Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nasledovník EOS 60D

petrofka
petrofka 2023-03-11 11:10:10+01
Ahojte. Pokazil sa mi môj milovaný Canon EOS 60D, ktorý mi parametrami pre moju záľubu stačil. Nechcem asi už investovať do opravy, takže hľadám niečo s rovnakými parametrami alebo o trošinku lepšie. Ale len telo Canon (lebo mám k tomu objektívy - základný a portrétový). Či radšej objektívy predať a kúpiť inú značku? Nemusí mať vyklápací displej. Čo by ste mi odporučili? Nechcem investovať veľa, len aby som si mohla ďalej fotiť rodinku a výlety. A chcem niečo nové, nie bazárové. Čo by ste mi odporučili? Obávam sa, že sama si vyberiem niečo horšie ako tú 60D
 
gytheio
2023-03-15 16:24:03+01
príspevok od: Paladin25
Takže ak som použil na svadbe blesk tak si KLAMAL, keď si napísal že si si istý že som svadby nefotil?

Stačí tak málo k tomu aby si napísal že si KLAMAL?

A ak som síce fotil svadbu ale blesk nepoužil tak vlastne KLAMAR nie si? Lebo bez blesku sa fotiť svadba nedá?

Toto je tvoj myšlienkový pochod? Chápem to správne?
Posledny krat, inac ty si vazne chory..

Porubo napisal, ze skoro vzdy pouziva blesk, ty si mu odpisal, ze aktualne nepoznas nikoho kto by to robil ako on... Ty si myslis, ze ked ty nefotis bleskom nefoti nikto? Ako ten tvoj kamarat tutimuti?

Kto foti svadbu bez blesku nie je fotograf, iba sa hra na fotografa tak isto ako aj ty a mozno ten tutimuti.

cele toto dorazanie to je tvoj rukopis, mne je jedno ci fotis svadbu bleskom alebo nie, len som tym vsetkym chcel povedat aby si si zaplatil ten workshop. vazne rad by som videl tie tvoje svadobne fotografie fotene bez blesku a so setovym objektivom.

PROSIM TA UZ MA NEOTRAVUJ!
 
Paladin25
2023-03-15 16:35:22+01
príspevok od: gytheio
Posledny krat, inac ty si vazne chory..

Porubo napisal, ze skoro vzdy pouziva blesk, ty si mu odpisal, ze aktualne nepoznas nikoho kto by to robil ako on... Ty si myslis, ze ked ty nefotis bleskom nefoti nikto? Ako ten tvoj kamarat tutimuti?

Kto foti svadbu bez blesku nie je fotograf, iba sa hra na fotografa tak isto ako aj ty a mozno ten tutimuti.

cele toto dorazanie to je tvoj rukopis, mne je jedno ci fotis svadbu bleskom alebo nie, len som tym vsetkym chcel povedat aby si si zaplatil ten workshop. vazne rad by som videl tie tvoje svadobne fotografie fotene bez blesku a so setovym objektivom.

PROSIM TA UZ MA NEOTRAVUJ!
Klameš opäť a prekrúcaš a spájaš slová ako sa ti hodia. Vytrhávaš z kontextu a ešte k tomu ani necituješ.

Čo sa týka Poruba reagoval sa na fotenie rodiny v exteriéri s bleskom. Zasa si to prekrútil a pospájal nezmyselne.

Nikdy som netvrdil že fotím setákom bez blesku svadby.

Priznaj sa že si len KLAMAR čo to tu všetko prekrúca a môžeme ukončiť túto debatu.

Kto fotí svadbu bez blesku nie je fotograf - DALSIA LOZ z tvoje strany.

Aby si to chápal (aj keď sa bojím že to opäť nepochopíš) ja netvrdím že používať blesk je zlé, že používať blesk na svadbe alebo v exteriéri je zakázané.

Len ja (asi narozdiel od teba ako tak píšeš) sa snažím používať blesk keď je to treba! A keď o tom ja ako fotograf rozhodnem.
 
gytheio
2023-03-15 16:49:31+01
príspevok od: Paladin25
Klameš opäť a prekrúcaš a spájaš slová ako sa ti hodia. Vytrhávaš z kontextu a ešte k tomu ani necituješ.

Čo sa týka Poruba reagoval sa na fotenie rodiny v exteriéri s bleskom. Zasa si to prekrútil a pospájal nezmyselne.

Nikdy som netvrdil že fotím setákom bez blesku svadby.

Priznaj sa že si len KLAMAR čo to tu všetko prekrúca a môžeme ukončiť túto debatu.

Kto fotí svadbu bez blesku nie je fotograf - DALSIA LOZ z tvoje strany.

Aby si to chápal (aj keď sa bojím že to opäť nepochopíš) ja netvrdím že používať blesk je zlé, že používať blesk na svadbe alebo v exteriéri je zakázané.

Len ja (asi narozdiel od teba ako tak píšeš) sa snažím používať blesk keď je to treba! A keď o tom ja ako fotograf rozhodnem.
vazne by som rad videl tie svadobne fotografie fotene setakom a bez blesku
 
Paladin25
2023-03-15 17:01:24+01
príspevok od: gytheio
vazne by som rad videl tie svadobne fotografie fotene setakom a bez blesku
Žiaľ mrzí ma že máš problém s písaním textom, kedže som nikde nenapísal že také mám.

Ja napíšem: "Nikdy som netvrdil že fotím setákom bez blesku svadby"
Tvoja reakcia: vázne by osm rád videltie svadobné fotografie fotene setakom a bez blesku.

To žiaľ jasne dokazuje že nerozumieš písanému textu.

Ja by som tiež rád videl tvoju webovú stránku, štúdiové a svadobné portfólio a tiež som ho nevidel. A obávam sa že ani nikdy neuvidím.

Ale toto nie je o tom čo by sme radi. Ale o tom že si KLAMAR a nevieš si to priznať. Neustále zavádzaš, buď umýselne alebo sa nevieš vyjadrovať. Urážaš všetkých naokolo, ktorý ťa nato upozornia a prechádzaš do osobných útokov.

Dal som ti sem niekoľko klamstiev, ktoré si napísal v tejto téme. Ty si to chcel. Dal som si tú námahu.

Ty to teraz zahmlievaš a točíš sa na veciach o ktoré nejde. Vkladáš mi do úst výroky ktoré som nepovedal, nenapísal. Ja som ťa citoval doslovne a ukázal ti hlúposti čo si tu popísal.

Priznaj si chlapsky svoju snahu o trollovanie a klamstvo.

Nemám problém zmazať list a už nikdy nič z minulosti nespomenúť. Ale ak píšeš klamstvá a hlúposti príde mi OK upozorniť nato.
 
gytheio
2023-03-15 17:03:13+01
príspevok od: Paladin25
Žiaľ mrzí ma že máš problém s písaním textom, kedže som nikde nenapísal že také mám.

Ja napíšem: "Nikdy som netvrdil že fotím setákom bez blesku svadby"
Tvoja reakcia: vázne by osm rád videltie svadobné fotografie fotene setakom a bez blesku.

To žiaľ jasne dokazuje že nerozumieš písanému textu.

Ja by som tiež rád videl tvoju webovú stránku, štúdiové a svadobné portfólio a tiež som ho nevidel. A obávam sa že ani nikdy neuvidím.

Ale toto nie je o tom čo by sme radi. Ale o tom že si KLAMAR a nevieš si to priznať. Neustále zavádzaš, buď umýselne alebo sa nevieš vyjadrovať. Urážaš všetkých naokolo, ktorý ťa nato upozornia a prechádzaš do osobných útokov.

Dal som ti sem niekoľko klamstiev, ktoré si napísal v tejto téme. Ty si to chcel. Dal som si tú námahu.

Ty to teraz zahmlievaš a točíš sa na veciach o ktoré nejde. Vkladáš mi do úst výroky ktoré som nepovedal, nenapísal. Ja som ťa citoval doslovne a ukázal ti hlúposti čo si tu popísal.

Priznaj si chlapsky svoju snahu o trollovanie a klamstvo.

Nemám problém zmazať list a už nikdy nič z minulosti nespomenúť. Ale ak píšeš klamstvá a hlúposti príde mi OK upozorniť nato.
tak preco radis amaterke setovy objektiv ked sam ho ani nemas?
 
gytheio
2023-03-15 17:09:35+01
príspevok od: Paladin25
Žiaľ mrzí ma že máš problém s písaním textom, kedže som nikde nenapísal že také mám.

Ja napíšem: "Nikdy som netvrdil že fotím setákom bez blesku svadby"
Tvoja reakcia: vázne by osm rád videltie svadobné fotografie fotene setakom a bez blesku.

To žiaľ jasne dokazuje že nerozumieš písanému textu.

Ja by som tiež rád videl tvoju webovú stránku, štúdiové a svadobné portfólio a tiež som ho nevidel. A obávam sa že ani nikdy neuvidím.

Ale toto nie je o tom čo by sme radi. Ale o tom že si KLAMAR a nevieš si to priznať. Neustále zavádzaš, buď umýselne alebo sa nevieš vyjadrovať. Urážaš všetkých naokolo, ktorý ťa nato upozornia a prechádzaš do osobných útokov.

Dal som ti sem niekoľko klamstiev, ktoré si napísal v tejto téme. Ty si to chcel. Dal som si tú námahu.

Ty to teraz zahmlievaš a točíš sa na veciach o ktoré nejde. Vkladáš mi do úst výroky ktoré som nepovedal, nenapísal. Ja som ťa citoval doslovne a ukázal ti hlúposti čo si tu popísal.

Priznaj si chlapsky svoju snahu o trollovanie a klamstvo.

Nemám problém zmazať list a už nikdy nič z minulosti nespomenúť. Ale ak píšeš klamstvá a hlúposti príde mi OK upozorniť nato.
K comu su dobre tie romany co tu pises? Treba ti sustavne pisat aky si brutalne dobry a spravodlivy? Naozaj si myslis, ze to tu niekto zerie? Mozno tutimiti a ta lajkovacia nula, to ti staci? Oni nie su vsetci.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-15 17:38:09+01
Pohľad cez zadný LCD displej je úplné prirodzené a človek si naň rýchlo zvykne. Spotreba cez elektronický hľadáčik je navyše vyššia ako pri pohľade cez LCD displej. Pri pohľade do hľadáčika na rozdiel od LCD displeja môžu vzniknúť mŕtve miesta. Canon R10 je možno ideálne riešenie, ale oproti Canonu 60D má niektoré nedostatky. Canon 60D ma najkratší čas uzávierky 1/8000 a Canon R10 iba 1/4000. Ďalší výrazný rozdiel je v tom, že Canon 60D je utesnení proti nepriaznivým vplyvom počasia a Canon R10 nie. Vrchný stavový displej je tiež výrazný pomocník, ale ten by ste u Canonu R10 nenašli. Ak mám hľadať alternatívu ku Canonu 60D, určite by to bol Canon R7. Ja osobne by som z tohto dôvodu radšej odporúčal Canon R7.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-15 17:43:22+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Pohľad cez zadný LCD displej je úplné prirodzené a človek si naň rýchlo zvykne. Spotreba cez elektronický hľadáčik je navyše vyššia ako pri pohľade cez LCD displej. Pri pohľade do hľadáčika na rozdiel od LCD displeja môžu vzniknúť mŕtve miesta. Canon R10 je možno ideálne riešenie, ale oproti Canonu 60D má niektoré nedostatky. Canon 60D ma najkratší čas uzávierky 1/8000 a Canon R10 iba 1/4000. Ďalší výrazný rozdiel je v tom, že Canon 60D je utesnení proti nepriaznivým vplyvom počasia a Canon R10 nie. Vrchný stavový displej je tiež výrazný pomocník, ale ten by ste u Canonu R10 nenašli. Ak mám hľadať alternatívu ku Canonu 60D, určite by to bol Canon R7. Ja osobne by som z tohto dôvodu radšej odporúčal Canon R7.
Oprava: Vrchný stavový displej nemá Canon R7!
 
Paladin25
2023-03-15 19:04:08+01
príspevok od: gytheio
K comu su dobre tie romany co tu pises? Treba ti sustavne pisat aky si brutalne dobry a spravodlivy? Naozaj si myslis, ze to tu niekto zerie? Mozno tutimiti a ta lajkovacia nula, to ti staci? Oni nie su vsetci.
Prečo sem ti stále píšeš tie hlúposti?
 
Paladin25
2023-03-15 19:06:27+01
príspevok od: gytheio
tak preco radis amaterke setovy objektiv ked sam ho ani nemas?
Lebo sa spýtala, ktorý setový objektív by sme jej poradili.

Žeby som tým odpovedal na jej otázku, viem že je to žiaľ niečo čo ty nedokážeš ako ukazuješ v tejto nezmyselnej debate.

Kde si zasa vydedukoval že setový objektív nemám? Skús sa držať písaeného textu a menej si vymýšľať a KLAMAT.

Dakujem, dokážeš to?
 
gytheio
2023-03-15 19:56:55+01
príspevok od: Paladin25
Lebo sa spýtala, ktorý setový objektív by sme jej poradili.

Žeby som tým odpovedal na jej otázku, viem že je to žiaľ niečo čo ty nedokážeš ako ukazuješ v tejto nezmyselnej debate.

Kde si zasa vydedukoval že setový objektív nemám? Skús sa držať písaeného textu a menej si vymýšľať a KLAMAT.

Dakujem, dokážeš to?
ona sa nepytala ktory setovy objektiv ona vobec nevie co je to setovy objektiv

vies ako foti setovy objektiv?
 
Paladin25
2023-03-15 21:15:41+01
príspevok od: gytheio
ona sa nepytala ktory setovy objektiv ona vobec nevie co je to setovy objektiv

vies ako foti setovy objektiv?
Ako si napísal vedľa (i keď tam si bol názorovo podľa mňa opäť mimo, ale to sem nepatrí) - BINGO

Prikladám môj prvý príspevok k téme!

Zakladateľka: A z tých setových čo k nemu ponúkajú by ste my ktorý odporučili?

TY: ona sa nepytala ktory setovy objektiv ona vobec nevie co je to setovy objektiv

A toto ťa vystihuje úplne a JASNE. KLAMAR!!!
Lebo ona nenapísala čo napísala...

No čo ukončíme to tvojim priznaním že KLAMES?
 
gytheio
2023-03-15 21:33:04+01
príspevok od: Paladin25
Ako si napísal vedľa (i keď tam si bol názorovo podľa mňa opäť mimo, ale to sem nepatrí) - BINGO

Prikladám môj prvý príspevok k téme!

Zakladateľka: A z tých setových čo k nemu ponúkajú by ste my ktorý odporučili?

TY: ona sa nepytala ktory setovy objektiv ona vobec nevie co je to setovy objektiv

A toto ťa vystihuje úplne a JASNE. KLAMAR!!!
Lebo ona nenapísala čo napísala...

No čo ukončíme to tvojim priznaním že KLAMES?
Ona chape setovy objektiv tak, ze je to nieco v sete s fotoaparatom, vobec nevie, ze su to najhorsie objektivy, keby to vedela nepytala by sa na to. Preto som sa teba pytal preco si jej nukal taky objektiv, alebo ani ty nevies co su setove objektivy.
Pytal som sa ta ci vies ako funguje setovy objektiv.
 
Paladin25
2023-03-15 21:42:04+01
príspevok od: gytheio
Ona chape setovy objektiv tak, ze je to nieco v sete s fotoaparatom, vobec nevie, ze su to najhorsie objektivy, keby to vedela nepytala by sa na to. Preto som sa teba pytal preco si jej nukal taky objektiv, alebo ani ty nevies co su setove objektivy.
Pytal som sa ta ci vies ako funguje setovy objektiv.
Aha lebo setový objektív čo sa predáva k foťáku nie je setový objektív...

A čo to teda je? Nesetový objektív?

P.S. Prečo si si dobrovoľne kúpil objektív, ktorý je podľa teba najhorší lebo sa predáva s fotoaparátom?

 
Paladin25
2023-03-15 21:53:04+01
príspevok od: gytheio
Ona chape setovy objektiv tak, ze je to nieco v sete s fotoaparatom, vobec nevie, ze su to najhorsie objektivy, keby to vedela nepytala by sa na to. Preto som sa teba pytal preco si jej nukal taky objektiv, alebo ani ty nevies co su setove objektivy.
Pytal som sa ta ci vies ako funguje setovy objektiv.
Ako funguje setový objektív? Vážne už nevieš kam...

Predstav si roky som s ním fotil ... teda s objektívom čo sa predával v SETE k foťáku... neviem ako ho voláš ty..

Napríklad:

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/627489/strbske-pleso-i/?s=photos

alebo

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/571846/podvecer-v-tomasikove/?s=photos

alebo

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/508486/tatranske-prechadzky-iii/?s=photos

Fotky z výletov... a predstav si že tento NIKON je ešte horší opticky aj využítim ako ten CANON... no úplný des a hrôza škoda že som skôr nevedel že vlastne s tým sa fotiť nemá a nedá... lebo MARKETING neskutočné čo dokážeš zo seba dostať ... ako fakt sa prekonávaš
 
Paladin25
2023-03-15 22:11:56+01
Prikladám aj nepoužiteľné fotky (myslené ironicky) z kombinácie R10 + 18-150 /nie moje/

https://www.flickr.com/photos/25580714@N04/52667694897/in/pool-14823483@N21/

https://www.flickr.com/photos/25580714@N04/52671312328/in/pool-14823483@N21/

https://www.flickr.com/photos/25580714@N04/52708770229/in/pool-14823483@N21/

https://www.flickr.com/photos/25580714@N04/52727354660/in/pool-14823483@N21/

https://www.flickr.com/photos/25580714@N04/52734352329/in/pool-14823483@N21/

Ako sa vraví ak prinesiem domov takéto fotky z výletu ... som spokojný...
 
gytheio
2023-03-16 08:02:22+01
naozaj si nic nepochopil, cela ta debata bola o niecom inom
 
Paladin25
2023-03-16 09:59:29+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Pohľad cez zadný LCD displej je úplné prirodzené a človek si naň rýchlo zvykne. Spotreba cez elektronický hľadáčik je navyše vyššia ako pri pohľade cez LCD displej. Pri pohľade do hľadáčika na rozdiel od LCD displeja môžu vzniknúť mŕtve miesta. Canon R10 je možno ideálne riešenie, ale oproti Canonu 60D má niektoré nedostatky. Canon 60D ma najkratší čas uzávierky 1/8000 a Canon R10 iba 1/4000. Ďalší výrazný rozdiel je v tom, že Canon 60D je utesnení proti nepriaznivým vplyvom počasia a Canon R10 nie. Vrchný stavový displej je tiež výrazný pomocník, ale ten by ste u Canonu R10 nenašli. Ak mám hľadať alternatívu ku Canonu 60D, určite by to bol Canon R7. Ja osobne by som z tohto dôvodu radšej odporúčal Canon R7.
Veľmi dobre zhodnotené a prínostné.

Akurát je otázka či stroj za 1500 EUR ešte spĺna požiadavku - Nechcem invesovať veľa.
Ale to je samozrejme individuálne.

Každopádne tie modeli si zhodnotil perfektne a súhlasim vo všetkom s tebou.

Mohol by si prosím ešte napísať výhody Cannonu R10 oproti 60D ?
 
Paladin25
2023-03-16 15:14:15+01
príspevok od: gytheio
naozaj si nic nepochopil, cela ta debata bola o niecom inom
Žiaľ obávam sa že ten čo to nepochopil (a nebolo by to prvý krát) si tu ty.

Plus navyše si aj ten čo tu jasne klamal a zavádzal. (ani toto nebolo prvý x a bojím sa že ani posledný).
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-16 15:51:32+01
Canon R10 má obrazový snímač s rozlíšením 24 efektívnych megapixelov a Canon 60D len 18 efektívnych megapixelov. Čo sa týka výdrže batérie na jedno nabitie je u Canonu R10 podľa CIPA 450 snímkou a Canon 60D má podľa CIPA 1100 snímkou. Zdá sa to málo oproti klasickej zrkadlovke, ale treba si uvedomiť, že u bezrkadloviek je tento údaj vysoko podhodnotený. Napríklad Nikon Z6II má podľa CIPA iba 420 snímkou, ale reálne dokážem na svadbe vyfotiť na jednú batériu EN-EL15c v pohode aj 2000 záberov (prípravy, svadobné portrétne fotenie, obrady a cca. 2 hodiny v sále počas svadobnej hostiny a začatej zábavy). Z tohto predpokladám, že Canon R10 zvládne reálne aj 1500 záberov, čo je viac ako u Canonu 60D. Za mňa osobne toto je jeden s kľúčových parametrov, lebo ak sa vám vypne prístroj vďaka vybitiu batérie je to veľký prúser! Elektronicky hľadáčik je výborná vec, ale ja som si doteraz naň nezvykol. Výhodou Canonu R10 oproti Canonu 60D je elektronický hľadáčik, vďaka čomu je fotenie radosť, lebo fotograf ihneď vidí, aká bude expozícia zhotoveného záberu. Kvalita odfotených záberov pri použitý vyšších hodnôt ISO je u Canonu R10 vyššia ako u Canonu 60D. Canon R10 umožňuje nahrávať video v 4K s fázovým AF a Canon 60D len vo Full HD rozlíšení s kontrastným AF. Dnes už sa len kontrastné ostrenie nepoužíva, lebo oproti fázovému ostreniu je pomalšie a menej presné. Myslím, že kontrastne zaostrovanie používa u niektorých modelov Panasonic, ktorý sa s týmto typom zaostrovania na objekt dostal u svojich bezzrkadloviek asi najďalej. Je tú veľa parametrov v ktorých je Canon R10 oproti Canonu 60D lepší. Na záver je možno ešte dobré spomenúť rozmery jednotlivých fotografických prístrojov: Canon R10 - 123 x 88 x 83 mm a váha 426g, Canon 60D - 145 x 106 x 79 mm a váha 755g. Ak niekomu nevadí, že Canon R10 nie je utesnený proti nepriaznivým vplyvom počasia a má najkratší čas uzávierky iba 1/4000, tak pre neho bude táto bezzradlovka ideálnou voľbou. Skrátka bezzrkadlovky sú budúcnosť, čomu zodpovedá i prepad klasických digitálnych zrkadloviek. Podľa CIPA celosvetovo za jeden rok predstavoval pokles zrkadloviek o 68% a finančne to je o 59%. Ešte pár rokov a zrkadlovky skončia definitívne a budú sa len dopredávať posledné kusy.
 
Strana 7 z 12
1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 11 12
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()