Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Reklamácia tovaru kúpeného z inzerátu

mAxL
2011-10-29 21:10:25+02
Zdravím vás. Kupoval som cez inzerát objektív, všetko bolo ok až do chvíle, keď som prenášal fotky do pc (lightroom) - objektív neprenáša informácie o ohniskovej vzdialenosti do tela fotoaparátu (na každej fotke je 30mm). Kontaktoval som predávajúceho s problémom no ten ma odpinkal odpoveďou, že on taký problém nemal a v žiadnom prípade mi peniaze späť nevráti. Máte niekto skúsenosť ako v tejto veci postupovať?
 
Marcel Rebro
2011-10-29 21:20:41+02
príspevok od: mAxL
Zdravím vás. Kupoval som cez inzerát objektív, všetko bolo ok až do chvíle, keď som prenášal fotky do pc (lightroom) - objektív neprenáša informácie o ohniskovej vzdialenosti do tela fotoaparátu (na každej fotke je 30mm). Kontaktoval som predávajúceho s problémom no ten ma odpinkal odpoveďou, že on taký problém nemal a v žiadnom prípade mi peniaze späť nevráti. Máte niekto skúsenosť ako v tejto veci postupovať?
a) aky je to objektiv?
b) na akom tele?
c) su fotky OK?

Na a) a b) odpovedat nemusis. Ak je c) ano, tak kde je problem? Potrebujes k fotkam tlacit EXIF ci co?
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-10-29 21:21:00+02
zdravim ta,,otazka znie,ostri objektiv?je poskrabany?je funkcny AF i MF?cloni oukej?tak co potom riesis nejake udaje..mna v zivote nenapadlo źistovat taketo udaje..dolezity je podla mna vystup.ja byt na mieste predavajuceho spravim presne to iste co on,neriesim ta
 
Marcel Rebro
2011-10-29 21:38:46+02
príspevok od: istvic
zdravim ta,,otazka znie,ostri objektiv?je poskrabany?je funkcny AF i MF?cloni oukej?tak co potom riesis nejake udaje..mna v zivote nenapadlo źistovat taketo udaje..dolezity je podla mna vystup.ja byt na mieste predavajuceho spravim presne to iste co on,neriesim ta
Mne minule "vycital" kolega sportofotograf co sme sa stretli na sutazi v Ziari, ze nedavam k svojim fotkam EXIF. Lidi jsou ruzni a ruzne zaliby maj. Niekoho zaujima fotka, niekoho EXIF ...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-29 21:42:48+02
príspevok od: Marcel Rebro
Mne minule "vycital" kolega sportofotograf co sme sa stretli na sutazi v Ziari, ze nedavam k svojim fotkam EXIF. Lidi jsou ruzni a ruzne zaliby maj. Niekoho zaujima fotka, niekoho EXIF ...
Vraj chystas vystavu svojich najlepsich EXIFOV? Urcite tam daj aj ten s AF-S 200/2!
 
wayne
2011-10-29 21:44:18+02
príspevok od: mAxL
Zdravím vás. Kupoval som cez inzerát objektív, všetko bolo ok až do chvíle, keď som prenášal fotky do pc (lightroom) - objektív neprenáša informácie o ohniskovej vzdialenosti do tela fotoaparátu (na každej fotke je 30mm). Kontaktoval som predávajúceho s problémom no ten ma odpinkal odpoveďou, že on taký problém nemal a v žiadnom prípade mi peniaze späť nevráti. Máte niekto skúsenosť ako v tejto veci postupovať?
Mame. V prvom rade je potrebne vylucit akukolvek chybu medzi klavesnicou a stolickou. Zda sa to smiesne, ale ver mi, nie je, obcas na niektore veci treba proste prist...
 
Cago
2011-10-29 21:50:05+02
...a nekúpil si náhodou 30mm sklo ? Blbý som jak kachle, že ?
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-10-29 21:59:12+02
príspevok od: Cago
...a nekúpil si náhodou 30mm sklo ? Blbý som jak kachle, že ?
tak to prrrr kachle su super nahodou dnes v jednom bufete na kolibe boli k nezaplateniu
 
Marcel Rebro
2011-10-29 21:59:27+02
príspevok od: Karol Srnec
Vraj chystas vystavu svojich najlepsich EXIFOV? Urcite tam daj aj ten s AF-S 200/2!
ten mam vytlaceny na barytonovom papieri 40x60mm a zaramovany v nelsonovi
 
Cago
2011-10-29 22:03:19+02
...už viem kde je chyba !!! Namontoval si ho za filtrový závit cez reverzný krúžok !!! To čubrníš, čo ?
 
mAxL
2011-10-29 22:49:20+02
Kurna chlapi, ste mudry jak radio
Je to tamron 17-50 2.8 fotak Sony a55. Nejde mi o exif, ide o to, ze na ohniskach inych ako 30mm mi zle ostri a aj stabilizacia funguje kontraproduktivne!
 
mynona
2011-10-29 23:48:44+02
príspevok od: mAxL
Kurna chlapi, ste mudry jak radio
Je to tamron 17-50 2.8 fotak Sony a55. Nejde mi o exif, ide o to, ze na ohniskach inych ako 30mm mi zle ostri a aj stabilizacia funguje kontraproduktivne!
To si mal napísať nazačiatku, nik tu nevie čítať myšlienky. Možno by ťa hneď odporučili na servis pri prvom príspevku....a čo sa týka reklamácie u predávajúceho hold smola nemáš kúpno-predajnú zmluvu kde by si mal dohodu záručnú dobu prípadne skúšobnú dobu a tak si takpovediac (slušne povedané) v kaši. Nemáš sa o čo oprieť v prípade žaloby a predávajúci si bude stále mlieť to isté dokola že on predával dobrý kus a mal si ho poriadne odskúšať atď....
 
dorwin
2011-10-29 23:52:00+02
príspevok od: mAxL
Kurna chlapi, ste mudry jak radio
Je to tamron 17-50 2.8 fotak Sony a55. Nejde mi o exif, ide o to, ze na ohniskach inych ako 30mm mi zle ostri a aj stabilizacia funguje kontraproduktivne!
Ahoj, ja mam Nikon, ale... ak mas externy blesk so zoomovacou hlavou tak to vies testnut.
Ja ako zoomujem tak sa meni aj zoom v hlave blesku a aj to meni na displayi blesku. Ak je moznost skus to.
Inak doporucujem precitat obciansky zakonnik. myslim ze taketo veci ako pises tam su osetrene a urcite by som sa o to oprel. a kludne aj pohrozil predavajucemu. ak je teda problem na 100% v objektive.
 
mAxL
2011-10-30 07:34:17+01
Este raz sa spytam - mam nejaku sancu uspiet voci predavajucemu? Preco by som mal ja riesit nejaky servis?! Objektiv bol popisany ako bezchybny
 
markato1
2011-10-30 07:43:07+01
príspevok od: mAxL
Este raz sa spytam - mam nejaku sancu uspiet voci predavajucemu? Preco by som mal ja riesit nejaky servis?! Objektiv bol popisany ako bezchybny
Otazka je ci to stoji za to,ked je objektiv inak v poriadku a nesposobuje to ine problemy..a dalej..co ak to jemu fungovalo na jeho tele bez problemov?..Sancu mas pokial dokazes ze uz jemu to nefungovalo mozno vyziadat si nejaku foto s exifom..?neviem..
 
dodo_bb
2011-10-30 07:51:18+01
príspevok od: mAxL
Este raz sa spytam - mam nejaku sancu uspiet voci predavajucemu? Preco by som mal ja riesit nejaky servis?! Objektiv bol popisany ako bezchybny
Mal by si mať. Predávajúci ručí za vady, ktoré boli na veci pri predaji (skryté vady). Toto nie je vada, ktorá by vznikla nárazom alebo podobne, ale pravdepodobne už existovala predtým. Dokazovanie bude ťažké, ale malo by to byť možné. Prv, ako sa do toho pustíš, požiadaj niekoho, kto má SONY a vyskúšajte ho na inom tele. Môže to byť vada aj na Tvojom foťáku. Prípadne skontroluj a vyčisti kontakty, môže to byť vada komunikácie. Ak nič nepomôže, požiadaj predávajúceho písomne o riešenie problému. Vymáhanie bude až nakoniec. Môžeš ho žiadať o vrátenie peňazí, ale môžeš žiadať aj primeranú zľavu na cene, ak sa predmet kúpy dá používať s malým obmedzením, ktoré vieš prežiť.
Vymáhanie môže byť problematické aj preto, že cena opravy bude nižšia ako možné výdavky na vymáhanie To je už riziko sekáču. Na druhej strane si si ho mal vyskúšať okamžite pri kúpe a veci sú potom oveľa jednoduchšie
 
seifi
2011-10-30 08:17:43+01
Navrhujem odpísať ako stratu. Prídeš o nervy, nestojí to tie peniaze. Ja by som to dal do servisu. Mal si to lepšie vyskúšať, nebral si to na dobierku, alebo áno ?
 
wayne
2011-10-30 08:31:53+01
príspevok od: mAxL
Este raz sa spytam - mam nejaku sancu uspiet voci predavajucemu? Preco by som mal ja riesit nejaky servis?! Objektiv bol popisany ako bezchybny
Este raz sa Ta spytam. Si si isty, ze je to vada objektivu, a nie vlastnost Tvojho fotoaparatu? Pokial ten clovek fotil s objektivom na starsom tele, nemusel s nim mat jediny problem. Moze to vsak byt aj vlastnost objektivu na konkretnom tele, ten Tamron je trochu starsieho data, nez Tvoja polozrkadlovka nabita novou elektrotechnikou.

Neber to ako urazku, alebo dobiedzanie, len naozaj je dobre vylucit vsetky mozne omyly ci chyby.

Z mojho pohladu mas 2 moznosti;

- poziadat predavajuceho, o RAW snimok s uz Tvojim objektivom, so zachovanym exifom
- najst niekoho kto ma identicke telo, alebo ist do nejakeho foto obchodu a skusit rovnaky objektiv a rovnake telo pokombinovat a pomenit - ak tam budu natolko ochotna obsluha.

Ale to nie je nic, na co by si nemohol prist sam, bez ironickych poznamok aki sme mudri.....
 
mAxL
2011-10-30 08:56:52+01
príspevok od: dodo_bb
Mal by si mať. Predávajúci ručí za vady, ktoré boli na veci pri predaji (skryté vady). Toto nie je vada, ktorá by vznikla nárazom alebo podobne, ale pravdepodobne už existovala predtým. Dokazovanie bude ťažké, ale malo by to byť možné. Prv, ako sa do toho pustíš, požiadaj niekoho, kto má SONY a vyskúšajte ho na inom tele. Môže to byť vada aj na Tvojom foťáku. Prípadne skontroluj a vyčisti kontakty, môže to byť vada komunikácie. Ak nič nepomôže, požiadaj predávajúceho písomne o riešenie problému. Vymáhanie bude až nakoniec. Môžeš ho žiadať o vrátenie peňazí, ale môžeš žiadať aj primeranú zľavu na cene, ak sa predmet kúpy dá používať s malým obmedzením, ktoré vieš prežiť.
Vymáhanie môže byť problematické aj preto, že cena opravy bude nižšia ako možné výdavky na vymáhanie To je už riziko sekáču. Na druhej strane si si ho mal vyskúšať okamžite pri kúpe a veci sú potom oveľa jednoduchšie
Konecne relevantna odpoved bohuzial bolo to riesene dobierkou, cize vyskusal som ho az doma. Skusal som ho aj na inom tele(a200) - to iste... A skusal som aj na svojom fotaku druhy kus a ziaden problem. Cize na 100% som si isty, ze chyba je v objektive.
A pre tych co si myslia ze je to len kozmeticka vada -nie je. Podla ohniskovej vzdialenosti sa sprava aj ostrenie, cize na 17 mm robi backfocus a na 50 ff. A na stabilizaciu mozem rovno zabudnut
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()