Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nasledovník EOS 60D

petrofka
petrofka 2023-03-11 11:10:10+01
Ahojte. Pokazil sa mi môj milovaný Canon EOS 60D, ktorý mi parametrami pre moju záľubu stačil. Nechcem asi už investovať do opravy, takže hľadám niečo s rovnakými parametrami alebo o trošinku lepšie. Ale len telo Canon (lebo mám k tomu objektívy - základný a portrétový). Či radšej objektívy predať a kúpiť inú značku? Nemusí mať vyklápací displej. Čo by ste mi odporučili? Nechcem investovať veľa, len aby som si mohla ďalej fotiť rodinku a výlety. A chcem niečo nové, nie bazárové. Čo by ste mi odporučili? Obávam sa, že sama si vyberiem niečo horšie ako tú 60D
 
blahoslav J B Art
2023-03-14 00:06:30+01
príspevok od: gytheio
fotoaparat ti kupili rodicia a ty si ho predal na ebay, no a tak sa zivis
omyl, nekupili mi fotak, ale pozicali peniaze nan ... za to museli zalozit dom a od nebankovky pozicat peniaze
 
tyto
2023-03-14 12:07:55+01
príspevok od: Paladin25
Zadávateľka témy už má 50tku. A doteraz fotila 18-55 tento nový objektív 18-150 nie je opticky ani kvalitou horší. Ja nehovorím že je to ideál pre mňa alebo pre teba... ale ja ani ty sme túto tému nezaložili.

Keď si predstavím matku na výlete s detmi čo má milion iných starostí ako prehadzovať objektívy dovolím si tvrdiť že bude rada za 18-150 lebo jej dovolí odfotiť aj dceká pred hradom aj hrad aj tú vodnú nádrž v dialke. A nespraví to horšie ako čo mala teraz, dokonca jej to ešte pridá rozsah, ktorý predtým nemala. Obrazovo to nebude horšie a to chcela.

Ale v pohode zhodneme sa že sa nezhodneme. Ja s tým problém nemám tvôj názor chápem a akceptujem.
Plne suhlasim.
Ja fotim uz niekolko rokov a blesk som nikdy nemal potrebu pouzivat.

Co sa tyka objektivu...neviem ako je na tom Canon, ale dcere som kupil Nikkor 18-200 (od kamosky za par susnov). Tiez som nemal velke ocakavania, ale velmi milo ma ten objektiv prekvapil. Na fotenie rodiny a vyletov je super. Odfotis krajinku aj detajl bez toho aby si prehadzoval objektivy a s velmi slusnou kvalitou.
 
gytheio
2023-03-14 12:41:31+01
príspevok od: tyto
Plne suhlasim.
Ja fotim uz niekolko rokov a blesk som nikdy nemal potrebu pouzivat.

Co sa tyka objektivu...neviem ako je na tom Canon, ale dcere som kupil Nikkor 18-200 (od kamosky za par susnov). Tiez som nemal velke ocakavania, ale velmi milo ma ten objektiv prekvapil. Na fotenie rodiny a vyletov je super. Odfotis krajinku aj detajl bez toho aby si prehadzoval objektivy a s velmi slusnou kvalitou.
Nevidim v tvojej galerii ani jednu interierovu fotografiu ked sa vyjadrujes k blesku a ten objektiv za par supov ako novy stal okolo 1000 eur celokovovy uplne ina trieda.
 
gytheio
2023-03-14 12:45:17+01
príspevok od: tyto
Plne suhlasim.
Ja fotim uz niekolko rokov a blesk som nikdy nemal potrebu pouzivat.

Co sa tyka objektivu...neviem ako je na tom Canon, ale dcere som kupil Nikkor 18-200 (od kamosky za par susnov). Tiez som nemal velke ocakavania, ale velmi milo ma ten objektiv prekvapil. Na fotenie rodiny a vyletov je super. Odfotis krajinku aj detajl bez toho aby si prehadzoval objektivy a s velmi slusnou kvalitou.
Mohol by si nam vysvetlit preco v kazdom fotostudiu fotia iba s bleskom, kazda svadba s bleskom kazda party oslava s bleskom... ja by som ti aj mohol dat odpoved, lebo ty take veci nefotis ale potreboval si sa zapojit.
 
fatality
2023-03-14 13:05:49+01
a potom prisiel fatality a do zmysluplnej debaty "znova zinscenoval dalsi cirkus"
 
Paladin25
2023-03-14 13:15:02+01
príspevok od: fatality
a potom prisiel fatality a do zmysluplnej debaty "znova zinscenoval dalsi cirkus"
áno zavšetko môžeš TY! To sa už fakt nedá ani čítať...
 
tyto
2023-03-14 14:27:17+01
príspevok od: gytheio
Nevidim v tvojej galerii ani jednu interierovu fotografiu ked sa vyjadrujes k blesku a ten objektiv za par supov ako novy stal okolo 1000 eur celokovovy uplne ina trieda.
https://www.prolaika.sk/e-shop/nikon-af-s-dx-nikkor-18-200mm-f-35-56g-ed-vr-ii/p-3451048.xhtml

https://www.datart.sk/objektiv-canon-ef-m-18-150-mm-f-3-5-6-3-is-stm-1375c005-cierny.html?gclid=Cj0KCQjwtsCgBhDEARIsAE7RYh2qW1gCoUTw4SSy4E2wr8DwBB-8JK68FlFdHgPT-Myf2n-irWJMkLgaAj3CEALw_wcB
 
gytheio
2023-03-14 14:33:23+01
príspevok od: tyto
https://www.prolaika.sk/e-shop/nikon-af-s-dx-nikkor-18-200mm-f-35-56g-ed-vr-ii/p-3451048.xhtml

https://www.datart.sk/objektiv-canon-ef-m-18-150-mm-f-3-5-6-3-is-stm-1375c005-cierny.html?gclid=Cj0KCQjwtsCgBhDEARIsAE7RYh2qW1gCoUTw4SSy4E2wr8DwBB-8JK68FlFdHgPT-Myf2n-irWJMkLgaAj3CEALw_wcB
Si si isti, ze vies o com je rec?
 
tyto
2023-03-14 14:42:13+01
...som sa zlakol ze som poplietol temu, len tak rychlo som to prebehol...
slecna/pani chce nejaku nahradu za telo, ktore mala...ale tu sa riesi cele studio...

tak ja sa ospravedlnujem za moj nevhodny prispevok
 
Paladin25
2023-03-14 15:05:19+01
príspevok od: tyto
https://www.prolaika.sk/e-shop/nikon-af-s-dx-nikkor-18-200mm-f-35-56g-ed-vr-ii/p-3451048.xhtml

https://www.datart.sk/objektiv-canon-ef-m-18-150-mm-f-3-5-6-3-is-stm-1375c005-cierny.html?gclid=Cj0KCQjwtsCgBhDEARIsAE7RYh2qW1gCoUTw4SSy4E2wr8DwBB-8JK68FlFdHgPT-Myf2n-irWJMkLgaAj3CEALw_wcB
Pozor na bajonet. Tento je správny ale nič to nemení na podobnosti objektívov na ktorú si chcel upozorniť.

Dokonca som čítal recenziu kde recenzent poznamenal že je to ten istý objektív len sa upravil bajonet, ale optická sústava a rozloženie sú rovnaké.

https://www.datart.sk/objektiv-canon-rf-s-18-150mm-3-5-6-3-is-stm-5564c005-cierny.html?_gl=1*1hup05h*_up*MQ..&gclid=Cj0KCQjwtsCgBhDEARIsAE7RYh2qW1gCoUTw4SSy4E2wr8DwBB-8JK68FlFdHgPT-Myf2n-irWJMkLgaAj3CEALw_wcB
 
tyto
2023-03-14 15:40:28+01
príspevok od: Paladin25
Pozor na bajonet. Tento je správny ale nič to nemení na podobnosti objektívov na ktorú si chcel upozorniť.

Dokonca som čítal recenziu kde recenzent poznamenal že je to ten istý objektív len sa upravil bajonet, ale optická sústava a rozloženie sú rovnaké.

https://www.datart.sk/objektiv-canon-rf-s-18-150mm-3-5-6-3-is-stm-5564c005-cierny.html?_gl=1*1hup05h*_up*MQ..&gclid=Cj0KCQjwtsCgBhDEARIsAE7RYh2qW1gCoUTw4SSy4E2wr8DwBB-8JK68FlFdHgPT-Myf2n-irWJMkLgaAj3CEALw_wcB
...ano, len som reagoval na pana G ci K ci co to je...a nekontroloval som podrobnosti, podstata bola ta cena.
A nemieniem uz viac venovat tomuto cas. Ta pani to tu urcite uz vzdala a ostatne je o egu.
 
Porubo
2023-03-14 16:01:35+01
príspevok od: tyto
Plne suhlasim.
Ja fotim uz niekolko rokov a blesk som nikdy nemal potrebu pouzivat.

Co sa tyka objektivu...neviem ako je na tom Canon, ale dcere som kupil Nikkor 18-200 (od kamosky za par susnov). Tiez som nemal velke ocakavania, ale velmi milo ma ten objektiv prekvapil. Na fotenie rodiny a vyletov je super. Odfotis krajinku aj detajl bez toho aby si prehadzoval objektivy a s velmi slusnou kvalitou.
Mozno najvyssi cas skusit pouzit ten blesk, a pochvalit sa ako budes prekvapeny...
 
Porubo
2023-03-14 16:07:21+01
príspevok od: tyto
...som sa zlakol ze som poplietol temu, len tak rychlo som to prebehol...
slecna/pani chce nejaku nahradu za telo, ktore mala...ale tu sa riesi cele studio...

tak ja sa ospravedlnujem za moj nevhodny prispevok
Na tele nezalezi zdaleka ako na doplnkoch a aj objektivoch. Tam netreba davat do toho vela, hlavne ku setakom... take zlate pravidlo, lepsie mat lacne telo a dobre objektivy, ako drahe telo a setaky, plastaky a pod. (Aj z dlhodobeho hladiska.) Fakt bych na jej mieste telo velmi neriesil, hlavne ak sa ma sklbit so setakom alebo ultrazoomom. Za usetrene peniaze si moze kupit nejake pekne pevne sklicko alebo fotobatoh alebo trebarz aj turisticke topanky na vylet, rozdiel velmi v tych telach nepociti.
 
Porubo
2023-03-14 16:14:46+01
A este jedna vec sa mi nepaci, tyka sa to skor slusnosti, etiky ci psychologie.
Spravili ste si tu z jedneho diskutujuceho ciernu ovcu. Take spravanie sa da este chapat na skolach, druzinach a u deti. Ale dospeli ludia nemusia hned zacat stekat, alebo prihlasit sa a napisat prispevok nie k teme ale ku osobe a hned "zaujat" tym ze je tu nejaka jedna osoba co vsetky temy kazi. Lepsie by bolo napisat nieco konstruktivne alebo vysvetlit ako nieco lepsie kupit/rozvrhnut rozpocet nez osoba na ktoru sa utoci.
Osobne nie vzdy s kazdym suhlasim, ale snazim sa byt objektivny, nad vecou, a chapem ze mam niekedy ine nazory, niekedy sa mi zda ze sa druhy zle vyjadruje alebo sposob vysvetlovania mozno nema uplne jasny a podobne. Ale to neznaci ze si hned musim kopnut alebo vytahovat stare spory. Kazdy je omylny, a chapem ze aj moje rady sa zasa jemu alebo inemu nemusia pacit. Alebo to ze chce poradit mimo vyznacenych mantinelov a ukazat troska sirsie alebo pestrejsie hladisko. Kazdopadne sme dospeli ludia, kazdy je omylny, a zvlastne ze ludia sa tu stazuju na uroven diskusie, len aby nedopadli ako vravieval ujo Nietzsche:

Ktokoľvek sa pokúša bojovať s monštrami, by mal v tom procese dohliadnuť aj na to, aby sa počas toho nestal monštrom. Ak príliš dlho hľadíte do priepasti, priepasť sa na vás začne pozerať.

Zdroj:
https://www.umeniekreativity.sk/friedrich-nietzsche-citaty/
 
gytheio
2023-03-14 16:33:09+01
príspevok od: tyto
...ano, len som reagoval na pana G ci K ci co to je...a nekontroloval som podrobnosti, podstata bola ta cena.
A nemieniem uz viac venovat tomuto cas. Ta pani to tu urcite uz vzdala a ostatne je o egu.
takze uz mozno vies aky je rozdiel medzi zrkadlom a bezzrkadlom...

ty ked tu vypisujes romany aky je dobry Olympus a pridas, ze si iba dal tvoj uhol pohladu... nadava ti tu niekto? uraza ta niekto? tiez som sem daval moj uhol pohladu a pozri coho si schopny, cela ta vasa banda ktora nefoti ale su najmudrejsi na svete.

 
gytheio
2023-03-14 16:39:03+01
príspevok od: Porubo
Na tele nezalezi zdaleka ako na doplnkoch a aj objektivoch. Tam netreba davat do toho vela, hlavne ku setakom... take zlate pravidlo, lepsie mat lacne telo a dobre objektivy, ako drahe telo a setaky, plastaky a pod. (Aj z dlhodobeho hladiska.) Fakt bych na jej mieste telo velmi neriesil, hlavne ak sa ma sklbit so setakom alebo ultrazoomom. Za usetrene peniaze si moze kupit nejake pekne pevne sklicko alebo fotobatoh alebo trebarz aj turisticke topanky na vylet, rozdiel velmi v tych telach nepociti.
Nepovedal to jasne? ON foti roky a nikdy nemal potrebu pouzit blesk... preto je ten blesk zbytocny.
 
Paladin25
2023-03-14 17:01:56+01
príspevok od: Porubo
A este jedna vec sa mi nepaci, tyka sa to skor slusnosti, etiky ci psychologie.
Spravili ste si tu z jedneho diskutujuceho ciernu ovcu. Take spravanie sa da este chapat na skolach, druzinach a u deti. Ale dospeli ludia nemusia hned zacat stekat, alebo prihlasit sa a napisat prispevok nie k teme ale ku osobe a hned "zaujat" tym ze je tu nejaka jedna osoba co vsetky temy kazi. Lepsie by bolo napisat nieco konstruktivne alebo vysvetlit ako nieco lepsie kupit/rozvrhnut rozpocet nez osoba na ktoru sa utoci.
Osobne nie vzdy s kazdym suhlasim, ale snazim sa byt objektivny, nad vecou, a chapem ze mam niekedy ine nazory, niekedy sa mi zda ze sa druhy zle vyjadruje alebo sposob vysvetlovania mozno nema uplne jasny a podobne. Ale to neznaci ze si hned musim kopnut alebo vytahovat stare spory. Kazdy je omylny, a chapem ze aj moje rady sa zasa jemu alebo inemu nemusia pacit. Alebo to ze chce poradit mimo vyznacenych mantinelov a ukazat troska sirsie alebo pestrejsie hladisko. Kazdopadne sme dospeli ludia, kazdy je omylny, a zvlastne ze ludia sa tu stazuju na uroven diskusie, len aby nedopadli ako vravieval ujo Nietzsche:

Ktokoľvek sa pokúša bojovať s monštrami, by mal v tom procese dohliadnuť aj na to, aby sa počas toho nestal monštrom. Ak príliš dlho hľadíte do priepasti, priepasť sa na vás začne pozerať.

Zdroj:
https://www.umeniekreativity.sk/friedrich-nietzsche-citaty/
Tak si otvor 10 -15 diskusií kde je tá čierna ovca a pozri sa kto začína štekať a urážať.
Sprav si tú námahu...

Tvoje prirovnanie k čiernej ovci ja osobne navyše nepovažujem za presné. To nie je tak že by si naňho ľudia zasadli alebo že by im vadil iný názor.

Ani ja nezdieľam tvoj názor v tejto téme ani nie tak obsahovo ale skôr vecne a myslím že sme diskutovali na slušnej úrovni. Povedali si každý svoje a rozišli sa v dobrom. Či máš pocit že som ťa niekde urazil?

Takže mi toto fórum nepríde ako miesto kde by sa nemohol každý vyjadriť podľa svojej vôle.

Ale ak niekto nedodržiava služné pravidlá a uráža všetkých naokolo, robí zavery o ostatných, ktoré nevie podložiť, klame, zavádza, vyhráža sa.... nie je to OK

A nie je to len o minulosti on to žiaľ robí aj v prítomnosti... a obávam sa že bude aj v budúcnosti...
 
Porubo
2023-03-14 18:30:19+01
príspevok od: Paladin25
Tak si otvor 10 -15 diskusií kde je tá čierna ovca a pozri sa kto začína štekať a urážať.
Sprav si tú námahu...

Tvoje prirovnanie k čiernej ovci ja osobne navyše nepovažujem za presné. To nie je tak že by si naňho ľudia zasadli alebo že by im vadil iný názor.

Ani ja nezdieľam tvoj názor v tejto téme ani nie tak obsahovo ale skôr vecne a myslím že sme diskutovali na slušnej úrovni. Povedali si každý svoje a rozišli sa v dobrom. Či máš pocit že som ťa niekde urazil?

Takže mi toto fórum nepríde ako miesto kde by sa nemohol každý vyjadriť podľa svojej vôle.

Ale ak niekto nedodržiava služné pravidlá a uráža všetkých naokolo, robí zavery o ostatných, ktoré nevie podložiť, klame, zavádza, vyhráža sa.... nie je to OK

A nie je to len o minulosti on to žiaľ robí aj v prítomnosti... a obávam sa že bude aj v budúcnosti...
Ved to je to!
Prenasat stary hnoj a hrabat sa v starych sr... (10-15 starych diskusii)
Naco to davat do novych tem!?
 
Paladin25
2023-03-14 20:25:11+01
príspevok od: Porubo
Ved to je to!
Prenasat stary hnoj a hrabat sa v starych sr... (10-15 starych diskusii)
Naco to davat do novych tem!?
Ale áno dnes treba nad všetkým byť korektný zavreť oči a zabudnúť čo bolo včera. Správne!

Nie to nie je príbeh o čiernej ovci A nikto ho tu nešikanuje. Dokonca ho tu ani nitko nenúti byť.
Dokonca by som povedal že skôr on tu vadí viacerým užívateľom svojim vystupovaním a nizkým EQ.

A keď píše hlúposti aj do tejto témy tak netreba reagovať aby to bolo korektné. Keď tu klame? Opäť treba byť ticho?

Prečítaj si teda túto celú diskusiu a hlúposti čo tu popísal. Ak máš pocit že sa útočí na neho, ok je to tvoj názor. Ja som ti tie staré diskusie písal v kontexte aby si videl kto tie konflikty začína. Ale viem to je minulosť.... nato sa nehľadí ...
 
Paladin25
2023-03-14 20:33:29+01
príspevok od: Porubo
Ved to je to!
Prenasat stary hnoj a hrabat sa v starych sr... (10-15 starych diskusii)
Naco to davat do novych tem!?
Asi som sa zle vyjadril...

Tak si otvor 10 -15 diskusií kde je tá čierna ovca a pozri sa kto začína štekať a urážať.
Sprav si tú námahu...

To nebolo na vyťahovanie starých krívd ale ak si prečítaš 10 diskusii a v 9tich je agresorom bez akejkoľvek ampatie a snahe o normálnu konverzáciu, tak by ti to mohlo napovedať že toto nie je čierna ovca ale niečo iné.
 
Strana 5 z 12
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()