Hore
Fórum » Ankety
 

Čo si myslíte o videu s DSLR?

bear
bear 2011-03-24 14:26:19+01
Nepouzivam, ale nezavadzia mi tam. Uz som to pouzil, ale dost zriedka (cca 2x/rok).
 
Robert Simeg
2011-03-24 20:03:52+01
príspevok od: VladoB
Prosím Vás, vôbec neporovnávajte filmovú profi techniku s akýmkoľvek dokonalým foťákom. Ešte tak v amatérskej rovine to ako tak beriem, keď si chce niekto foťákom nafilmovať svojho psíka alebo vianočný stromček. Ale profi film je úplne inde. .... "bear" .
pozri si toto
http://www.usa.canon.com/dlc/controller?act=GetArticleAct&articleID=2326
pripada ti to ako filmovanie psika alebo vianocneho stromceka? : ) ja ti asi trochu viac.
 
VladoB
2011-03-24 20:05:42+01
príspevok od: Tomas_18
Video v zrkadlovke je perfektna vec, kvalitou sa to vyrovna drahym kameram a nemusim hlavne tahat dva pristroje ked idem na dovolenku. Casto chodim po horach a po vyletoch kde uz aj ta zrkadlovka dost prekaza, neviem si predstavit nosit este dalsi pristroj.
Mam 500D a natocil som uz vela skvelych kuskov a malokto veril ze som to urobil fotakom
Nič proti tomu, keď ti to stačí. Ja pre zmenu filmujem a posielam svoje filmy na festivaly a určite by som to nerobil na foťák. Ale to je vec osobnej náročnosti každého z nás. Želám dobré svetlo.
 
VladoB
2011-03-24 20:06:58+01
príspevok od: Tomas_18
Video v zrkadlovke je perfektna vec, kvalitou sa to vyrovna drahym kameram a nemusim hlavne tahat dva pristroje ked idem na dovolenku. Casto chodim po horach a po vyletoch kde uz aj ta zrkadlovka dost prekaza, neviem si predstavit nosit este dalsi pristroj.
Mam 500D a natocil som uz vela skvelych kuskov a malokto veril ze som to urobil fotakom
Nič proti tomu, keď ti to stačí. Ja pre zmenu filmujem a posielam svoje filmy na festivaly a určite by som to nerobil na foťák. Ale to je vec osobnej náročnosti každého z nás. Želám dobré svetlo.
 
VladoB
2011-03-24 20:17:32+01
príspevok od: Robert Simeg
pozri si toto
http://www.usa.canon.com/dlc/controller?act=GetArticleAct&articleID=2326
pripada ti to ako filmovanie psika alebo vianocneho stromceka? : ) ja ti asi trochu viac.
je to ešte horšie ako ten stromček. V profi leveli by to neprešlo. Ver tomu. Ten Canon zjavne nezvláda napr. rýchle sa pohybujúce objekty .... ale vážne, nechcel som sa hádať. Len som chcel oddeliť profi filmovú techniku od DSLR video funkcií. Točte DSLRkami a majte z toho radosť .. je to OuKej. Ja Vám fandím.
 
Robert Simeg
2011-03-24 20:27:35+01
príspevok od: VladoB
je to ešte horšie ako ten stromček. V profi leveli by to neprešlo. Ver tomu. Ten Canon zjavne nezvláda napr. rýchle sa pohybujúce objekty .... ale vážne, nechcel som sa hádať. Len som chcel oddeliť profi filmovú techniku od DSLR video funkcií. Točte DSLRkami a majte z toho radosť .. je to OuKej. Ja Vám fandím.
Tak jasne ze s profi sa to nemoze asi rovnat : ) a fotak je stale hlavne fotak ale myslim si ze na amaterske ucely sa snim daju robit velmi zaujimave videa aj po technickej stranke, co hovori aj ten typek v tom videu, ktory je evidentne nejaky filmar, ani ja sa nechcem hadat, kazdy ma na to svoj nazor a to je na tom najsuper : ) dobre svetlo
 
seifi
2011-03-24 20:30:03+01
príspevok od: Kaiman81
Celkom si ma pobavil,hlavne o tom kazení,v podstate tam nieje nič navyše žiadna mechanická súčiastka ktorá by sa mohla pokaziť. ja preferujem fotografiu viac ako video,ale nebol by som proti tomu ak by som ho vo fotáku mal,obzvlášť ak sa to rovná kvalitou aj viac ako 5 násobne drahším kamerám.
Veci sa predsa kazia, niekedy našim zavinením, niekedy chybou vo výrobe alebo dodávkou vadného materiálu - na tie posledné veci je záručná doba. Ty pod kazením vidíš len polámané koliesko ? Včera bol na Slovensku ďalší výpadok 112 a 155, tiež sa len niečo pokazilo, hoci nazvať to môžeš aj inak, výsledok je ten istý - nefunguje to. Čím je v jednej veci napráskaných viac funkcii, tým horšie. To ako keď ti dá dodávateľská firma otázku, že čo potrebuješ, oni vedia všetko. Asi nebudeš mať príliš dôvery im niečo zveriť.
 
Kaiman81
2011-03-24 20:32:01+01
príspevok od: VladoB
Prosím Vás, vôbec neporovnávajte filmovú profi techniku s akýmkoľvek dokonalým foťákom. Ešte tak v amatérskej rovine to ako tak beriem, keď si chce niekto foťákom nafilmovať svojho psíka alebo vianočný stromček. Ale profi film je úplne inde. .... "bear" .
Ja by som netvrdil že 5D je práve na to natočenie psíka. )))
 
Kaiman81
2011-03-24 20:33:15+01
príspevok od: Marcel Rebro
a najsamlepčí kóň je Hatatitla
a ja som bol v tom že poník Pejo..
 
VladoB
2011-03-24 20:37:12+01
príspevok od: Robert Simeg
Tak jasne ze s profi sa to nemoze asi rovnat : ) a fotak je stale hlavne fotak ale myslim si ze na amaterske ucely sa snim daju robit velmi zaujimave videa aj po technickej stranke, co hovori aj ten typek v tom videu, ktory je evidentne nejaky filmar, ani ja sa nechcem hadat, kazdy ma na to svoj nazor a to je na tom najsuper : ) dobre svetlo
Fajn. Video na foťáku je "pridružená výroba" ale ako vravím, rešpektujem to pre domáce video. Kamera ma datové toky úplne .. preto je to kamera. Fakt som rád že sme sa pochopili a budem sa tešiť ďalším kontaktom. Rád sa zase ja nechám poučiť z foto oblasti.
 
VladoB
2011-03-24 20:37:49+01
Kamera ma datové toky úplne inde ...
 
Robert Simeg
2011-03-24 20:51:40+01
príspevok od: VladoB
Fajn. Video na foťáku je "pridružená výroba" ale ako vravím, rešpektujem to pre domáce video. Kamera ma datové toky úplne .. preto je to kamera. Fakt som rád že sme sa pochopili a budem sa tešiť ďalším kontaktom. Rád sa zase ja nechám poučiť z foto oblasti.
ok dohodnute
 
keko
2011-03-24 22:40:56+01
príspevok od: autocord
neverim ze vies o com pises. vies kolko profesionalov ktory sa zaoberaju videom, si kupili 5D mark II len koli videu ? okolo videa na DSLR sa rozsiril novy trh s video prislusenstvom, drviva vecsina videklipov sa s nim toci, min. 1 epizoda serialu Dr. House bola cela natocena na 5D, IronMan 2 - zabery z pretekov formul, a ty tu napises taku hlupost
IronMan bol natoceny MovieCamom, tomu ver. Zabery z pretekov 5DmarkII plus kinematograficky objektiv tak za 5000 EUR.
 
ErikDuris
2011-03-25 01:22:56+01
príspevok od: Jozef Peniak
je to určite dobra funkcia navyše. Na kreatívne a profi účely super vec. na rodiine vidoe typu stlač a nahrávaj asi trochu nevhodne
presne...
 
hombreee
2011-03-25 07:41:25+01
príspevok od: VladoB
Prosím Vás, vôbec neporovnávajte filmovú profi techniku s akýmkoľvek dokonalým foťákom. Ešte tak v amatérskej rovine to ako tak beriem, keď si chce niekto foťákom nafilmovať svojho psíka alebo vianočný stromček. Ale profi film je úplne inde. .... "bear" .
Tu techniku porovnavat nemozes, ale vystup z nej ano.
 
bear
- moderator
2011-03-25 08:19:42+01
príspevok od: VladoB
Prosím Vás, vôbec neporovnávajte filmovú profi techniku s akýmkoľvek dokonalým foťákom. Ešte tak v amatérskej rovine to ako tak beriem, keď si chce niekto foťákom nafilmovať svojho psíka alebo vianočný stromček. Ale profi film je úplne inde. .... "bear" .
Ja som len odpovedal na otazku ci sa da s 5D mark II hrat s hlbkou ostrosti aj som sa to snazil napisat tak aby bolo jasne, ze pisem o hlbke ostrosti. Je mi jasne, ze na fotakoch nie je 4000K, RAW video, ani vysokorychlostne snimanie, ale ne hranie s hlbkou ostrosti je pre fotoaparaty obrovske mnozstvo objektivov.
 
majster333
2011-03-25 08:22:41+01
príspevok od: VladoB
je to ešte horšie ako ten stromček. V profi leveli by to neprešlo. Ver tomu. Ten Canon zjavne nezvláda napr. rýchle sa pohybujúce objekty .... ale vážne, nechcel som sa hádať. Len som chcel oddeliť profi filmovú techniku od DSLR video funkcií. Točte DSLRkami a majte z toho radosť .. je to OuKej. Ja Vám fandím.
To som rád, že sa to tiež niekomu zdá. prosím ťa nevieš vysvetliť, prečo je to tak? a či to majú z princípu aj ostatné dslr videá? A keď tu už mám profíka, aké ešte nevýhody okrem ovládania tam sú?
 
Tomas_18
2011-03-25 09:02:49+01
príspevok od: VladoB
Nič proti tomu, keď ti to stačí. Ja pre zmenu filmujem a posielam svoje filmy na festivaly a určite by som to nerobil na foťák. Ale to je vec osobnej náročnosti každého z nás. Želám dobré svetlo.
No vidis, ja pracujem v uplne inej oblasti, pochybujem ze by som mal nato aby som natocil film a poslal ho na filmovy festival, ale viem si natocit pekne video z dovolenky napriklad po sopkach v indonezii, zostrihat si ho a pustit rodine a znamym a mat stym uspech. A preto ze niesom profik, nepotrebujem si brat do Azie velku kabelu plnu techniky ale staci mi jedna zrkadlovka
 
Tomas_18
2011-03-25 09:07:26+01
príspevok od: Marcel Rebro
po horach? video? skvele kusky?

www.horyamesto.sk

... tesim sa

Ale ved preco to tu vsetci beru so sazozrejmostou, ze zrkadlovku musi mat len profik co sa venuje foteniu 24/7.
A hej podla mna mat video z vyletu na HD kvalite, vsetko super ostre, su podla mna dobre kusky. Jediny problem je, ze je to troska roztrasene, ale s troskou cviku a sikovnosti sa to da eleminivat na uspokojive vysledky. Preco by som si mal kupovat rovnaky pristroj za 500 euro ktory robi to iste??
 
Brankohman
2011-03-25 09:20:55+01
príspevok od: Marcel Rebro
Profesionalni kamaramani si kupili 5D MKII ako nastroj na natacanie videa ... to je fakt. Sme ale na fotoportali, tak som sa k tomu vyjadril ako fotograf.
Ja s týmto úplne súhlasím ... proste foťák na fotenie a kameru na kamerovanie a basta!
 
autocord
2011-03-25 10:48:03+01
ak by som to mal porovnat s fotoaparatmi, tak podla nazorov v tejto debate by v podstate kazdy profik mal na fotenie pouzivat vyhradne stredoformat na film alebo s digitalnou stenou, a digitalne zrkadlovky by boli vhodne na fotenie domacich milacikov alebo dovoleniek. Ako vsak prax ukazala, na velke mnozstvo prac absolutne postacuju dig. zrkadlovky, dokonca v niektorych oblastiach sa stredoformat ani neosvedcil, napriek vyssej vystupnej kvalite, koli neohrabanosti, velkym datovym narokom a pod. znovu opakujem, moznost profesionalov pracuje s 5D mark II vyhradne na natacenie videa, otvoril sa novy trh, nove moznosti, ludia vedia co chcu a potrebuju, samozrejme neocakavam ze teraz cely hollywood da zosrotovat moviecam-y a nakupi DSLR
 
Strana 3 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()