Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nikon pozitív prosím o radu :) FF alebo nie ?

Olympusomd
2020-04-28 06:32:44+02
Zdravím všetkých , hlavne Nikon pozitívnych. Rád by som Vás poprosil o radu. Rád by som v blízkej dobe sa posunul vyššie zo svojej zakladovky D3500. Chcel by som však zostať pri značke Nikon , kvôli objektívom ktoré teraz mám na Nikon. Rozmýšľam aký model si vybrať ak preferujem hlavne športovú fotografiu , auto-moto hlavne ale aj iné športy, ale bol by som rád ak by bol vhodný aj na portréty. Oplatí sa ísť do FullFrame alebo by som sa mal zastaviť niekde na ceste modelov D610,D7500 ? Ďakujem za všetky cenné rady odborníkov , nadšencov. Pekný deň
 
jozef84
2020-04-28 08:15:35+02
D500
 
Paladin25
2020-04-28 09:29:38+02
Ak rýchla akcia jednoznačne D500
 
vojkovsky
2020-04-28 15:43:39+02
príspevok od: Olympusomd
Zdravím všetkých , hlavne Nikon pozitívnych. Rád by som Vás poprosil o radu. Rád by som v blízkej dobe sa posunul vyššie zo svojej zakladovky D3500. Chcel by som však zostať pri značke Nikon , kvôli objektívom ktoré teraz mám na Nikon. Rozmýšľam aký model si vybrať ak preferujem hlavne športovú fotografiu , auto-moto hlavne ale aj iné športy, ale bol by som rád ak by bol vhodný aj na portréty. Oplatí sa ísť do FullFrame alebo by som sa mal zastaviť niekde na ceste modelov D610,D7500 ? Ďakujem za všetky cenné rady odborníkov , nadšencov. Pekný deň
Ešte trochu vydržať a ísť do CSC od Nikonu. Odporúčam už neinvestovať do novej DSLR, lebo následný predaj bude s obrovskou stratou. Čakať na Nikon Z70 alebo na super zlacnenú Z6.
 
landov
2020-04-28 18:07:37+02
Na pohyb jednoznacne D500. Ten AF je absolutna spica a je na neho 100% spolah. Nikon Z6 sa v tomto smere absolutne nechyta. Mam doma aj D500 aj Z6, viem o com hovorim. Aj keby bola na Z6 akakolvek akcia...ber D500 !
 
robertondrejovic
2020-04-28 19:32:49+02
Tiež so fanúšik Nikonu a v zbierke mám Nikon D3500, d7200 , d500 a Z7,teda môžem porovnávať z vlastnej skúsenosti stále ich používam striedavo všetky. Pri DX formáte nech použiješ ktorýkoľvek z vymenovaných pri rovnakých objektívoch je technický výstup obrazovej kvality rovnaký.Obrovský rozdiel je v ovládaní a v spoľahlivosti získať dobrý záber , čo sa týka ostrenia na pohyblivé scény je d 500 absolútne spoľahlivý lebo má špičkový zaostrovací systém ,má však aj možnosť previesť nastavenia ktoré iné fotoaparáty nemajú ja si to vychutnávam lebo hrať sa s manuálnymi nastaveniami foťáku je súčasť môjho relaxu pri fotení . Ak si si naučený fotiť na zelený foťáčik teda na plnú automatiku tak ti je d500 nanič lebo ju ani nemá.Pre toho kto vie čo robí je na pohyblivé scény v DX formáte jednoznačne najlepšia D500. A FX ? Keď som si pred rokom kúpil Z7 prvotné nadšenie bolo prehnane vysoké a keď som ho zverejnil p.Landov mi hneď schladil hlavu a teraz viem že mal pravdu. FX výstup je samozrejme technicky kvalitnejší ako DX ale vidno to len pri 100% zväčšení , výhody oproti DX sú len dve , väčší odstup od šumu, ale len o jediné EV pri Z7 pri Z6 by to bolo ešte o jednu tretinu EV viac teda o 4 tretiny oproti DX a pri FX je možné dosiahnuť menšiu hĺbku ostrosti a zase o jeden clonový stupeň ale platí to aj naopak pri FX nie je možné dosiahnuť tak veľkú hĺbku ostrosti ako na DX. FX nie je celkovo lepší ako DX , oba majú svoje priority preto som išiel do Z7 lebo ten pri svojom rozlíšení je FX aj DX v jednom. Jediný cenný rozdiel medzi CSC a zrkadlovkou je ten že nehrozí back a frontokus , všetko ostatné je nepodstatné alebo dokonca aj horšie kontinuálne zaostrovanie sa na D500 nechytá ba ani len nepodobá ,hľadáčik a celý prístroj ak chceš šetriť energiu zaspáva z čoho ma neskutočne vytáča lebo mi tak uniklo už veľa nečakaných scén ,dlhodobejší pohľad do elektronického hľadáčiku unavuje oko. Ak vieš manuálne obsluhovať fotoaparát a potrebuješ fotiť aj akčné scény tak jednoznačne D500 alebo ak je začo tak D850 tam máš opäť pri jeho rozlíšení FX aj DX v jednom . Back a frontokus aj keď nepoteší dá sa vyladiť v tele alebo na konzole objektívu.Pri fotení portrétu sa treba baviť o vhodnom objektíve nie o tele , model stojí a počúva moje pokyny aj ja mám čas sa postaviť tak ako treba preto vhodným objektívom portrét vyfotím úplne v pohode aj s Nikon d3500.
 
MagickVamp
2020-04-28 21:47:26+02
Tak ako pisete. Nie je csc co by sa zatial v sporte ci wildlife chytalo na zrkadlo. Dat sa to da, ale je to trapenie s kompromismy, zvlast ak mal clovek vyssie modely zrkadloviek. Ak si Nikon pozitiv a fotis sport, chod do d500.....to je jediny model ktory aj ja Nikonakom skutocne zavidim...je to skvost.
 
vojkovsky
2020-04-29 00:33:04+02
V žiadnom prípade nebrať D500, je to stará technológia a stále je drahý jak ďas. Čakať na nový CSC od Nikonu, predpokladám Z70. Ešte raz: nebrať D500.
 
vojkovsky
2020-04-29 00:39:04+02
Mám D7200, D300s, D5100, D3500, D70. Viem, o čom hovorím: D500 nebrať, čakať na Z70.
 
vojkovsky
2020-04-29 00:59:23+02
príspevok od: landov
Na pohyb jednoznacne D500. Ten AF je absolutna spica a je na neho 100% spolah. Nikon Z6 sa v tomto smere absolutne nechyta. Mam doma aj D500 aj Z6, viem o com hovorim. Aj keby bola na Z6 akakolvek akcia...ber D500 !
Nesúhlasím. Resp. presnejšie: pri súčasnej ponuke, D500 možno áno, ale ja by som čakal na Z70. Za muzeálnu zrkadlovkovú DX technológiu dať 1600 EUR je šílenství. Čakať na Z70. 1600 EUR za niečo, čo zaostrí občas tak, občas inak, ani náhodou. A nepomáha ani AF tuning.
 
vojkovsky
2020-04-29 01:06:27+02
príspevok od: landov
Na pohyb jednoznacne D500. Ten AF je absolutna spica a je na neho 100% spolah. Nikon Z6 sa v tomto smere absolutne nechyta. Mam doma aj D500 aj Z6, viem o com hovorim. Aj keby bola na Z6 akakolvek akcia...ber D500 !
Neklamte, žiadny 100% spoľah u D500 neexistuje. Somarina. Ani s D5 a D850 nie je 100% záberov zaostrených. Ibaže by ste mali zázrak zázrakov vo svojom majetku.
 
vojkovsky
2020-04-29 01:13:08+02
príspevok od: vojkovsky
Nesúhlasím. Resp. presnejšie: pri súčasnej ponuke, D500 možno áno, ale ja by som čakal na Z70. Za muzeálnu zrkadlovkovú DX technológiu dať 1600 EUR je šílenství. Čakať na Z70. 1600 EUR za niečo, čo zaostrí občas tak, občas inak, ani náhodou. A nepomáha ani AF tuning.
Viete prečo? Lebo aj keby pri uvedení Z70 AF nefungoval na 100%, po čase príde upgrade a ten AF bude famózny. Na D500 z roku 2016 sa už upgrade firmwaru od Nikonu nedožijete, furt to bude AF na zrkadlovke.
 
robertondrejovic
2020-04-29 05:34:28+02
Nikon d500 nie je pre tých čo nevedia fotiť inak ako na plnú automatiku a nevyužijú a ani nevedia využiť bohaté možnosti v nastaveniach prístroja. Ak niekto fotí pohyb na čas kratší ako 1/1000 a vinu neostrosti pripisuje fotoaparátu a nie sebe tiež Nikon d500 s muzeálnou technológiou nepomôže, treba čakať na iný zázrak ktorý možno oklame aj zákony fyziky, ale ako potom do teraz vlastne všetci fotili ? Foťák ktorý stihne zaostriť nepredvídaný pohyb tak aby nebol žiaden odpad zatiaľ neexistuje a ani nebude existovať leda ak nejaký mobil s fix fokusom. Zaostrovanie na statické ciele nebudem komentovať kto už toto neovláda nech na akýkoľvek fotoaparát zabudne a fotí s mobilom s čo najväčšou možnou umelou inteligenciou, lebo ju k foteniu aj tak nevyhnutne potrebuje.
 
landov
2020-04-29 07:36:37+02
príspevok od: vojkovsky
Viete prečo? Lebo aj keby pri uvedení Z70 AF nefungoval na 100%, po čase príde upgrade a ten AF bude famózny. Na D500 z roku 2016 sa už upgrade firmwaru od Nikonu nedožijete, furt to bude AF na zrkadlovke.
A kolko ze ste nafotil s D500 a Z6, len aby sme sa bavili z praxe a nie JPP .
 
MagickVamp
2020-04-29 07:58:44+02
príspevok od: vojkovsky
V žiadnom prípade nebrať D500, je to stará technológia a stále je drahý jak ďas. Čakať na nový CSC od Nikonu, predpokladám Z70. Ešte raz: nebrať D500.
D500 nie je prekonana......ani nevyzera zeby dlho bola. Canon vydal novinku 90D, krasna masinka, 30mpx sumi menej ako 24mpx na starom 80D, ale plus minus na D500 sa to aj tak nechyta. D500 ma sum pomaly ako moje R, pretoze ma len 20mpx a ma velku svetlocitlivu bunku. Takze to nie je o tom ze nieco co je stara je automaticky prekonane. Ja si neviem predstavit lepsi fotak na wildlife ako je D500.

Ak fotis len ludi, fotis na dovolenkach, tak ta to privadza k nazoru ze CSC su super. Ano ked fotim tfp a alebo idem niekde s priatelkou, tak to CSC mam chut vybozkavat, kompaktne, krasne ostrenie na oko, clovek si len komponuje, no milujem ho. Idem fotit wildlife do lesa, tak ho mam niekedy chut drbnut o prvy strom....Idem fotit svadbu, tak uz zas smutim za nekompromisnym ostrenim 5DmkIV a nulovym oneskorenim v hladaciku....

Z70 mark III mozno dobehne ostrenim D500...aj to len mozno...tak si zrataj kedy pride ,-) A9markII za 5000 nie je na sport o nic vhodnejsia ako D500 a co sa tyka bodoveho ostrenia na wildlife, dam ruku do ohna za to ze D500 ju strci do vrecka. Stale ti pride D500 taka draha? Mne vzhladom na to co ponuka vobec.
 
robertondrejovic
2020-04-29 07:59:29+02
Veľkou chybou pri fotení pohybu je nechať zapnutú stabilizáciu, stabilizácia potrebuje trochu času aby sa aktivovala čo pri pohybe fotoaparátom nestíha ba naopak pôsobí kontraproduktívne môže vzniknúť dojem že fotoaparát alebo objektív nestíha a je podradnej kvality a pri fotení pohybu hýbem fotoaparátom často. Veď aj stabilizácia má zmysel len pri krátkych časoch. Na nikon d500 v režime S nastavím čas minimálne 1/1000,kontinuaálne zaostrovanie na 25 bodov sériové snímanie a musím zachytiť pohyb samozrejme nie zo 100 % účinnosťou a úplne bez odpadu ale u iných prístrojov je pravdepodobnosť neuspechu 10 a viac krát vyššia.Používam aj režim M čas a clonu ručne a nastaviť automatické ISO, ak niečo nevyjde na vine som ja nie prístroj.Opakujem d500 je len pre tých čo vedia ako s ním narábať alebo sa to chcú naučiť.
 
robertondrejovic
2020-04-29 08:17:32+02
príspevok od: MagickVamp
D500 nie je prekonana......ani nevyzera zeby dlho bola. Canon vydal novinku 90D, krasna masinka, 30mpx sumi menej ako 24mpx na starom 80D, ale plus minus na D500 sa to aj tak nechyta. D500 ma sum pomaly ako moje R, pretoze ma len 20mpx a ma velku svetlocitlivu bunku. Takze to nie je o tom ze nieco co je stara je automaticky prekonane. Ja si neviem predstavit lepsi fotak na wildlife ako je D500.

Ak fotis len ludi, fotis na dovolenkach, tak ta to privadza k nazoru ze CSC su super. Ano ked fotim tfp a alebo idem niekde s priatelkou, tak to CSC mam chut vybozkavat, kompaktne, krasne ostrenie na oko, clovek si len komponuje, no milujem ho. Idem fotit wildlife do lesa, tak ho mam niekedy chut drbnut o prvy strom....Idem fotit svadbu, tak uz zas smutim za nekompromisnym ostrenim 5DmkIV a nulovym oneskorenim v hladaciku....

Z70 mark III mozno dobehne ostrenim D500...aj to len mozno...tak si zrataj kedy pride ,-) A9markII za 5000 nie je na sport o nic vhodnejsia ako D500 a co sa tyka bodoveho ostrenia na wildlife, dam ruku do ohna za to ze D500 ju strci do vrecka. Stale ti pride D500 taka draha? Mne vzhladom na to co ponuka vobec.
Presne toto sú aj moje myšlienky Z7 na krajinky ,rodinné foto a všetko čo postojí super prístroj ale napríklad na hrajúce sa mačky ktorých mám plný dvor k ničomu tiež som ich skúšal vyfotiť s Nikon z7 a tiež som ho skoro je...ol o zem. Na tieto a mnohé iné účely jedine Nikon d500.
 
robertondrejovic
2020-04-29 09:13:34+02
Fotiť akciu či wildlife či šport či akýkoľvek inú je cez ospevovaný elektronický hľadáčik utrpenie.Ležím dlho sa nič nedeje a zrazu akcia priložím foťák k oku a ten spí kým sa zobudí je po akcii a jediné na čo mám chuť je vstať a poskákať po ňom. Iste môžem uspávanie v menu vypnúť a čakať na akciu a dočkať sa zase iného prekvapenia, akcia fotoaparát k oku ten síce nespí, ale batéria bliká na červeno, opäť chuť všetko je..núť o strom.Dlhodobý pohľad do elektronického hľadáčiku nerobí dobre oku ani telesnej pohode. Pri Nikon d500 môžem v kuse hľadieť do hľadáčika ako sniper a v prípade potreby okamžite spustiť streľbu.
 
jozef84
2020-04-29 10:53:33+02
príspevok od: vojkovsky
Mám D7200, D300s, D5100, D3500, D70. Viem, o čom hovorím: D500 nebrať, čakať na Z70.
. To máš ako s autami. Nie každé nové auto je lepšie, ako staré. Môže byť modernejšie, ale či aj funkčnejšie, tak to je na zváženie. (napríklad LCD na všetko-brrr)Navyše na starých sú vychytané muchy a kým sa vychytajú mušky na CSC, aby sa to dalo použiť na šport, tak to ešte potrvá. A zvlášť v tejto situácii, ktorá teraz bude na trhu. Predpokladám, že si D500 v ruke nemal.Inak by si nepísal s takou averziou a nekritickým prístupom k CSC. Pozri si ešte raz, čo písal hore, na čo to primárne chce použiť. Ty mu núkaš namiesto reálneho funkčného stroja iba "zmluvu o budúcej zmluve". Možno by som dal na zváženie aj D850 ak by bola v lepšej cene ako D500(FX aj DX v jednom).
 
blahoslav J B Art
2020-04-29 10:54:10+02
vy dvaja vyssie ... vedeli by ste svoje slova aj podporit nejakymi fotkami, napriklad hrajucich sa maciek, ci WL alebo svadobnymi? ... ktore ste mohli vyfotit vdaka zrkadlovke, ale s CSC by mozno fotka nebola?
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()