Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Bezzrkadlovka v porovnateľnej úrovni ako NikonD5600 + Sigma 30mm

Katka.K
Katka.K 2019-05-20 15:41:55+02
Zdravím, odpoveď na moju otázku som vo fóre nenašla, ak sa mýlim kľudne mi hoďte link 😊.

Je tomu osem rokov, čo som do daru dostala zrkadlovku (NikonD3000). Bol mi dobrým spoločníkom, na moje pomery úplne stačil. Prestriedala som pár objektívov, ale usadil sa u mňa Nikkor 35mm f1.8, áno aj vďaka svojej dostupnosti. No odkedy ho mám, nedala som ho dole, úplne pokryl moje potreby. Fotím hlavne portréty, moje dieťa-momentky, nejaké oslavy, občasne street. Postupom času však rozmýšľam nad niečim novším, o kus lepším z hľadiska výstupu.
Keď by som mala byť konkrétna uvažujem nad Nikon D5600 (žiadne terno ale mne úplne postačí) a niečo ako sigma 30 mm art (možno aj bazárovú).

Tu sa dostávam k prvej otázke pre skúsenejších ako ja, keďže v bezzrkadlovkách sa len začínam orientovať. Čo by ste mi odporučili v takej rovine/kvalite ako horespomínaný Nikon a sigma. Čo som pozerala tak sa mi pozdával napr. Sony Alpha A6000/ Fujifilm X-T100/ Olympus E-M10 Mk. II.. Poraďte mi prosím podľa vás, ktorí máte skúsenosť/vedomosť, prípadne aj aký objektív k tomu.

A ešte ma zaujíma či by ste osobne išli do tej zrkadlovky, alebo radšej mirrorless.
Ďakujem veľmi pekne.
 
marekking1
2019-05-31 21:28:56+02
príspevok od: Katka.K
A ako si spokojný? Či ešte nevieš posúdiť?
uz mam sony doma. Len dve slova: SOM NADSENY!!!
 
vilkoo
2019-06-02 11:46:45+02
Olymopus M10 ii alebo olympus Pen +obj.12-100 a mas pokryte vsetko avsak ak eura dovolia
 
jozef84
2019-06-03 12:48:04+02
príspevok od: vilkoo
Olymopus M10 ii alebo olympus Pen +obj.12-100 a mas pokryte vsetko avsak ak eura dovolia
Podľa tých dvoch mínusiek , ktoré ti tam dali vidím, že tento skvelý univerzálny zoom ľudia nepoznajú. Patrí k najlepším svojim rozsahom od 24-200mm prerátané na FF, kvalitou kresby a mikrokontrastom. Skvelá práca, škoda že cena tomu zodpovedá...
 
vilkoo
2019-06-03 13:06:48+02
Samozrejme dalo by sa spomenut aj ina kombinacia ale asi by to bolo trocha narocnejsie na financie ,okrem olympusu a panasonicu su aj ine znacky ale tie su najdalej v4-3 systeme diky za podporu
 
francesco
2019-06-03 14:23:19+02
príspevok od: jozef84
Podľa tých dvoch mínusiek , ktoré ti tam dali vidím, že tento skvelý univerzálny zoom ľudia nepoznajú. Patrí k najlepším svojim rozsahom od 24-200mm prerátané na FF, kvalitou kresby a mikrokontrastom. Skvelá práca, škoda že cena tomu zodpovedá...
Co tak precitat si poziadvku zakladatela tejto temy. Oblubil si pevne svetelne sklo a ako alternativu mu ponukne drahu tehlu. To neznamena, ze ten objektiv je zly, ale je od temy + nevyvazena zostava s M10.
 
vilkoo
2019-06-04 10:18:28+02
príspevok od: francesco
Co tak precitat si poziadvku zakladatela tejto temy. Oblubil si pevne svetelne sklo a ako alternativu mu ponukne drahu tehlu. To neznamena, ze ten objektiv je zly, ale je od temy + nevyvazena zostava s M10.
Daj tipna vyvazenu zostavu
 
blahoslav J B Art
2019-06-04 10:33:57+02
príspevok od: vilkoo
Daj tipna vyvazenu zostavu
zostava sa vyvazuje lavou rukou pod objektivom
 
vilkoo
2019-06-04 10:42:24+02
príspevok od: blahoslav J B Art
zostava sa vyvazuje lavou rukou pod objektivom
Diky vcera som sa narodil
 
blahoslav J B Art
2019-06-04 11:31:18+02
príspevok od: vilkoo
Diky vcera som sa narodil
Ty to možno vieš, ale veľa fotografov, aj tu na Ephote nie
 
Katka.K
2019-06-04 12:51:19+02
príspevok od: yquinox
... neviem odkial si, ale jednou z moznosti je pozvat niekoho na kavu, kto ma techniku, ktoru by si chcela a zoznamit sa s nou na zivo a popytat sa priamo toho cloveka, ake ma skusenosti ... bezzrkadiel sa nemusis bat, je to dalsi vyvojovy stupen fotoaparatov a postupne nahradia zrkadlovky ... z mojej skusenosti ti poviem, ze som presiel zo zrkadla na mirrorless a fotim 95% fotiek na adaptovane manualne 40-rocne skla (portret, makro, krajina) a som velmi spokojny ...
Asi to bude jedna z možností s niekym to predebatoť a skúsiť. Bojím sa toho prechodu a či si zvyknem.
Ďakujem za skúsenosť, pomohlo 👍🏻
 
Katka.K
2019-06-04 12:54:20+02
príspevok od: seifi
preložím ti nemeniť za vybrané bezzrkadlovky, pretože to nie je ani lepší výstup, ani lepšia ergonomia či ovládanie, ani lepší hľadáčik, ani lepší výdrž batérie; je to len skladnejšie; a pravda, niečo iné, neznáme ... tak jej napíš, že si vybrala dobre a hurá do toho ...
Ďakujem aj za tento názor
 
Katka.K
2019-06-04 13:03:54+02
príspevok od: jozef84
Ešte treba jednu informáciu od teba:1. Fotíš do RAW a upravuješ fotky aj v počítači? 2.Chceš mať hotový obrázok bez ďaľších úprav v počítači?
Senzor čo máš je ešte starý CCD 10,2 Mp a všetko novšie od toho veru zbadáš. Na začiatok sa priprav na sklamanie, lebo prvý výstup z Nikonu vyššej rady ako máš sa ti bude zdať málo ostrý, bez farieb, zašedivený oproti tomu, čo máš. To prekúsni a skús sa prelúskať úpravou fotiek v počítači, resp. v nastaveniach foťáku. Na vylepšenie o minimálne jeden rád ti stačí aj Nikon D5100. Zvyšné ušetrené peniaze použi na objektív.Tam máš napríklad 50mm, 85mm v dobrej cene a s výstupom budeš fakt spokojná. Vyššie rady ako 5100 majú viac megapixelov, pochybujem, že ich využiješ a budeš mať viac dát v počítači. A na kvalite to nezbadáš, len pri tlači na veľké formáty. Čo sa týka bezzrkadloviek, tak rady rovno ísť na Sony FF z Nikonu D3000... To nie je dobrá rada. Je tu kopec fakt veľmi dobrých CSC, z ktorých máš kvalitný aj JPEG bez ďaľších úprav v počítači. Len je to taká široká ponuka čo sa týka vhodných CSC foťákov a potom následne aj objektívov, že by to vydalo na knihu.Dohodni si radšej stretnutie s niekým kto má nejaké CSC, (poprípade zájdi do obchodu) pozri či ti sadne, a potom si doštuduj vhodné objektívy k tomu systému.Na deti potrebuješ rýchlejší foťák a objektív a ideálne aj so stabilizáciou a svetelný objektív.A pozri aj do fóra na E-phote kde si doplníš chýbajúce informácie o jednotlivých foťákoch a objektívoch. Prajem šťastnú ruku pri výbere.
Ďakujem pekne za reakciu. RAW nefotim, úpravy minimálne respektíve keď fotím pre niekoho. Krok k novej mašinke bude krokom k lepšiemu foteniu (teda aj RAW) a postprodukcii všeobecne preto si pýtam radu. Ďakujem teda 😊
50ka sa mi zdá už veľa, aj pri tejto 30tke sa v interiéri musím niekedy pekne obracať 😊
Stabiliazácoa to ano, s tým rátam tak isto aj svetelnosť. A fórum samozrejme preberám 😉
Vďaka
 
Katka.K
2019-06-04 13:06:02+02
príspevok od: fatality
mam aj nikon d5xxx aj fuji xt20..ten nikon nieje zly fotak a na vystupe (s podobnym sklom) by si rozdiel pravdepodobne nezbadala..ale..
ak mam zosumarizovat rozdiely pre tvoje pouzitie..
xt20(a6300,m50) - lepsie ostrenie,mensia vaha,velkost,elektronicky hladacik(pre amatera skor vyhoda),ziaden front/back focus,ale vacsia spotreba bateriek..
d5300 - horsie ostrenie,vacsia vaha,velkost,maly opticky hladacik,mozne problemy front/back focus so sigmou(nutnost doladovat v servise),ale nizsia spotreba a moznost fotit s tvojou 35/1.8,tym padom mensia investicia..
v porovnani s d3000 si pri d5300 polepsis s ostrenim,vystupom,vyklopnym displejom...ale to aj pri tych bezzrkadlovkach+dalsie spomenute vyhody..ale za viac penazi..
toto boli suche fakty..
ak sa mam vyjadrit subjektivne..s bezzrkadlovkou sa mi foti omnoho lepsie,zrkadlovku som za posledny rok vytiahol asi 3x..
Ďakujem za zhrnutie 😀👍🏻 Pomohlo
 
Katka.K
2019-06-04 13:09:26+02
príspevok od: krispin.pucinko
Fotolab ponuka zadarmo vypzicku nejakych sony produktov. je tam aj a6000, ak to mas blizko mozes skusit
https://www.fotolab.sk/eshop/zapozicanie-fotoaparatov/

Fiha, vďaka 👍🏻
 
jozef84
2019-06-04 14:16:42+02
príspevok od: Katka.K
Ďakujem pekne za reakciu. RAW nefotim, úpravy minimálne respektíve keď fotím pre niekoho. Krok k novej mašinke bude krokom k lepšiemu foteniu (teda aj RAW) a postprodukcii všeobecne preto si pýtam radu. Ďakujem teda 😊
50ka sa mi zdá už veľa, aj pri tejto 30tke sa v interiéri musím niekedy pekne obracať 😊
Stabiliazácoa to ano, s tým rátam tak isto aj svetelnosť. A fórum samozrejme preberám 😉
Vďaka
Tak v tvojom prípade by som pouvažoval nad týmito variantami: A. Niektorý z mikro 4/3 foťákov ktorý sa ti bude páčiť (vyskúšaj si)+pozeraj svetelný objektív okolo 20mm. Tu máš link na obrázky, parametre a recenzie: https://www.juzaphoto.com/lens.php?l=en&m=micro_43. Výstup je o triedu lepší ako z tvojho foťáku čo máš. B. Nikon d5100 a vyššie - ostane ti objektív, čo máš a výstup máš lepší o viac ako triedu, čo máš. A dá sa kúpiť za veľmi dobrú cenu. Ak fotíš v miestnosti a možno budeš chcieť fotiť aj v prírode, tak doporučujem dokúpiť z druhej ruky Tokinu 11-16mm(vyjde ťa cca 300 eur) Nevýhodou Nikonov je potreba upraviť JPEG(je to taký Yperit - informácie tam sú len vyžadujú ich vytiahnuť. Nikon to nechá na teba)Tu máš link na objektívy k nikonu: https://www.juzaphoto.com/lens.php?l=en&m=nikon&size=apsc C. Niektorý z Fuji foťáčikov - tu rátaj, že nemáš stabilizáciu a niekedy sú pomalšie(ale žiadna tragédia) ale výstup je na tvoj žáner veľmi pekný a vo väčšine prípadov vôbec nemusíš upravovať JPEG.D. Možno by som zvážil aj 1" svetelný kompakt, napríklad Sony Rx100(asi III verziu). Nemusíš riešiť objektív a výstup je aj napriek veľkosti čípu o niečo lepší, ako z tvojho foťáku.A navyše spratnosť, veľmi dobrý objektív,stabilizácia a slušné video. A choď do zmeny, nemusíš mať obavy, vývoj fakt išiel dopredu a ani jednu alternatívu nemáš horšiu. A nemusí tá zmena až tak finančne bolieť. Polepšíš si. Len sa fakt nauč spracovať aj RAW a upravovať fotky. Lebo inak vyhadzuješ peniaze zbytočne.
 
fatality
2019-06-04 19:51:52+02
príspevok od: Katka.K
Ďakujem za zhrnutie 😀👍🏻 Pomohlo
za malo..a co si si nakoniec vybrala?
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()