Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Aky program na upravu fotiek?

Radovan
Radovan 2008-05-11 18:16:45+02
Chce, len vediet aky je mat dobry program na upravu fotiek a prevod z RAW. Som len zaciatocnik a fotky som este neupravoval.
 
pe3k
2008-06-28 23:13:25+02
tak ci onak photoshop a to uz jedno aky CS CS2 CS3 ale urcite photoshop.. neobmadzene moznosti len roky praxe :)))
 
graffoo
2008-07-07 13:34:52+02
fuha, su tu nejaki divocaci :D odporucat cloveku, ktory sa fotografii venuje len pre vlastne potesenie rovno PS CS3 mi pride prinajmensom divne. za prve je to horibilna cena a za druhe je to program, z ktoreho vyuzije pri miernych upravach fotiek tak 5% funkcii.
ja odporucam zadarmenkove alternativy: photofiltre, paint.net alebo gimp.

inak tulenik - keby som si nevedel nastavit PS, tak nadavam nan este viac ako na gimp, pretoze ten ma tiez daleko od ergonomie ovladania ;) a ten zader ohladom linuxu... nahod si pre BFU idealne ubuntu a potom pochopis, ze existuju aj rozhrania s lahsim ovladanim ako win. ale to je uz mimo misu.

ja pouzivam na upravu fotiek aj retuse gimp pod vistou a nemam problem. vsetko mam v jednom okne, len si to treba vediet nastavit ;) a bez problemov funguje aj color management a aj CMYKove separacie a kontrola. a este je to narozdiel od PS aj nenarocne na hardver. takze som usetril nemaly peniaz a este mi to aj zaraba dalsie prachy. staci len chciet sa nieco naucit...
 
odklizec
2008-07-11 10:58:27+02
Uz se tu doporucilo kde co, tak doporucim taky neco ;) Po mnoha pokusech a omylech jsem pri zpracovani RAW fotek zakotvil u Silkypix. Jedna se o Japonsky RAW/JPEG editacni program, postaveny na dcraw (jako velka vetsina dnesnich RAWovych reseni). Ovladani je ponekud Japonske, ale po chvili si na nej clovek zvykne. Ma i svoji logiku, jen je proste nezvykle. Anglicke nazvoslovi prelozene z Japonstiny asi taky prispiva celkovemu dojmu podivnosti. Nicmene, ma par peknych vychytavek a sadu filtru, se kteryma se da dale pracovat. Existujou vykonnejsi (a drazsi) reseni, ale mi Silkypix vyhovuje maximalne. Asi to bude i tim, ze fotim Ricohama, ktere jsou v Japonsku velmi popularni a Silkypix je pro Ricohy jakoby delany?
 
2008-07-11 11:47:08+02
príspevok od: pe3k
tak ci onak photoshop a to uz jedno aky CS CS2 CS3 ale urcite photoshop.. neobmadzene moznosti len roky praxe :)))
cim novsi fotak, tym novsi photoshop, inak nebudes schopny editovat RAW
 
Condor
2008-07-20 00:45:13+02
Keď ma začalo fotenie viac baviť tak som začal viac fotiť a aj chodiť po stránkach ako je táto... Myslím že sú to stránky určené hlavne pre amatérov a ľudí ktorí fotia pre radosť a nežijú z toho. Čím ďalej si začínam myslieť že tu je viac počítačových grafikov ako fotografov. Česť výnimkám a dúfam že nikoho neurazím. Každý tu píše o tuctoch programov za veľké peniaze a hlavne totálne žrúty času! Času máme asi všetci tak malo (predpokladám že sú tu pracujúci ľudia)že sme radi keď si nájdeme čas na fotenie a s tým spojený relax, zábavu a radosť a nie sedieť hodiny nad úpravou fotiek pri PC. Môj osobný názor je že lepšie je nafotiť fotky take ktoré ´žiadnu´ úpravu nepotrebujú! Orez, nejaký ten kontrast, úrovne a doostrenie nepovažujem za úpravu na ktorú by bol potrebný nejaký extra program. Mám v notebooku kade čo CS, photoshop, Nikon NX atď. Po čase som skončil pri Nikon view a XnView. Áno to nie su editory ale to čo potrebujem ako amatér zvládajú. Jedine na úpravu aktov a umeleckých portrétov používam CSko. Takže ja riešim úpravy tak že sa snažím fotiť tak aby som to nemusel riešiť v počítači a čo je zlé mažem. Kvalitný monitor mi na takéto úpravy netreba lebo z farbami nerobím žiadne ´čachre´ a úrovne a kontrast ak je v zábere biela riešim auto funkciou. Je to rýchle a mám viac času na fotenie, záľuby, rodinu a bohužiaľ aj na prácu z čoho žijeme a míňame peniaze na fotenie. A o to ide o fotenie a radosť z toho či nie? Naj odmena pre nás amatérov je to ak sa fotky páčia nám, rodine, známim atď. a sem tam niečo dať na nejaký foto portál nech mám to skritizujú :-) No aj pochvália keď sa foto podarí ;-) Rozpísal som sa zo široká tak sa ospravedlňujem ale už dlhšie som chcel niečo napísať ale nejako... Nikomu môj názor nevnucujem len som chcel aby tu bol aj názor z druhej strany a aby sa začínajúci nezľakli tak ako aj ja pred pár rokmi že koľko práce a času a peňazí ma bude stať úprava foto! Mám stránku pre známich rodinu a tak kde mám viac ako 1000 foto za ktoré sa ne hanbím a hlavne z ktorých mám radosť ja a kopec iných ľudí :-) A o to podľa mňa ide pri amatérskom foteni pre radosť.
Tak a teraz ma môžete ukameňovať :-)))
 
Condor
2008-07-20 00:56:52+02
Keď ma začalo fotenie viac baviť tak som začal viac fotiť a aj chodiť po stránkach ako je táto... Myslím že sú to stránky určené hlavne pre amatérov a ľudí ktorí fotia pre radosť a nežijú z toho. Čím ďalej si začínam myslieť že tu je viac počítačových grafikov ako fotografov. Česť výnimkám a dúfam že nikoho neurazím. Každý tu píše o tuctoch programov za veľké peniaze a hlavne totálne žrúty času! Času máme asi všetci tak malo (predpokladám že sú tu pracujúci ľudia)že sme radi keď si nájdeme čas na fotenie a s tým spojený relax, zábavu a radosť a nie sedieť hodiny nad úpravou fotiek pri PC. Môj osobný názor je že lepšie je nafotiť fotky take ktoré ´žiadnu´ úpravu nepotrebujú! Orez, nejaký ten kontrast, úrovne a doostrenie nepovažujem za úpravu na ktorú by bol potrebný nejaký extra program. Mám v notebooku kade čo CS, photoshop, Nikon NX atď. Po čase som skončil pri Nikon view a XnView. Áno to nie su editory ale to čo potrebujem ako amatér zvládajú. Jedine na úpravu aktov a umeleckých portrétov používam CSko. Takže ja riešim úpravy tak že sa snažím fotiť tak aby som to nemusel riešiť v počítači a čo je zlé mažem. Kvalitný monitor mi na takéto úpravy netreba lebo z farbami nerobím žiadne ´čachre´ a úrovne a kontrast ak je v zábere biela riešim auto funkciou. Je to rýchle a mám viac času na fotenie, záľuby, rodinu a bohužiaľ aj na prácu z čoho žijeme a míňame peniaze na fotenie. A o to ide o fotenie a radosť z toho či nie? Ruku na srdce... Koľkí z Vás keď sa vrátia z dovolenky napríklad a donesú 500 foto a potom pri 200-300 z nich sedia pri photoshope a upravujú? Alebo nad tou jednou ktorú chcú dať sem treba dráhy a zložitý program? Nie je jednoduchšie vybrať foto ktoré nepotrebuje úpravy? Naj odmena pre nás amatérov je to ak sa fotky páčia nám, rodine, známim atď. a sem tam niečo dať na nejaký foto portál nech mám to skritizujú :-) No aj pochvália keď sa foto podarí ;-) Rozpísal som sa zo široká tak sa ospravedlňujem ale už dlhšie som chcel niečo napísať ale nejako... Nikomu môj názor nevnucujem len som chcel aby tu bol aj názor z druhej strany a aby sa začínajúci nezľakli tak ako aj ja pred pár rokmi že koľko práce a času a peňazí ma bude stať úprava foto! Mám stránku pre známich rodinu a tak kde mám viac ako 1000 foto za ktoré sa ne hanbím a hlavne z ktorých mám radosť ja a kopec iných ľudí :-) A o to podľa mňa ide pri amatérskom foteni pre radosť.
Tak a teraz ma môžete ukameňovať :-)))
 
Condor
2008-07-20 01:11:44+02
Sorry :-( Písal som to cez PDA a nejako mi to nechcelo pridať tak som to znova...
ADMINI: Prosím zmazať ten prvý príspevok a aj tento. Ďakujem.
 
martin1
2008-07-24 21:38:15+02
AHOJTE MAM PODOBNY PROBLEM ZRKADLOVKU MAM ASI TRI DNI A K NEJ SOM ZOHNAL OD KAMOSA ADOBE PHOTOSHOP 7.0 CE.MOZTE MI HO PROSIM TROCHA POPISAT,PREPACTE HLUPU OTAZKU ALE LEN ZACINAM
 
Ultra TXF
2008-07-24 21:59:17+02
Prosím ťa ,neblázni ...na úpravu fotiek pre vlastnú potrebu.....predpokladám , že 95% tvojich fotografií bude formátu 10x15 cm,sem tam nejaká A4 , si stiahni s nejakeho P2P severu Zoner photo studio 10 a nič viac nepotrebuješ.
A hlavne sa nesnaž byť ´in´ tým RAWom,pokiaľ fotíš a tvoj výstup je maximálne A4 tak foť kľudne do JPEGu a netráp sa ......
Všetci alebo aspoň väčšina z tých čo ti tu radia sú ľudia, ktorí denno denne voľakde a voľačo fotia a je to ich koníček,event.zamestnanie....profíci,ktorí sa už nevedia zniesť na zem.Radiť začiatočníkovi Photoshop je totálna blbosť .Zožeň si Zoner a bohate si vystačíš.
 
Ultra TXF
2008-07-24 22:17:33+02
..úplne súhlasím....
 
Ultra TXF
2008-07-25 11:44:48+02
príspevok od: martin1
AHOJTE MAM PODOBNY PROBLEM ZRKADLOVKU MAM ASI TRI DNI A K NEJ SOM ZOHNAL OD KAMOSA ADOBE PHOTOSHOP 7.0 CE.MOZTE MI HO PROSIM TROCHA POPISAT,PREPACTE HLUPU OTAZKU ALE LEN ZACINAM
...prosím ťa,vyser sa na Photoshop,kúp si posledné dvojčíslo časopisu Computer a tam je na CD ako bonus Zoner Photo studio v špeciálnej edícii,ktorá sa dá aktivovať na plnú verziu za nejakých 700,-...
 
martin1
2008-07-25 19:28:00+02
Teraz som docital komentar od ULTRA TXF a aj by som urobil s tym photoshopom to co mi radis ale ked si pozriem fotografie niektorych autorov na roznych fotoportaloch tak si hovorim to snad nieje ani mozne,hlavne niektore makro fotky su neuveritelne,pri pozerani my vyslo ze bez slusneho programu na upravu foto moje fotkky takto nikdy vyzerat nebudu.Myslis ze na zaciatok by mi mohl stacit na upravu programy dodavane spolu s eos 450
 
Ultra TXF
2008-07-25 19:47:15+02
..dobrú fotografiu nerobí Photoshop,tú spravíš ty.
Na bežné úpravy fotografií ti bohate stačí Zoner Photo studio,v ňom sa naučíš čo a ako robiť,nemaj strach budeš mať čo robiť aby si sa naučil dobre robiť v ňom , publikácia k zoneru má vyše 100 strán.Zoner je špičkový program,neskôr na komplikované úpravy si možno zoženieš Photoshop.
 
Ultra TXF
2008-07-25 19:51:37+02
...ak nedokážeš upraviť fotku v zoneri tak aby bola pozerateľná,tak si ju a piori zle urobil (odfotil!)a nepomôže ti ani photoshop.
Zoner má všetky funkcie ,ktoré kedy budeš potrebovať ako amatér.
 
martin1
2008-07-25 20:09:40+02
Tak fajn skusim to s tym zonerom,s tou pozeratelnostou fotiek ty rozumiem par tisic fotiek som spravil s kompaktom FZ8 takze taky slabsi zaklad o foto mam ale s tou upravou j to uz horsie.Cau maj sa
 
gabla7
2008-07-31 10:00:44+02
Ahojte...mna by len zaujímalo aký program je najlepší na retušovanie,hlavne tváre...používam Photo Filter,Zoner10,Gimp2...používam klonovacie razítko ale nieje to ono...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-07-31 10:09:04+02
príspevok od: gabla7
Ahojte...mna by len zaujímalo aký program je najlepší na retušovanie,hlavne tváre...používam Photo Filter,Zoner10,Gimp2...používam klonovacie razítko ale nieje to ono...
Potrebujes program, ktory okrem klonovacieho razitka ma moznost prace s vrstvami a ich maskovanim. Tu je jednoznacne najvhodnejsi Photoshop CS3. Ide to trochu aj cez Photoshop Elements, ten ale nema moznost maskovat vrstvy (da sa to do urcitej miery obist, ale velmi neprakticky).
Zvladnut by tom mal aj fotoeditor, ktory je sucastou balicku Corel Graphicsuite X4/X3/12.
 
gabla7
2008-07-31 16:33:24+02
Dakujem za radu...mala som Portrait Professional...jednoducho a krásne sa v nom retušovalo ale je to len trial verzia...aj ked som si fotku vyretušovala,nedalo sa to uložiť...
 
Slavo Jancisin
2008-07-31 18:50:07+02
ja Ťa určite neukameňujem ... pridávam sa k Tvojmu názoru
 
hipo
2008-08-01 22:44:47+02
cau katuska305...kde zozeniem adobe cs3
 
Strana 4 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()