Hore
Fórum » Ankety
 

Čo si myslíte o videu s DSLR?

bear
bear 2011-03-24 14:26:19+01
Nepouzivam, ale nezavadzia mi tam. Uz som to pouzil, ale dost zriedka (cca 2x/rok).
 
ErikDuris
2011-03-31 15:20:29+02
príspevok od: pxls.jpg
ok, mas pravdu s tou redkou, islo mi o to ze cenovo 5D nema konkurenciu v kamerach

no a stymi svetlami to v nasich koncinach skoro vzdy pokaslu, jedine niektore reklamy telekomunikacnych operatorov su obrazovo ako tak na urovni ostatne je vsetko nasvietene v "telenovela style".
Priatelia neviem co tu riesite povedal pravdu s kameru za pol melona sa nechytas na 5D pokial sa bavime este v korunach Pretoze neviem ci ste videli cennik red kamier ale tie velmi ale velmi dokonca niekolko krat presahuju cenu pol miliona sk. Ale za takeho pol miliona eur uz kupis celkom fajn red zostavu. A pri nej si naozaj zatial 5D ani neskrtne... Ale priznajme si to je to ako porovnavat trabanta s porsche...
 
piggee
2011-03-31 23:25:59+02
príspevok od: pxls.jpg
ok, mas pravdu s tou redkou, islo mi o to ze cenovo 5D nema konkurenciu v kamerach

no a stymi svetlami to v nasich koncinach skoro vzdy pokaslu, jedine niektore reklamy telekomunikacnych operatorov su obrazovo ako tak na urovni ostatne je vsetko nasvietene v "telenovela style".
ono ani nie ze pokaslu, ale ludia, co podpisuju peniaze v nasich televiziach nemaju na 99 percent ani sajnu, co naozaj treba a co kolko stoji. proste nikdy v zivote nic take nerobili, nemaju prax a dostali sa k funkciam ako slepe kurata k zrnu, takze preto ostavaju budgety na svetla takmer nulove, takze sa svieti tak akurat 2-3 nejakymi dvestovkami a je zazrak ak je k tomu nejaky kozmetik. pri reklamach je to zvacsa ine, tam firma dostane budget, ze tolkoto vas bude stat vas napad a bud to berte, alebo nechajte tak.
 
laco1
2011-04-08 20:45:54+02
Ako doplnok na občasné použtie môže byť.
 
pkleiner
2011-04-09 20:07:32+02
TO je klasika na tomhle portálu. Spousta lidí vůbec netuší o čem to je, ale hned řekne, že je to úplně na nic....
Za mě je video v DSRL super věc a nemusí to být ani 5D mark.

Pro pro lepší pochopení o čem to je a jaké možnosti to skýtá....Záleží jen na invenci fotografa/filmaře jestli to dokáže využít.......

http://www.pkleiner.com/2009/09/video-natocene-pentaxem-k7.html
 
pkleiner
2011-04-09 20:24:17+02
To mě fascinuje. Kolik lidí vůbec netuší o co jde a dokážou hned napsat , že je to úplně na.......

Pro mě je video v DSLR super věc a vůbec to nemusí být mark 5D. Záleži jen na kreativitě fotografa/filmaře jestli to dokáže využít nebo ne......

Přikládám link na 2 videa, která dobře ukazují možnosti DSLR videa.....
http://www.pkleiner.com/2009/09/video-natocene-pentaxem-k7.html
 
Jerry C.
2011-04-10 13:32:24+02
príspevok od: dodo_bb
Tiež o tom nič neviem, preto by ma zaujímalo, či si to kúpili preto, že je to oveľa lepšie ako klasická profi kamera, alebo preto, že niektoré drobnosti sa aj s tým dajú nakrútiť (s určitým obmedzením), alebo proste preto, že je to malé, ľahké a navyše relatívne lacné.
Podobne to vyzerá vo fotografii - mnoho aj profi fotografov si teraz kupuje tie bezzrkadlové šudítka, ale nie preto, že by s tým vedeli urobiť to isté alebo aspoň podobné veci ako zo zrkadlovkou. Jednoducho preto, že je to ľahké, lacné a malé a výstup je prijateľný pre niektoré účely.
už si si kúpil to bezzrkadlové šudítko od Sony
ako bolo v arborete ,neodfúklo Vás ?
 
dodo_bb
2011-04-10 16:04:56+02
príspevok od: Jerry C.
už si si kúpil to bezzrkadlové šudítko od Sony
ako bolo v arborete ,neodfúklo Vás ?
No dnes som to skúšal prvý krát v teréne, mal som to predvčerom v hale. Sú to veľmi dobré fotky. Má slušný dynamický rozsah, veľmi dobre vyvažuje v automate bielu farbu. Veľmi sa mi páči aj výklopný displej a ten objektív 16/2,8 je veľmi šikovný, asi ani iný nebudem potrebovať. Len to niet za čo držať, tak som odrezal vrch starého monopodu a urobil som si na to rúčku V arboréte bolo fajn, len asi priskoro, o týždeň dva bude viac čo fotiť...
 
lu_boss
2011-04-10 17:01:36+02
príspevok od: Marcel Rebro
a najsamlepčí kóň je Hatatitla
..myslis toho vlavo ?
 
matatu
2011-04-10 17:25:51+02
Fotoaparát na fotenie kamera na kamerovanie o pár rokov tam pridaj u gsm príjem a bude to už aj telefon
1. Fotoaparát mal byť na fotenie!
2. Zbytočne to predražuje fotoaparát.
 
pxls.jpg
2011-04-10 17:52:20+02
príspevok od: matatu
Fotoaparát na fotenie kamera na kamerovanie o pár rokov tam pridaj u gsm príjem a bude to už aj telefon
1. Fotoaparát mal byť na fotenie!
2. Zbytočne to predražuje fotoaparát.
ja som si kupil notebook a k nemu externy disk a externu napalovacku, usb adapter na wifi a bluetooth. tie v stavane ani nepouzivam lebo az ked je to zvlastna krabicka tak to poriadne slape!

fotoaparat by mal tiez len fotografovat, neviem mi fotak napr ukazuje hodiny ci datum, zbytocne to predrazuje fotoaparat.
 
Jerry C.
2011-04-10 21:00:39+02
príspevok od: dodo_bb
No dnes som to skúšal prvý krát v teréne, mal som to predvčerom v hale. Sú to veľmi dobré fotky. Má slušný dynamický rozsah, veľmi dobre vyvažuje v automate bielu farbu. Veľmi sa mi páči aj výklopný displej a ten objektív 16/2,8 je veľmi šikovný, asi ani iný nebudem potrebovať. Len to niet za čo držať, tak som odrezal vrch starého monopodu a urobil som si na to rúčku V arboréte bolo fajn, len asi priskoro, o týždeň dva bude viac čo fotiť...
no ja tiež najradšej fotím s 20/1,7 - lezú z toho najkrajšie fotečky s jemným bokehom,raz darmo pevné sklo je pevné sklo a výklopný displej je fajn ak sa nechceš váľať po zemi pri žabacích pohľadoch ,
preto ma teraz zaujal nový nikon 5100 len sa mi zdá inde dosť osekaný...
 
Ferdo
2011-04-10 21:36:21+02
príspevok od: pxls.jpg
ja som si kupil notebook a k nemu externy disk a externu napalovacku, usb adapter na wifi a bluetooth. tie v stavane ani nepouzivam lebo az ked je to zvlastna krabicka tak to poriadne slape!

fotoaparat by mal tiez len fotografovat, neviem mi fotak napr ukazuje hodiny ci datum, zbytocne to predrazuje fotoaparat.
Ty si si ku notebooku, ktory ma vstavanu napalovacku, blutooth a wifi kupil externu napalovacku, externe usb s wifi a bluototh lebo si myslis ze to funguje lepsie? to ti kto navravel ?
Jedine ten externy disk pochopim, teda ak na nom nemas nainstalovany operacny system
 
pxls.jpg
2011-04-10 22:38:27+02
príspevok od: Ferdo
Ty si si ku notebooku, ktory ma vstavanu napalovacku, blutooth a wifi kupil externu napalovacku, externe usb s wifi a bluototh lebo si myslis ze to funguje lepsie? to ti kto navravel ?
Jedine ten externy disk pochopim, teda ak na nom nemas nainstalovany operacny system
lol, precitaj si na co reagujem, mozno potom pochopis
 
wayne
2011-04-10 22:49:25+02
príspevok od: matatu
Fotoaparát na fotenie kamera na kamerovanie o pár rokov tam pridaj u gsm príjem a bude to už aj telefon
1. Fotoaparát mal byť na fotenie!
2. Zbytočne to predražuje fotoaparát.
Ktory konkretny model povazujes za predrazeny ?
 
Ferdo
2011-04-10 22:52:34+02
príspevok od: pxls.jpg
lol, precitaj si na co reagujem, mozno potom pochopis
Ja som si precital na co si reagoval, lolo
 
pxls.jpg
2011-04-11 00:39:52+02
príspevok od: Ferdo
Ja som si precital na co si reagoval, lolo
http://sk.wikipedia.org/wiki/Sarkazmus
 
poetikclick
2011-12-11 09:02:07+01
chcel by som Vás poprosiť o radu chcem točiť s dslr 550d pri nízkom iso v tých tmavých priestoroch, vždy mi dáva veľké iso aby boli svetelné zábery šak to všetci vieme no len ja by som radšej ubral s toho svetla a šumu. dá sa tam niekde nastaviť napr. iso 100-800? lebo mi to nejde nikde nastaviť...dakujem
 
total empty
2011-12-11 11:37:07+01
príspevok od: poetikclick
chcel by som Vás poprosiť o radu chcem točiť s dslr 550d pri nízkom iso v tých tmavých priestoroch, vždy mi dáva veľké iso aby boli svetelné zábery šak to všetci vieme no len ja by som radšej ubral s toho svetla a šumu. dá sa tam niekde nastaviť napr. iso 100-800? lebo mi to nejde nikde nastaviť...dakujem
Na kamere sa to dá nastaviť ak točíš na manuál, na foťaku neviem.
Tvoj problém je však inde. V slabom svetle sa jednoducho netočí ! Ak točíš v slabom svetle, tak použivaj externé svetlo na osvetľovanie. Ak chceš navodiť vo vídeu pocit tmy a prítmia,môžeš kľudne točiť aj vo vysvietenej miestnosti, to ostatné je postproces a úpravy videa v softe.
Svetlo je dôležité !,tmu si dorobíš.
 
borovica
2012-07-05 00:13:55+02
http://www.canon.sk/For_Home/Product_Finder/Digital_Cinema/Cinema_EOS_Cameras/EOS-1D_C/

Mame tu 4k na fotaku.
 
Luu
2012-07-05 01:27:43+02
príspevok od: borovica
http://www.canon.sk/For_Home/Product_Finder/Digital_Cinema/Cinema_EOS_Cameras/EOS-1D_C/

Mame tu 4k na fotaku.
coze to co je uz? kam speju DSLR? ale neni tam uvedena cena a vydanie...
 
Strana 5 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()