Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Canon 5dmk4 vs Nikon D850

wito
2017-09-04 22:23:28+02
zdravim som canonista niekolko rokov no niesom si isty ci prejst z canon 5dmk2 na mk4 alebo rozpredat svoju vybavu a ist do nikonu
osobne mam pocit ako keby tento novy canon nedal nic nove a neoplati sa moc prechod
no na druhej strane je to celkom bolestivy prechod na nikon co sa bude tykat financii
aky je vas nazor na to, pripadne ci sa daco nechysta od canonu?
 
MagickVamp
2017-09-05 07:13:01+02
príspevok od: wito
zdravim som canonista niekolko rokov no niesom si isty ci prejst z canon 5dmk2 na mk4 alebo rozpredat svoju vybavu a ist do nikonu
osobne mam pocit ako keby tento novy canon nedal nic nove a neoplati sa moc prechod
no na druhej strane je to celkom bolestivy prechod na nikon co sa bude tykat financii
aky je vas nazor na to, pripadne ci sa daco nechysta od canonu?
Asi ja sa chystam Zavisi co prinesie Nikon D760. Ano prechod bude financne bolestivy. Mne ide o vahu, Canon na lahku 6tkovu radu serie, takze sa musim zacat obzerat inde. (inak vsimol si si vahu D850, fakt by si to vlacil? :-P ) Ale ak by mi o vahu neslo ostavam v Canone, idem do 5DmkIV, je super a nic mu nechyba. V Nikone som uz pred tym bol, trapil som sa s pletovkami, fotaky su viac kazive ako tie od Canonu. Na Canon je jednoducho spolah v kazdom smere. Nad D850 by som uvazoval len ak potrebujes fakt vela mpx. Inak ti neprinesie oproti 5DmkIV ziadnu vyhodu len vyssiu vahu. Okrem toho 45mpx ti spracuju len pevne objektivy, so zoomami ti foto pridu menej ostre. Objektivy Nikon su mierne drahsie povacsine a kvalitou povacsine len zospodu dorovnavaju Canon.
 
JohnNewton
2017-09-05 07:18:51+02
Canonu by výrazne pomohol nový snímač v štýle Sony, ale to asi v blízkej budúcnosti nehrozí. Ja som už v prechode, to by si neveril čo všetko ma pri tom bolí
 
MagickVamp
2017-09-05 07:38:53+02
príspevok od: JohnNewton
Canonu by výrazne pomohol nový snímač v štýle Sony, ale to asi v blízkej budúcnosti nehrozí. Ja som už v prechode, to by si neveril čo všetko ma pri tom bolí
Aj chlapi byvaju v prechode? ,-) Naco teda prechadzas? Nikon? Ale Canon uz ma cipy uplne v pohode, ten v 5DmkIV ma fajn charakteristiku, krasne vyvazene medzi DR a ISO. Len obcas v Canone niekomu preskoci a oprasi nejakeho dinosaura a da ho do uplne noveho fotaka ako v pripade 6DmkII...Do novej techniky davaju vyrobcovia kurvitka aby si bol nuteny si kupit nieco nove, ale vacsinou az po 2 rokoch....Canon to upgradol, dal kurvitko cip, takze mas chut si kupit nieco nove uz po jednom dni s tym fotakom
 
wito
2017-09-06 10:58:40+02
nj asi pockam dokym bude ten nikon dade naskladneny a porovnam to
kazdopadne dat za telo 3600 vs predat telo a 4x objektiv aby som mal len na telo a dalsich cca 5k len za to aby som mal znova to co mam teraz je dost bolestivaaaaa myslienka
kazdopadne moc canonistov s mk4 som nestretol co si to chvalia oproti konkurencii
ono chvilu som aj nad sony premyslal ale to mi pride ako uplne nevyhodne
 
acton
2017-09-06 16:43:29+02
príspevok od: wito
nj asi pockam dokym bude ten nikon dade naskladneny a porovnam to
kazdopadne dat za telo 3600 vs predat telo a 4x objektiv aby som mal len na telo a dalsich cca 5k len za to aby som mal znova to co mam teraz je dost bolestivaaaaa myslienka
kazdopadne moc canonistov s mk4 som nestretol co si to chvalia oproti konkurencii
ono chvilu som aj nad sony premyslal ale to mi pride ako uplne nevyhodne
Vobec mi nejde do hlavy o co ti ide, je nieco specialne co foti iba nikon a canon nie? A ty chces prave fotit to co canon nedokaze odfotit? Vacsina profesionalov je pri canone a su s nim spokojny, v prvom rade si vyhladaj na youtube porovnavanie canonackych objektivov s nikonackymi od nezavyslych fotografov, lebo objektiv je dolezitejsi ako fotak a tam nikon zaostava za canonom pritom nikonacke objektivy su drahsie ako to uz hore pisal Vampir...
mne sa zda, ze si utahujes, zabijas cas.
 
MagickVamp
2017-09-06 16:49:31+02
príspevok od: wito
nj asi pockam dokym bude ten nikon dade naskladneny a porovnam to
kazdopadne dat za telo 3600 vs predat telo a 4x objektiv aby som mal len na telo a dalsich cca 5k len za to aby som mal znova to co mam teraz je dost bolestivaaaaa myslienka
kazdopadne moc canonistov s mk4 som nestretol co si to chvalia oproti konkurencii
ono chvilu som aj nad sony premyslal ale to mi pride ako uplne nevyhodne
Tak to mas vlastne 3600 vs 5000. Ale 5dmkiv myslim ze pojde dole a cez vianoce ratam ze daju cashback aspon 250.
 
wito
2017-09-06 17:10:18+02
to nie, skor mi pride ako keby canon tela zaostavali niekolko generacii za konkurenciou a toto ma hlavne hneva
 
acton
2017-09-06 17:14:04+02
príspevok od: wito
to nie, skor mi pride ako keby canon tela zaostavali niekolko generacii za konkurenciou a toto ma hlavne hneva
A sme doma
 
Roman Point
2017-09-06 17:24:48+02
Na D850 nie sú zatiaľ reálne recenzie a pri novom Nikon tele by som zo skúseností počkal aspoň 6-8 mesiacov aby sa ukázalo "ako sa im podaril".
5D4ke nechýba nič a dlho ti bude trvať ( rádovo roky ) kým narazis na nejaký limit. Z 5D2 prejsť na 5D4 je presne tak veľký skok ako z Canon EOS 100D na Nikon D850 Úplne vo vsetkom je 5D4 lepšia oproti 5D2 a to asi tak o 400-600%
 
Roman Point
2017-09-06 17:33:16+02
príspevok od: JohnNewton
Canonu by výrazne pomohol nový snímač v štýle Sony, ale to asi v blízkej budúcnosti nehrozí. Ja som už v prechode, to by si neveril čo všetko ma pri tom bolí
Ďžony. V čom konkrétne vidíš výhody Sony/Toshiba ( Nikon) snímačov oproti tým Canonovým čo sú v M5, 200D, 77D, 800D, 80D, 5D4, 1Dx2 ?

Lebo ak je to DR tak v porovnaní 5D4 vs D810 ( D810 je etalón v rozlíšení a v DR zatiaľ ) tak Nikon D810 je lepší oproti Canonu iba po ISO 300-320 od Tejto hodnoty je v celom nativnom rozsahu ( Canon ISO 32 000 ) 5D mark 4 lepšia. O cca 0,4-0,6-7 EV ( DR ) a DR priamo súvisí aj zo šumom takže aj v ISO performance.. Takže neviem akú výhodu okrem fotenia na ISO 100 máš namysli
 
acton
2017-09-06 17:35:24+02
príspevok od: Roman Point
Na D850 nie sú zatiaľ reálne recenzie a pri novom Nikon tele by som zo skúseností počkal aspoň 6-8 mesiacov aby sa ukázalo "ako sa im podaril".
5D4ke nechýba nič a dlho ti bude trvať ( rádovo roky ) kým narazis na nejaký limit. Z 5D2 prejsť na 5D4 je presne tak veľký skok ako z Canon EOS 100D na Nikon D850 Úplne vo vsetkom je 5D4 lepšia oproti 5D2 a to asi tak o 400-600%
jemu nejde o vystup z fotoaparatu, jemu ide o dizajn fotoaparatu, canon je jednoduchsi menej clenity a menej cudlikov oproti nikonu a jeho hneva, ze u canonu absentuju tie cudliky a nema cerveny trojuholnicek a nema vseljake vystupky... proste chce byt cavo...
 
MagickVamp
2017-09-06 18:02:39+02
príspevok od: wito
to nie, skor mi pride ako keby canon tela zaostavali niekolko generacii za konkurenciou a toto ma hlavne hneva
V pripade 6DmkII mas urcite pravdu, to je segment v ktorom Canon asi nemieni nic robit, lebo keby ho nadupal ako to ma nadupane Nikon, tak by si atakoval 5DmkIV. No o segment v ktorom je 5DmkIV sa bije, tam pozadu urcite nie je.
 
lennyl
2017-09-06 21:18:32+02
príspevok od: wito
zdravim som canonista niekolko rokov no niesom si isty ci prejst z canon 5dmk2 na mk4 alebo rozpredat svoju vybavu a ist do nikonu
osobne mam pocit ako keby tento novy canon nedal nic nove a neoplati sa moc prechod
no na druhej strane je to celkom bolestivy prechod na nikon co sa bude tykat financii
aky je vas nazor na to, pripadne ci sa daco nechysta od canonu?
chalani ti dobre pisu, ze sa treba pozriet aj na objektivy. ake mas teraz? ze ci najdes ekvivalent aj u Nikonu.

asi pred 3-4rokmi som chcel FF, ale bohuzial Pentax ho iba stale sluboval, tak som sa na*s*ral a predal celu APS-C vybavu za cca 6.000+ euro v strate 2.500euro a isiel do Nikon D750.
tak si to najskôr dobre zrataj.

inak cena 5DMark IV a Nikon D850 je skoro rovnaka - 3.650euro. uz len tie objektivy si popozerat.

a co presne ti vadi na technologii Canonu 5DMark IV ? pokial nefotis stylom extrémneho zosvetlovania fotiek (da sa to poriesit napr. prechodovym filtrom, zlozenim viacerých RAW fotiek, exponovat viac na svetla atd.) tak fotaky co maju Sony snimac maju naozaj pruznejsi RAW na upravy.
inak dynamicky rozsah/ sum ISO pri rovnakej expozicii nie je horsi na Canone, spominal to aj acton.

a teda zo zvedavosti som si urobil podexponovany cvak s APS-C Pentax (Sony snimac) a s kamosovym Canon 5DMark III a zosvetlil fotky, tak FF Canon bol dost zle na tom, silnejsi sum a vystupil aj akysi modry banding. porovnavacie fotky uz ale bohuzial nemam.
toto som vtedy cvakol s APS-C Pentax K-3, to zosvetlenie je ale extrem - zle som nastavil expoziciu s ND1000 filtrom.
https://postimg.org/image/et5zres45/
a vyrez 1:1
https://postimg.org/image/6dgf9wp91/
toto proste ten kamosov 5DMark III nedal.

na druhej strane ten 5DMark III spolu so Sigmou 85/1,4 ART ostril pekne presne ked som robil s tym portrety. tak pochybujem, ze novsi 5DMark IV by bol napr. v presnosti AF horsi
 
MagickVamp
2017-09-06 22:05:04+02
príspevok od: lennyl
chalani ti dobre pisu, ze sa treba pozriet aj na objektivy. ake mas teraz? ze ci najdes ekvivalent aj u Nikonu.

asi pred 3-4rokmi som chcel FF, ale bohuzial Pentax ho iba stale sluboval, tak som sa na*s*ral a predal celu APS-C vybavu za cca 6.000+ euro v strate 2.500euro a isiel do Nikon D750.
tak si to najskôr dobre zrataj.

inak cena 5DMark IV a Nikon D850 je skoro rovnaka - 3.650euro. uz len tie objektivy si popozerat.

a co presne ti vadi na technologii Canonu 5DMark IV ? pokial nefotis stylom extrémneho zosvetlovania fotiek (da sa to poriesit napr. prechodovym filtrom, zlozenim viacerých RAW fotiek, exponovat viac na svetla atd.) tak fotaky co maju Sony snimac maju naozaj pruznejsi RAW na upravy.
inak dynamicky rozsah/ sum ISO pri rovnakej expozicii nie je horsi na Canone, spominal to aj acton.

a teda zo zvedavosti som si urobil podexponovany cvak s APS-C Pentax (Sony snimac) a s kamosovym Canon 5DMark III a zosvetlil fotky, tak FF Canon bol dost zle na tom, silnejsi sum a vystupil aj akysi modry banding. porovnavacie fotky uz ale bohuzial nemam.
toto som vtedy cvakol s APS-C Pentax K-3, to zosvetlenie je ale extrem - zle som nastavil expoziciu s ND1000 filtrom.
https://postimg.org/image/et5zres45/
a vyrez 1:1
https://postimg.org/image/6dgf9wp91/
toto proste ten kamosov 5DMark III nedal.

na druhej strane ten 5DMark III spolu so Sigmou 85/1,4 ART ostril pekne presne ked som robil s tym portrety. tak pochybujem, ze novsi 5DMark IV by bol napr. v presnosti AF horsi
5dmkiv ma jeden z naj cipov na trhu, tu sa o dr skoda bavit. Od iso 400 myslim ze ani nema konkurenciu. 5dmkiii mal neporovnatelne horsi cip, ten je uz minulost a horka pritomnost akurat v novej 6dmkii. Co sa tyka ostrenia, to je super uz asi vo vsetkych novsich FF.
 
lennyl
2017-09-06 22:37:01+02
bez radikalneho zosvetlovania OK, pri foteni do slnka s tmavými stromami a zosvetlovanim ani moc nie

https://postimg.org/image/lxf2sc1jp/
 
MagickVamp
2017-09-07 07:09:20+02
ISO100 - ano Nikon ma navrch, ale hned za Nikonom je Canon, najnovsia Sony A9 je az potom.
 
MagickVamp
2017-09-07 07:10:08+02
ISO400 - je uz prvy Canon a tak to ide uz az do ISO XY
 
MagickVamp
2017-09-07 07:11:22+02
obrazky su pridane samozrejme naopak ale to asi kazdemu hned dojde.
 
MagickVamp
2017-09-07 07:14:52+02
ISO800 ... Nikon dokonca najhorsi
 
Strana 1 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()