Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Rada nad zlato :D

NikaTrik
NikaTrik 2018-12-08 13:21:03+01
Ahojte fešáci foťaci, ale aj feši žienky Ja viem, že je tu tých tém xyz, ale predsa, idú Vianoce a ja by som chcela zrkadlovku🤦‍♀️😃 Neviem síce, či budem mať toľko času na ňu, ale posnažím sa, aby jej nebolo smutno a ani mne, keď budem na ňu pozerať a vezmem ju prevetrať niekam... Moja otázka znie, aká je naj, a hlavne aby ma nezavalila, a cenou do tých 1000e... Nikon d3200 nechcem už Niečo triedou vyššie by som chcela, len neviem co je také naj, kľudne aj niečo iné ako nikon, rozmýšľam aj nad Sony, viete poradiť? Čakám rôzne odpovede, aj také tie, že takých tém je milión... Ale opakovanie je matka múdrosti 🙏😃😊💕
 
fatality
2018-12-11 09:53:24+01
príspevok od: NikaTrik
No ako keby vy ste boli svetoznámy fotograf, Boh vie ako vyzeráte a môj názor sú tu roznorodi fotografi a možno ešte viac šikovní a nesú tak jedovati ako vy 😑 ale ako píšete, nie všetci sa hodia na všetko... Vy sa nehodíte na komentáre 🙏🤦‍♀️ alebo hodíte ylen vychvalujete seba a iných utlacate... A keby aspoň ste nato mali právo
myslim si,ze Jano napisal pravdu..je sarkasticky,hovori priamo,ale ma pravdu..
v tme sa neda fotit a ked to tu niekto pastuje stale dokola,chybu pripisuje fotaku a zbytocne vas matie,nic ine ako takuto poznamku si nezasluzi ☺
 
NikaTrik
2018-12-11 09:57:24+01
príspevok od: fatality
myslim si,ze Jano napisal pravdu..je sarkasticky,hovori priamo,ale ma pravdu..
v tme sa neda fotit a ked to tu niekto pastuje stale dokola,chybu pripisuje fotaku a zbytocne vas matie,nic ine ako takuto poznamku si nezasluzi ☺
Tak ale takto hnusne to písať chlapovi? Však sa snaží, robí fotky, on tiež nejako začínal, či to on hneď super fotil?
 
michaldudik
2018-12-11 10:04:40+01
príspevok od: fatality
ak nebude o triedu vyssie lx100II,potom nebudu ani olympusy a panasonicy s podobnym snimacom a vyssie nebudu ani fuji,canon,sony s apsc snimacom,nie? maximalne rovnake..
Ok, tak s tou triedou je to asi trosku prestrelene, je to urcite fajn fotacik, kedysi som tiez zvazoval 1. verziu lx100vky
 
fatality
2018-12-11 10:23:23+01
príspevok od: NikaTrik
Tak ale takto hnusne to písať chlapovi? Však sa snaží, robí fotky, on tiež nejako začínal, či to on hneď super fotil?
podla mna to nebolo az tak hnusne.. ..a ten Martin ma v galerii omnoho lepsie fotky,nez sem pastoval..neviem naco vas zbytocne matie,ako keby sa tou zostavou co ma,co vam tu podobnu odporucame,nedali fotit lepsie fotky..
oni sa totiz daju,len na fotku treba aspon trochu svetla..
 
NikaTrik
2018-12-11 10:26:09+01
https://www.prolaika.sk/e-shop/fujifilm-x-t100-fujinon-xc-15-45mm-ll-cierny/p-4240045.xhtml a toto? Už keď tak odporúčate bezzrkadlovky
 
fatality
2018-12-11 10:34:20+01
príspevok od: NikaTrik
https://www.prolaika.sk/e-shop/fujifilm-x-t100-fujinon-xc-15-45mm-ll-cierny/p-4240045.xhtml a toto? Už keď tak odporúčate bezzrkadlovky
to je dobra volba a tu mas akciu aj s mini tlaciarnickou za menej nez bez tlaciarnicky.. ..
https://www.prolaika.sk/e-shop/fujifilm-x-t100-fujinon-xc-15-45mm-ll-cierny-instax-share-sp-2-10ks-film/p-4321886.xhtml
+ale urcite treba dovnutra a do zhorsenych svetlnych podmienok:
https://www.prolaika.sk/e-shop/fujifilm-fujinon-xf-23mm-f-20-r-wr-cashback-50-eur/p-3873891.xhtml
dokopy to mas presne 1000.-..
a mozes nielen fotit,ale aj hned doma tlacit.. ..
 
NikaTrik
2018-12-11 10:35:11+01
Ale to nemá stabilizátor snímača, či?
 
martinmlm
2018-12-11 10:36:35+01
príspevok od: NikaTrik
https://www.prolaika.sk/e-shop/fujifilm-x-t100-fujinon-xc-15-45mm-ll-cierny/p-4240045.xhtml a toto? Už keď tak odporúčate bezzrkadlovky
Ak nebudeš fotit v takých extrémoch ako ja tak dobrá voľba. Má CMOS senzor, a nie X-trans /vyhneš sa menším problémom pri spracovaní RAW / . Len si pozri koĽko stoja aj iné objektívy na fuji ....tento ti už tu bol odporúčany
 
NikaTrik
2018-12-11 10:37:39+01
Ospravedlňujem sa, zrejme dom to prehliadla
 
martinmlm
 
fatality
2018-12-11 10:40:46+01
príspevok od: NikaTrik
Ale to nemá stabilizátor snímača, či?
to nemaju ani zrkadlovky Canon a Nikon a ani niektore bezzrkadlovky..
na von so setakom aj pevnym sklom ho nepotrebujes a vo vnutri ti pomoze svetle sklo..
a stabilizacia snimaca aj tak pomaha len pri statickych objektoch,deti,ludi ti nezamrazi..
tam musi byt tak ci tak dostatocne kratky cas=svetle sklo..
 
JohnNewton
2018-12-11 10:42:14+01
príspevok od: NikaTrik
Tak ale takto hnusne to písať chlapovi? Však sa snaží, robí fotky, on tiež nejako začínal, či to on hneď super fotil?
Problém nie je ten, že to pohnojil, to sa stane každému, ale že to na tom výsledku nevie rozoznať a publikuje to.Verím, že aj dnes existujú knihy, kurzy, workshopy a čo ja viem čo všetko pre začiatočníkov. Decká., trochu ste zleniveli, tri vygooglené vety sú skrátka málo, aby ste nerobili základné chyby . Fotografovať na pozerateľnej úrovni sa naučí každý, aj deti. Ale nie tu a takto. Preskakujete úplné základy a vzťahy medzi nimi. Deti sa predsa nefotografujú ako hviezdna obloha, kde si nemôžem prisvietiť ...
 
martinmlm
2018-12-11 11:02:11+01
sranda....tu fotku s mačkou som dal preto, lebo kúpi seťak s clonou 3,5 narazí na limity ako na tej fotke a na to čo chce fotit potrebuje svetelnejší objektív. Ja to viem, vy to viete...ale ona podla mńa potrebuje reálny príklad. /možno trošku prehnaný/ .......pánov tu už poznám aj ich štýl komunikácie, tak to beriem športovo.....tak ak sa neurazíte, dám ešte jednu foto, aby ste si nemysleli že som gramblavý
 
JohnNewton
2018-12-11 11:08:09+01
príspevok od: NikaTrik
Tak toto myslím není zoznamka A súkromie tu nemienim rozoberať A keď už tak tak mi môžete povedať váš názor, na zrkadlovku a prípade bezzrkadlovku, ja si rada prečítam aj iných tipy a potom spravím plus a mínus... A nemusíte tu hneď ľudí odsudzovať podľa toho akú farbu majú na sebe, a co robili pred rokmi abmesiacmi. Preto som. Prišla sem pre radu aby som nekupoval 10 prístrojov... A niekto napíše svoj názor a už ho bijete slovami
Zásadný rozdiel by som riešil tento:

Chcem video(relatívne často) alebo budem len fotografovať ?
- Ak video tak, radšej bezzrkadlo ak aj vlog tak aj s plne polohovateľým LCD panelom.
- chcem alebo nechcem meniť objektív ( DSLR a CSC sú na tom rovnako) u kompaktu a UZ to neide
- veľkosť a váha celého systému, nikto za Teba neurčí čo bude pre Teba ešte pohodlné alebo nie
- nikto nevie čomu sa budeš viac v budúcnosti pri fotografovaní venovať,(ani Ty nie) preto aj najlepšie dnešné rozhodnutie sa nemusí tak javiť povedzme o tri roky. Ale to je bežné, budeš sa tešiť na ďalší, pre Teba (po určitých skúsenostiach) lepší fotoaparát...
 
yquinox
2018-12-11 12:44:06+01
príspevok od: martinmlm
sranda....tu fotku s mačkou som dal preto, lebo kúpi seťak s clonou 3,5 narazí na limity ako na tej fotke a na to čo chce fotit potrebuje svetelnejší objektív. Ja to viem, vy to viete...ale ona podla mńa potrebuje reálny príklad. /možno trošku prehnaný/ .......pánov tu už poznám aj ich štýl komunikácie, tak to beriem športovo.....tak ak sa neurazíte, dám ešte jednu foto, aby ste si nemysleli že som gramblavý
... k tomu setaku kupi najlacnejsi blesk + rozptilku za par € a ma po starostiach ... rovnako tak za par € hocijake manualne stare sklo f/1,8 pripadne f/1,4 s adapterom a ma takisto po starostiach ...
 
martinmlm
2018-12-11 12:55:02+01
príspevok od: yquinox
... k tomu setaku kupi najlacnejsi blesk + rozptilku za par € a ma po starostiach ... rovnako tak za par € hocijake manualne stare sklo f/1,8 pripadne f/1,4 s adapterom a ma takisto po starostiach ...
...ale opýtajte sa Niky, či ju bude bavit ostrit manuálne....mňa to baví, mám ich 8ks
 
yquinox
2018-12-11 12:59:14+01
príspevok od: martinmlm
...ale opýtajte sa Niky, či ju bude bavit ostrit manuálne....mňa to baví, mám ich 8ks
... to zisti, az ked to vyskusa ... vybornym riesenim pomoci pri manualnom ostreni na bezzrkadlach + EVF sa otvaraju nekonecne moznosti ako si zaobstarat vyborne svetelne sklo skoro zadarmo a do nemoty experimentovat ... ked by aj mala iba AF skla, ten blesk do buducna je vyborna investicia aj tak ...
 
acton
2018-12-11 15:30:08+01
príspevok od: yquinox
... to zisti, az ked to vyskusa ... vybornym riesenim pomoci pri manualnom ostreni na bezzrkadlach + EVF sa otvaraju nekonecne moznosti ako si zaobstarat vyborne svetelne sklo skoro zadarmo a do nemoty experimentovat ... ked by aj mala iba AF skla, ten blesk do buducna je vyborna investicia aj tak ...
Nezda sa vam, ze to uz prehanate? Ona neovlada ziadny program na upravu fotografii, radit jej pevne skla na fotenie deti a rodiny? Radit jej niekolko objektivov? bezzrkadlovku... krankenhaus.

dobry kompakt za 500 eur, fotit do rawu+L+ a bude mat to o co jej ide. Naco nosit zo sebou brasnu objektivov? Ved ona do teraz fotila iba na mobil a vy jej tu radite brasnu objektivov?
Mental house.
 
yquinox
2018-12-11 15:55:34+01
príspevok od: acton
Nezda sa vam, ze to uz prehanate? Ona neovlada ziadny program na upravu fotografii, radit jej pevne skla na fotenie deti a rodiny? Radit jej niekolko objektivov? bezzrkadlovku... krankenhaus.

dobry kompakt za 500 eur, fotit do rawu+L+ a bude mat to o co jej ide. Naco nosit zo sebou brasnu objektivov? Ved ona do teraz fotila iba na mobil a vy jej tu radite brasnu objektivov?
Mental house.
... v mental hause zijes asi ty, napr. X-T20 +15-45 + Helios 44 + blesk je brasna objektivov? pises, aby fotila do RAW a vyuzila Lightroom no na druhu stranu sa stazujes, ze neovlada ziadny software - trosku to mas pomotane, navyse z tej fujiny lezu vyborne jpegy ...
 
martinmlm
2018-12-11 15:56:33+01
príspevok od: acton
Nezda sa vam, ze to uz prehanate? Ona neovlada ziadny program na upravu fotografii, radit jej pevne skla na fotenie deti a rodiny? Radit jej niekolko objektivov? bezzrkadlovku... krankenhaus.

dobry kompakt za 500 eur, fotit do rawu+L+ a bude mat to o co jej ide. Naco nosit zo sebou brasnu objektivov? Ved ona do teraz fotila iba na mobil a vy jej tu radite brasnu objektivov?
Mental house.
ja osobne neradím brašňu objektívov, len som zmienil, že ich mám. Práve naopak, hneď na začiatku kúpit poriadny a toho sa držím v celej debate.
 
Strana 10 z 13
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()