna.

Tocilo sa na 7D/60D, vyhodou je hlavne velke mnozstvo objektivov ktore moze clovek pouzit (my sme menili 3-4).
 
autocord
2011-03-24 17:54:43+01
príspevok od: ErikDuris
Ludia co tvrdia ze je hlupost natacat video so zrkadlovkou sa natacaniu zrejme v zivote nevenovali a nerozumeju problematike inak by to netvrdili. Dalsia vec vacsina ludi nema ani paru co stoji naozaj profi kamera ktorou sa natacaju kvalitne filmy . Osobne si myslim ze video v zrkadlovke je velky prinos a naozaj vyborna vec. Pracujem s tym kazdy den a som rad ze je take daco mozne. K manualnemu ostrenu poviem len tolko ze kazdy jeden kameraman pri natacani filmov pouziva vyhradne manualne ostrenie a nie je to az take hrozne sa to naucit.
A v daka zrkadlovkam sa daju tocit velmi kvalitne videa za relativne lacny peniaz. Co je velmi velke plus.Ten kto sa filmarine troska venuje tak vie ze profi kamery su v sumach radovo v desiatkach tisicov eur a viac nic vynimocne nie je ani kamera cez 100 000 e.
amen
 
Robert Simeg
2011-03-24 17:56:07+01
Ja osobne to vnimam ako zaujimave spestrenie, ved preco nie, nikoho to nemoze predsa
obtazovat a praca s videom je tiez celkom zaujimava pre niektorych. Zaujimalo by ma, ked sa uz bavime o tejto teme, ci sa na Canon 5Dmark II da pri natacani videa pracovat s hlbkou ostrosti?
 
bear
- moderator
2011-03-24 18:33:08+01
príspevok od: Robert Simeg
Ja osobne to vnimam ako zaujimave spestrenie, ved preco nie, nikoho to nemoze predsa
obtazovat a praca s videom je tiez celkom zaujimava pre niektorych. Zaujimalo by ma, ked sa uz bavime o tejto teme, ci sa na Canon 5Dmark II da pri natacani videa pracovat s hlbkou ostrosti?
Da. Da sa na nejakom inom systeme pracovat s hlbkou ostrosti lepsie ako na 5D mark2? Kombinacia fullframe a moznost pouzitia objektivov 24/1.4, 35/1.4, 50/1.2, 85/1.2, 100/2, 135/2, 200/1.8, TS-E 17,24,45,90, Macro 50,100,180,MP-E 65, nehovoriac o tom, ze na EOS idu nasadit aj ine objektivy cez redukcie vdaka sirsiemu bajonetu umiestnenemu blizsie k senzoru.
Taku pestru ponuku svetelnych objektivov pravdepodobne nemaju ani nahdrahsie kamery v Holywwode.
 
Robert Simeg
2011-03-24 18:51:22+01
príspevok od: bear
Da. Da sa na nejakom inom systeme pracovat s hlbkou ostrosti lepsie ako na 5D mark2? Kombinacia fullframe a moznost pouzitia objektivov 24/1.4, 35/1.4, 50/1.2, 85/1.2, 100/2, 135/2, 200/1.8, TS-E 17,24,45,90, Macro 50,100,180,MP-E 65, nehovoriac o tom, ze na EOS idu nasadit aj ine objektivy cez redukcie vdaka sirsiemu bajonetu umiestnenemu blizsie k senzoru.
Taku pestru ponuku svetelnych objektivov pravdepodobne nemaju ani nahdrahsie kamery v Holywwode.
akoze wau, uz som zistil
pozrel som si toto video
http://www.usa.canon.com/dlc/controller?act=GetArticleAct&articleID=2326
su tam aj sprievodne videa ako to natacili, no a samozrejme ze vsetko s L objektivmi
a je to fakt pecka...
 
lgsvgh
2011-03-24 19:08:01+01
príspevok od: theoriginalmoody
Video vo fotaku aktivne pouzivam. Pred par dnami sme dotocili klipy pre jeden medzinarodny projekt a praca s tym je vyborna.

Tocilo sa na 7D/60D, vyhodou je hlavne velke mnozstvo objektivov ktore moze clovek pouzit (my sme menili 3-4).
V istom čase som sa bavkal s videom, ktoré som zachytával s JVC kamerou. Ale ako som kúpil Nikon D90, tak video sa nekoná, pretože editovací program Vegas 5 nerozlíši súbor. Mohol by si mi, prosím poradiť, ako nastaviť Vegas, aby mi to načítalo? Ďakujem.
 
Kaiman81
2011-03-24 19:31:39+01
príspevok od: dodo_bb
Je to pozoruhodný stav, keď funkcia, len tak z marketingových účelov pricapená k off topic produktu z neho urobí niečo lepšie ako špecializovaný dlhé roky vyvíjaný profi produkt To sa často nestáva Holt svet je úplne naopak
Tie dôvody, čo uvádzaš sú zvláštne... Veď kvalitné objektívy a špičkový čip by nemal byť problém ani u videokamery (už stredná trieda amatérskych kamier má vraj dokonca 3 CMOS čipy). Výstup v kvalite 1080p má dnes pomaly aj low end kompakt. Takže opäť asi ostávajú tie dve nespochybniteľné výhody - cena a váha
Tak skús na tej strednej triede použiť pri natáčaní ISO 3200 a potom chcem vidieť tvoj názor. ono to nieje len o rozlíšení.
 
dodo_bb
2011-03-24 19:48:14+01
príspevok od: Kaiman81
Tak skús na tej strednej triede použiť pri natáčaní ISO 3200 a potom chcem vidieť tvoj názor. ono to nieje len o rozlíšení.
nenašiel som v mojom komente nič o rozlíšení ani o citlivosti, ale s Tvojím názorom musím aj tak súhlasiť, pretože o videu nič neviem Ani o kamerách a som rád, že som sa niečo dozvedel - že najlepšia kamera je Canon 5D
 
hombreee
2011-03-24 19:52:41+01
príspevok od: dodo_bb
nenašiel som v mojom komente nič o rozlíšení ani o citlivosti, ale s Tvojím názorom musím aj tak súhlasiť, pretože o videu nič neviem Ani o kamerách a som rád, že som sa niečo dozvedel - že najlepšia kamera je Canon 5D
Ano za tie peniaze je to najlepsia kamera
 
Marcel Rebro
2011-03-24 19:53:28+01
príspevok od: dodo_bb
nenašiel som v mojom komente nič o rozlíšení ani o citlivosti, ale s Tvojím názorom musím aj tak súhlasiť, pretože o videu nič neviem Ani o kamerách a som rád, že som sa niečo dozvedel - že najlepšia kamera je Canon 5D
a najsamlepčí kóň je Hatatitla
 
VladoB
2011-03-24 19:55:10+01
Prosím Vás, vôbec neporovnávajte filmovú profi techniku s akýmkoľvek dokonalým foťákom. Ešte tak v amatérskej rovine to ako tak beriem, keď si chce niekto foťákom nafilmovať svojho psíka alebo vianočný stromček. Ale profi film je úplne inde. .... "bear" .
 
Tomas_18
2011-03-24 19:55:52+01
Video v zrkadlovke je perfektna vec, kvalitou sa to vyrovna drahym kameram a nemusim hlavne tahat dva pristroje ked idem na dovolenku. Casto chodim po horach a po vyletoch kde uz aj ta zrkadlovka dost prekaza, neviem si predstavit nosit este dalsi pristroj.
Mam 500D a natocil som uz vela skvelych kuskov a malokto veril ze som to urobil fotakom
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-03-24 19:59:24+01
je to určite dobra funkcia navyše. Na kreatívne a profi účely super vec. na rodiine vidoe typu stlač a nahrávaj asi trochu nevhodne
 
Marcel Rebro
2011-03-24 20:02:01+01
príspevok od: Tomas_18
Video v zrkadlovke je perfektna vec, kvalitou sa to vyrovna drahym kameram a nemusim hlavne tahat dva pristroje ked idem na dovolenku. Casto chodim po horach a po vyletoch kde uz aj ta zrkadlovka dost prekaza, neviem si predstavit nosit este dalsi pristroj.
Mam 500D a natocil som uz vela skvelych kuskov a malokto veril ze som to urobil fotakom
po horach? video? skvele kusky?

www.horyamesto.sk

... tesim sa

 
Strana 2 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()