Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

POPROSIM o NÁZOR na kúpu v najbližšej dobe.

rickshow
rickshow 2021-07-05 14:28:03+02
Poprosím Vás o pomoc pri výbere fotoaparátu. Chcel by som ho využiť ako druhú značku popri mojom OLYMPUSE OMD EM 1 mk II, ktorý mám vo výbave s dosť objektívmi ako 14-40/2,8 PRO, 40-150/2,8 PRO - telekonvertor, OLYMPUS 25/1,8, / 45/1,8 / SIGMA 60/2,8 DN MACRO / SIGMA 16/1,4 DC DN C + blesky. MAL by som záujem o FUJIFILM XT4 - NIKON Z5 - CANON 6D mk II, prípadne 90D.
Vedeli by ste ma usmerniť ,poprosím, bez vedľajších poznámok. A samozrejme za názory ďakujem.
 
rickshow
2021-07-09 19:44:28+02
príspevok od: gytheio
krispinko dobra fotka nie je to iste ako dobre fotky. Na to aby si s olympusom spravil dobru fotografiu treba nejaku pripravu, cas. Preco olympusom nefotia profesionali? Lebo s nim napriklad nenafotia v takej kvalite svadbu ako s inou znackou. Na Canon alebo Nikon nasadis dobry objektiv a fotis, na olympus nasadis dobry objektiv a furt je to iba dizajnove tazitko na tvojom krku.
Olympus nie je vykonny stroj ako su ine znacky, neda sa nan spolahnut tak ako na...
Ked bude mat Karol nafotenu 20tu svadbu ked naozaj zazije stresove situacie pri foteni, opytaj sa ho ci stale foti s olympusom.
Debata sa zvrhla, ako som aj očakával, nemá zmysel. Ja fotím na Olympus...vyhovuje mi svojou veľkosťou a kvalitou objektívov. Výstup je tiež kvalitný. Popri Olympuse som mal ešte telo Canon 70D, ktorý som paralelne tieź využíval. Ale ten som už predal. Dôvod na ďaľšie telo je prostý. Byť pripravený ak sa vyskytne nejaká technická chyba a pokračovať v akcii. Áno, mohol by som si zabezpečiť ešte jedno telo na m4/3...napríklad Panasonic LUMIX DC-G9, alebo iný OLY. Aj nad tým som rozmýšľal. Ale prečo nie aj inú značku? A to bola podstata mojej otázky. Netreba sa hneď vadiť a pozerať galérie kto má čo a čím fotené. Ja napríklad už dávno neprispievam. To neznamená, že nefotografujem. Technicky som zdatný aj v úpravách. V rokoch 1987-2019 som pracoval v polygrafickom priemysle ako skenerista, retušér a nakoniec ako grafik. Fotografie si sám spracovávam a tlačil som si ich aj na šírky 150 cm. Oly to zvláda. POPROSIL som Vás ako užívateľov nových fotoaparátov o Vaše postrehy. Každá značka si totiž vychvaľuje svoje produkty. A v tom sa strácam. Ďakujem.
 
gytheio
2021-07-09 20:05:31+02
príspevok od: rickshow
Debata sa zvrhla, ako som aj očakával, nemá zmysel. Ja fotím na Olympus...vyhovuje mi svojou veľkosťou a kvalitou objektívov. Výstup je tiež kvalitný. Popri Olympuse som mal ešte telo Canon 70D, ktorý som paralelne tieź využíval. Ale ten som už predal. Dôvod na ďaľšie telo je prostý. Byť pripravený ak sa vyskytne nejaká technická chyba a pokračovať v akcii. Áno, mohol by som si zabezpečiť ešte jedno telo na m4/3...napríklad Panasonic LUMIX DC-G9, alebo iný OLY. Aj nad tým som rozmýšľal. Ale prečo nie aj inú značku? A to bola podstata mojej otázky. Netreba sa hneď vadiť a pozerať galérie kto má čo a čím fotené. Ja napríklad už dávno neprispievam. To neznamená, že nefotografujem. Technicky som zdatný aj v úpravách. V rokoch 1987-2019 som pracoval v polygrafickom priemysle ako skenerista, retušér a nakoniec ako grafik. Fotografie si sám spracovávam a tlačil som si ich aj na šírky 150 cm. Oly to zvláda. POPROSIL som Vás ako užívateľov nových fotoaparátov o Vaše postrehy. Každá značka si totiž vychvaľuje svoje produkty. A v tom sa strácam. Ďakujem.
Dobre fotit sa da hocicim, ale velmi zalezi co fotis. Ak fotis pre seba tak aspon podla mna ti staci 5 rocna zrkadlovka s dobrym objektivom, je to rychle spolahlive presne a lacne. Ja osobne po skusenostiach s Canon R by som do bezzrkadla nesiel, je to drahe a s Canon 6D odfotim to iste ako s R.
Ak sa fotenim zivis odporucal by sam to iste, FF zrkadlo, viem je to velke tazke ale kvalitne. Vacsina profi fotografov foti este zrkadlom. Znacku ti odporucat nebudem lebo to, ze som canonista hovori za vsetko.
Este k tomu bezzrkadlu, ja som si ho kupil iba preto lebo som velmi chcel 70-200 RF, je to aspom pre mna najlepsi objektiv no a nemal som ho na co nasadit, tak preto Canon R. Ale naozaj banujem, zrkadlovky su zatial lepsie.
A ze sa to tu zvrhlo? Blbi lidi taky lidi🙂
V dnesnej dobe pokial ta fotografia nezivy je jedno co kupis, ako som uz spominal, dobre foto s hocicim spravis.
Nech sa dari🙂
 
Johnnny
2021-07-10 15:18:20+02
Osobne tiez fotim mFT a keby som chcel k tomu este druhy system, vezmem SONY. Mozno Fuji, ak k nemu mas nejaky vztah. Osobne by som ale bral A7R2/3 co je nieco uplne nez mFT (snimac, mpix) a da sa k tomu zohnat hromada objektivov za slusne ceny. Taku podporu tretich stran nema aktualne nikto.

Ak by som rozpocet vobec neriesil, zobral by som Canon R, ale nie Rko (co je nezmysel), ale R5/R6 a vsetky tie klenoty co tam maju
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2021-07-10 16:00:46+02
Išiel by som do FF. Klasickú zrkadlovku by som dnes už asi neriešil, ale šiel by som do mirrorless: Nikon Z, Canon R alebo Sony.
 
rickshow
2021-07-10 18:09:55+02
príspevok od: gytheio
Dobre fotit sa da hocicim, ale velmi zalezi co fotis. Ak fotis pre seba tak aspon podla mna ti staci 5 rocna zrkadlovka s dobrym objektivom, je to rychle spolahlive presne a lacne. Ja osobne po skusenostiach s Canon R by som do bezzrkadla nesiel, je to drahe a s Canon 6D odfotim to iste ako s R.
Ak sa fotenim zivis odporucal by sam to iste, FF zrkadlo, viem je to velke tazke ale kvalitne. Vacsina profi fotografov foti este zrkadlom. Znacku ti odporucat nebudem lebo to, ze som canonista hovori za vsetko.
Este k tomu bezzrkadlu, ja som si ho kupil iba preto lebo som velmi chcel 70-200 RF, je to aspom pre mna najlepsi objektiv no a nemal som ho na co nasadit, tak preto Canon R. Ale naozaj banujem, zrkadlovky su zatial lepsie.
A ze sa to tu zvrhlo? Blbi lidi taky lidi🙂
V dnesnej dobe pokial ta fotografia nezivy je jedno co kupis, ako som uz spominal, dobre foto s hocicim spravis.
Nech sa dari🙂
6D mk Ii je tiež v mojom výbere....
 
gytheio
2021-07-10 18:28:42+02
príspevok od: rickshow
6D mk Ii je tiež v mojom výbere....
Asi teraz nepoviem nieco co by si nevedel, objektiv je to co ti zaisti kvalitne foto a nie fotoaparat. 6D m2 je urcite vyborny fotoaparat, ale bez dobreho objektivu vobec taky dobry nie je. Urcite by som si zaobstaral Samyang 14mm f2,8, Sigma 24mm f1,4, Sigma 35mm f1,4, Tamron 24-70mm G2 f2,8 a Tamron G2 alebo Canon 70-200 f2,8 m3. Este keby si sa chcel vazne venovat portretom tak Canon 50mm f1,2 - najlepsi portretovy objektiv. Tato zostava je uplne idealna. Nevravim, ze ti treba vsetko, treba si vybrat podla toho co chces fotit.
Fotim vsetko okrem krajinieka zvieratiek
 
rickshow
2021-07-10 20:16:21+02
príspevok od: gytheio
Asi teraz nepoviem nieco co by si nevedel, objektiv je to co ti zaisti kvalitne foto a nie fotoaparat. 6D m2 je urcite vyborny fotoaparat, ale bez dobreho objektivu vobec taky dobry nie je. Urcite by som si zaobstaral Samyang 14mm f2,8, Sigma 24mm f1,4, Sigma 35mm f1,4, Tamron 24-70mm G2 f2,8 a Tamron G2 alebo Canon 70-200 f2,8 m3. Este keby si sa chcel vazne venovat portretom tak Canon 50mm f1,2 - najlepsi portretovy objektiv. Tato zostava je uplne idealna. Nevravim, ze ti treba vsetko, treba si vybrat podla toho co chces fotit.
Fotim vsetko okrem krajinieka zvieratiek
Určite by som sa pri druhom tele orientoval na pevné sklá. Mám ešte kopu objektívov na m42 a redukcie na Canon 70D...mám veľa zeiss a takmer celú sadu Takumarov...s tým som sa rád bavil.. Ďakujem
 
blahoslav J B Art
2021-07-10 21:44:12+02
príspevok od: rickshow
Určite by som sa pri druhom tele orientoval na pevné sklá. Mám ešte kopu objektívov na m42 a redukcie na Canon 70D...mám veľa zeiss a takmer celú sadu Takumarov...s tým som sa rád bavil.. Ďakujem
ja byt na tvojom mieste a s tymi objektivmy, dokupim este MFT telo, bud male sikovne na nosenie , alebo aj tu G9 ...

inak stale si nenapisal, naco tu novu zostavu potrebujes, na aky zaner
 
gytheio
2021-07-10 21:59:20+02
príspevok od: blahoslav J B Art
ja byt na tvojom mieste a s tymi objektivmy, dokupim este MFT telo, bud male sikovne na nosenie , alebo aj tu G9 ...

inak stale si nenapisal, naco tu novu zostavu potrebujes, na aky zaner
Hobby bavkanie sa, s tymi M42 + to ostatne iba bavkanie.
 
sharkyyy
2021-07-11 10:14:29+02
Moj krátky nazor. Urcite by som uz do zrkadla nesiel. Fotenie s bezzrkadlom je obecne ovela jednoduhsie a príjemnejšie. Mne obrovsku radost urobilo fuji co ma aj priviedlo k foteniu.
Moj tip pre teba je fuji x-t4 (alebo x-t3 ak netočis video) s lacným zoomom, ktory je lepsi ako unkonkurencie a k tomu pevný svetelny objektiv. Mozes aj radu viltrox s F1.4.
Druhy typ je canon eos RP, rf 50 F1.8 plus nieco sirsie.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()