Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nasledovník EOS 60D

petrofka
petrofka 2023-03-11 11:10:10+01
Ahojte. Pokazil sa mi môj milovaný Canon EOS 60D, ktorý mi parametrami pre moju záľubu stačil. Nechcem asi už investovať do opravy, takže hľadám niečo s rovnakými parametrami alebo o trošinku lepšie. Ale len telo Canon (lebo mám k tomu objektívy - základný a portrétový). Či radšej objektívy predať a kúpiť inú značku? Nemusí mať vyklápací displej. Čo by ste mi odporučili? Nechcem investovať veľa, len aby som si mohla ďalej fotiť rodinku a výlety. A chcem niečo nové, nie bazárové. Čo by ste mi odporučili? Obávam sa, že sama si vyberiem niečo horšie ako tú 60D
 
gytheio
2023-03-12 22:02:21+01
príspevok od: Fuser
Preco by nefotil 50mm alebo 80mm? (Prepocet na FF)
Fotim od 24 cez portretny 150mm, sem tam aj DO 300mm
Preco sa pytas ked sam fotis od 24mm? Ok tak to vysvetlim inac, ona nie je fotografka ten fotoaparat ma iba na to aby zachytila sem tam rodinku, cize je pre nu idealne mat zoom, kvalitny zoom nech uz z toho fotenia nieco ma. Pevne objektivy ked ich nevie pouzivat nie su pre nu vhodne este k tomu 80mm... v akej miestnosti moze fotit niekolko ludi pokope aby k tomu zachytila okolitu atmosferu s 80mm? To nezachyti ani s 50mm.
Neviem ci si to pochopil, pytas sa preco by nemohla fotit s 80mm rodinku ked ty ju fotis aj s 24mm...?
Tych 80mm sa hodi na portret nie na rodinku.
To je jedno, kto to chce pochopit pochopi kto nie vzdy si nieco najde, pri rodinnych fotografiach hlavne deti musi byt atmosfera aby ked sa po rokoch pri pozerani tych fotografii vynorili spomienky a bez sirokeho objektivu toho nedosiahnete.
Naozaj je to az trapne smiesne to lajkovanie blbosti od ludi ktori vobec nefotografuju ani o tom nic nevedia.
 
blahoslav J B Art
2023-03-12 22:28:24+01
niekto sa nam zacyklil v miestnosti
zakladatelka temy fotila a chce fotit rodinku a vylety
 
gytheio
2023-03-12 22:30:50+01
Ked bude chciet kvalitu a kupi si tu 6D m2 plus 24-70 tak to mozno vyjde na 1500-2000 eur, lenze jej je uplne zbytocny taky fotoaparat ked neupravuje fotografie, vobec ho nevyuzije. R10 ju vyjde s normalnym objektivom drahsie ako ta 6D pritom obrazova kvalita je horsia.
Najidealnejsie je kompakt za 1000 eur, taky kompakt ma velmi kvalitny jpeg ani r10 ho nema taky kvalitny, kompakt z toho vsetkeho vyjde najlacnejsie a ma lepsi jpeg ako vsetko ostatne, je maly lahky rychly nekomplikovany.
 
gytheio
2023-03-12 22:33:27+01
príspevok od: blahoslav J B Art
niekto sa nam zacyklil v miestnosti
zakladatelka temy fotila a chce fotit rodinku a vylety
ty nemozes mat v hlave vsetko pokope, takze ked bude fotit oslavu narodenin doma vyzenie vsetkych na ulicu lebo 80mm
 
blahoslav J B Art
2023-03-12 22:52:41+01
príspevok od: gytheio
ty nemozes mat v hlave vsetko pokope, takze ked bude fotit oslavu narodenin doma vyzenie vsetkych na ulicu lebo 80mm
ked to tak zakladatelka temy robila doteraz a nevadilo jej to, preco to vadi tebe?
inak ako vies, kde oslavuju narodeniny? ... co ak v prirode?
 
gytheio
2023-03-12 22:58:01+01
príspevok od: blahoslav J B Art
ked to tak zakladatelka temy robila doteraz a nevadilo jej to, preco to vadi tebe?
inak ako vies, kde oslavuju narodeniny? ... co ak v prirode?
Ako vies, ze jej to nevadilo? Vy vzdy vsetko pisete ako by to bolo vzdy tak ako to vy pisete.
 
blahoslav J B Art
2023-03-12 23:21:05+01
príspevok od: gytheio
Ako vies, ze jej to nevadilo? Vy vzdy vsetko pisete ako by to bolo vzdy tak ako to vy pisete.
ked mi vykas, tak mi vykaj v kazdej vete, nie raz tak, raz onak. Alebo mi onikaj, ako to robite v Nemecku.
 
Porubo
2023-03-13 08:55:53+01
príspevok od: gytheio
ty nemozes mat v hlave vsetko pokope, takze ked bude fotit oslavu narodenin doma vyzenie vsetkych na ulicu lebo 80mm
50mm a 80mm nie je az taky podiel 80/50 = 8/5 = 16/10 = 1.6 (cca ako orezovy sucinitel u Canonu; samozreje podiel mozem robit aj pre tzv. ekvivalenty lebo ten sucinitel sa mi vykrati v zlomku). Teda staci ist na ten isty vyrez co chcem fotit 1.6 krat dalej (samozrejme pozadie bude cosi mensie). Da sa s tym fotit napriklad dvojica ludi ked si blahozelaju a podavaju ruky, da sa s tym fotit vonku, ved rodina nie je stale len vnutri a vonku sa neraz lepsie foti. Su ludia co sedavaju vonku na tzv. terasach, dvoroch, v zahradnych domcekoch tzv. gazebach atd. Mozu byt na vylete a tam si dat piknik alebo prest sa pocas oslav s detmi. A dlhsie ohnisko ked robime ten isty vyrez nam dava krajsiu perspektivu a pri rovnakom clonovom cisle (co znaci tolko nasobne vacsi priemer clony aky je ten hore uvedeny podiel) aj zaujimavejsi bokeh.
Tym nevravim ze netreba mat aj sirisie ohnisko, na nejake velke zhluky ludi. Ale samo o sebe je to nuda, aj bez uzkouhlych fotiek. A tam postaci aj nejaky lacnejsi zoom na par takych fotiek, a nesiel bych pod 28mm lebo perspektiva. Nevidim problem na sirisie nez 80mm ekv. pouzit hoc aj setak a mat 80mm ekv. k tomu. Dokonca pri potretoch rodiny moze sa hodit aj nieco este "dlhsie", ktore sa tiez oplati robit popri tom alebo vyhnat rodinu nielen kvoli zdraviu na nejaku luku a pekne si ich nafotit z dialky ked Slniecko nizko nad obzorom im pekne presvetli vlasy. Nech maju aj take fotky, nielen zhluky ludi niekde pri stole alebo gauci alebo nasackovych ako sa fotia deti pre skoly.
 
gytheio
2023-03-13 09:28:52+01
príspevok od: Porubo
50mm a 80mm nie je az taky podiel 80/50 = 8/5 = 16/10 = 1.6 (cca ako orezovy sucinitel u Canonu; samozreje podiel mozem robit aj pre tzv. ekvivalenty lebo ten sucinitel sa mi vykrati v zlomku). Teda staci ist na ten isty vyrez co chcem fotit 1.6 krat dalej (samozrejme pozadie bude cosi mensie). Da sa s tym fotit napriklad dvojica ludi ked si blahozelaju a podavaju ruky, da sa s tym fotit vonku, ved rodina nie je stale len vnutri a vonku sa neraz lepsie foti. Su ludia co sedavaju vonku na tzv. terasach, dvoroch, v zahradnych domcekoch tzv. gazebach atd. Mozu byt na vylete a tam si dat piknik alebo prest sa pocas oslav s detmi. A dlhsie ohnisko ked robime ten isty vyrez nam dava krajsiu perspektivu a pri rovnakom clonovom cisle (co znaci tolko nasobne vacsi priemer clony aky je ten hore uvedeny podiel) aj zaujimavejsi bokeh.
Tym nevravim ze netreba mat aj sirisie ohnisko, na nejake velke zhluky ludi. Ale samo o sebe je to nuda, aj bez uzkouhlych fotiek. A tam postaci aj nejaky lacnejsi zoom na par takych fotiek, a nesiel bych pod 28mm lebo perspektiva. Nevidim problem na sirisie nez 80mm ekv. pouzit hoc aj setak a mat 80mm ekv. k tomu. Dokonca pri potretoch rodiny moze sa hodit aj nieco este "dlhsie", ktore sa tiez oplati robit popri tom alebo vyhnat rodinu nielen kvoli zdraviu na nejaku luku a pekne si ich nafotit z dialky ked Slniecko nizko nad obzorom im pekne presvetli vlasy. Nech maju aj take fotky, nielen zhluky ludi niekde pri stole alebo gauci alebo nasackovych ako sa fotia deti pre skoly.
Mne sa zda, ze nechcete rozumiet, stale to iste dookola. Setovy objektiv 18-55 je najhorsi objektiv od Canonu, pouzivat ho v interieri kde je neviem asi 50 krat menej svetla ako v exterieri loteria, ked do niecoho dam peniaze tak by som to mal robit poriadne. Chcete odovzdat vasim detom rozmazane fotografie? Ked je to vam jedno nenahovarajte na to inych.
Ja som narazal iba na fotenie v interieri, v exterieri je to uplne jedno aky objektiv pouzijes, to uz je na kazdom co sa mu viac paci, ale ja by som zobral do exterieru hlavne 35mm a k tomu 70-200.
https://lyndsayhannahphotography.com/2019/06/which-camera-lens-is-best-family-photography-boston/
 
Paladin25
2023-03-13 09:34:54+01
príspevok od: petrofka
Dakujem. Uz som sa kvalitne namotala na R10 a z tych setovych co k nemu ponukaju by ste miktory odporucili? Ako taky dobry zakladny objektiv?
Asi by som na tvojom mieste šiel do 18-150 ak ti to budget dovolí. Pridá ti to univerzálnosti a na rodinne výlety to bude ideálne sklo s ktorým odfotíš "všetko".



 
Porubo
2023-03-13 09:51:48+01
príspevok od: gytheio
Mne sa zda, ze nechcete rozumiet, stale to iste dookola. Setovy objektiv 18-55 je najhorsi objektiv od Canonu, pouzivat ho v interieri kde je neviem asi 50 krat menej svetla ako v exterieri loteria, ked do niecoho dam peniaze tak by som to mal robit poriadne. Chcete odovzdat vasim detom rozmazane fotografie? Ked je to vam jedno nenahovarajte na to inych.
Ja som narazal iba na fotenie v interieri, v exterieri je to uplne jedno aky objektiv pouzijes, to uz je na kazdom co sa mu viac paci, ale ja by som zobral do exterieru hlavne 35mm a k tomu 70-200.
https://lyndsayhannahphotography.com/2019/06/which-camera-lens-is-best-family-photography-boston/
Na to sa pouziva blesk, odraza sa od bieleho stropu.
 
gytheio
2023-03-13 10:01:55+01
príspevok od: Porubo
Na to sa pouziva blesk, odraza sa od bieleho stropu.
naco ti je blesk ked ten objektiv nezaostri?
 
Porubo
2023-03-13 10:12:54+01
príspevok od: gytheio
naco ti je blesk ked ten objektiv nezaostri?
Preco by nemal, hlavne ked blesk este odpaluje aj ostriacu mriezku (taku cervenu)?
 
gytheio
2023-03-13 10:15:09+01
príspevok od: Paladin25
Asi by som na tvojom mieste šiel do 18-150 ak ti to budget dovolí. Pridá ti to univerzálnosti a na rodinne výlety to bude ideálne sklo s ktorým odfotíš "všetko".



pises ako by si mal tu zostavu, pri foteni v interieri treba zvysit ISO minimalne na 800 a uz pri 400 to sumi o dusu
 
gytheio
2023-03-13 10:17:29+01
príspevok od: Porubo
Preco by nemal, hlavne ked blesk este odpaluje aj ostriacu mriezku (taku cervenu)?
ty stale nerozumies, ze pre ten objektiv to neplati???
 
gytheio
2023-03-13 10:34:31+01
Rychla ukazka, normalne osvetlenie v interieri a ten fotoaparat nemoze asi na metrovu vzdialenost zaostrit. R10 + 18-150, ta zostava je vyborna ale absolutne nevhodna do interieru.
 
Paladin25
2023-03-13 10:38:46+01
príspevok od: gytheio
pises ako by si mal tu zostavu, pri foteni v interieri treba zvysit ISO minimalne na 800 a uz pri 400 to sumi o dusu
Požiadavka nebola len na fotenie v interiéri. Prečítaj si ešte raz zadanie a pozri čo doteraz používala užívateľka a s čím bola spokojná.
 
Paladin25
2023-03-13 10:41:10+01
príspevok od: gytheio
Rychla ukazka, normalne osvetlenie v interieri a ten fotoaparat nemoze asi na metrovu vzdialenost zaostrit. R10 + 18-150, ta zostava je vyborna ale absolutne nevhodna do interieru.
Nemôže byť chyba v obsluhe?
 
gytheio
2023-03-13 10:46:49+01
príspevok od: Paladin25
Požiadavka nebola len na fotenie v interiéri. Prečítaj si ešte raz zadanie a pozri čo doteraz používala užívateľka a s čím bola spokojná.
ked nebola poziadavka, ze sa nebude fotit iba v interieri neznamena, ze sa nebude fotit v interieri, co to tu zase splietas? na exterier ma 50mm ale nema na interier, ty tu odporucas nieco o com vobec nevies ako to funguje, inac ako vzdy...
 
gytheio
2023-03-13 10:48:56+01
príspevok od: Paladin25
Nemôže byť chyba v obsluhe?
samozrejme, kludne to zval na obsluhu a vrelo jej ho doporuci, nikdy si nefotil rodinne fotografie ale robis zo seba Einsteina ako vzdy.
 
Strana 2 z 12
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()