Fotostĺpček 19/2026
Tento týždeň bude predstavených množstvo noviniek. Čakanie na ne som si krátil dvomi foteniami flóry.
Tento týždeň bude predstavených množstvo noviniek. Čakanie na ne som si krátil dvomi foteniami flóry.
Korona vírus nás v redakcii dotlačil k dobrovoľnej karanténe, čiže home officu.
Ako a čím fotografovať portréty, nie je dané. Ak to s objektívmi viete, môžete použiť rybie oko i superteleobjektív.
Marcel Rebro (Mrco) je na ephoto.sk takmer od začiatku. Spoznali sme sa na workshope a začali spolu s ďalšími chodiť spoločne na fotovýlety.
Dvaja fotografi vo vzájomnom dueli. Pravidlá boli jednoduché: 1. Stanovte si limity a používajte iba jednu šošovku. 2. Snažte sa nájsť netradičné a nové motívy. Na záver už len jedna otázka: Ktorý z fotografov to zvladol najlepsie?
Článok o kompaktoch a objektívoch sme publikovali v roku 2009, keď bola digitalizácia v plnom prúde. Dnes už kompakty a ultrazoomy nie sú tak žiadané. Niektoré parametre, ako napr. rozlíšenie, nás už nezaujímajú. Parametre objektívu ale áno.
Puritáni tvrdia, že fotografie sa nemajú upravovať, majú byť také, aké vylezú priamo z fotoaparátu.
Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, inovuje rad svojich flash pamäťových kariet Canvas.
Ešte raz sa vraciam do Světa medúz, do ktorého som vás pozval pred týždňom. Teraz sa ale budem venovať tomu, ako som fotografie upravoval tak, aby nevyzerali rovnako, ako u ostatných fotografov.
Koronavírus zasiahol aj fotografický priemysel. Niektoré produkty budú ťažšie dostupné, alebo nedostupné. Možno sa posunie aj predstavovanie noviniek.
Viac ako 16 tis. fotografov poslalo svoje najlepšie snímky do poslednej súťaže aplikácie Agora. Témou fotosúťaže pod názvom #Friends2020 bolo priateľstvo a jeho rôzne podoby. „Priateľstvo je univerzálna téma, ktorá môže byť vnímaná rôzne, v závislosti od veku, kultúry, viery alebo životných skúseností. Vnímame nekonečné množstvo rôznych foriem priateľstva, ale súčasne vidíme, čo majú spoločné: lásku, dôveru a podporu. Výsledkom je zdieľaný a…
Všestranný program pre správu a úpravu fotiek Zoner Photo Studio X prináša v jarnej aktualizácii kompletnú kontrolu nad farbami vo fotografii, zrýchlenú prácu v module Vyvolať a pokročilé funkcie v online galérii Zonerama.
Najväčšia radošť je škodoradosť. A tak si z našej nemenovanej kamarátky robíme už roky srandu, že najradšej fotí na ISO 6400. Na jednom fototripe si zabudla prestaviť fotoaparát a celý deň, za krásneho slnečného počasia, fotila na ISO 6400. To aj na fullframe znamená slušné množstvo šumu. Ten k slnkom zaliatej krajine určite nepatrí. Horšie, že sa jej to stalo v zahraničí a nemala, možno už ani mať nebude, šancu to napraviť.
ČLÁNKY - aktuálne diskutované