Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Aký mikrofón pre zrkadlovku?

phill011
2021-02-22 19:54:07+01
Zdravím, aký mikrofón by ste prosím odporúčali pre zrkadlovku? Mám Canon EOS 7D. Často fotím koncerty a občas si niečo aj chcem natočiť, keď som už tam a keď som blízko repro, tak viac počuť rôzne skreslené zvuky ako hudbu... ešte by som mal k tomu doplňujúcu otázku. Niektoré mikrofóny majú možnosť stíšenia zvuku (aj pridania) - ale nie všetky. Ak by som mal mikrofón, kde to nie je možné stíšiť a pripojíim ho k foťáku, môžem potom zvuk stíšiť cez menu vo fotoaparáte? Bude to fungovať na tento externý mikrofón? Vďaka.
 
poqy
2021-02-22 22:40:30+01
Mne dobre slúži zoom h1. Nahrávam zvuk aj interným mikrofónom a tú zvukovú stopu použijem na synchronizáciu s externým mikrofónom. Zoom má aj závit na statív, dá sa šupnúť do sánok na blesk.
 
phill011
2021-02-23 12:43:56+01
Vďaka. Len zasa také komplikované by som to nerád, skôr len nejaký štandardný mikrofón do saní a hotovo
 
blahoslav J B Art
2021-02-23 13:43:21+01
príspevok od: phill011
Vďaka. Len zasa také komplikované by som to nerád, skôr len nejaký štandardný mikrofón do saní a hotovo
 
phill011
2021-04-03 17:49:00+02
Myslíte, že niečo takéto základné by nestačilo? https://www.alza.sk/rode-videomic-go-d1940258.htm. Vdaka
A este taky detail. Ak budem v zrkadlovke stišovať zvuk mikrofónu, bude to stišovať normálne aj ten externý mikrofón? Dik.
 
Fuser
2021-04-03 19:29:06+02
príspevok od: phill011
Myslíte, že niečo takéto základné by nestačilo? https://www.alza.sk/rode-videomic-go-d1940258.htm. Vdaka
A este taky detail. Ak budem v zrkadlovke stišovať zvuk mikrofónu, bude to stišovať normálne aj ten externý mikrofón? Dik.
- Nenapises naco to ma stacit ...
- A ani to na aku zrkadlovku ...

Niekomu staci niekomu nie, štavu ti bude brat z baterie na fotaku.
Skor budes mat problem, ze ten zvuk bude tichsi ako by si chcel.
 
phill011
2021-04-03 22:56:48+02
príspevok od: Fuser
- Nenapises naco to ma stacit ...
- A ani to na aku zrkadlovku ...

Niekomu staci niekomu nie, štavu ti bude brat z baterie na fotaku.
Skor budes mat problem, ze ten zvuk bude tichsi ako by si chcel.
V prvom príspevku som to vlastne všekto napísal - mám Canon EOS 7D. Chodím ako taký amatérsky fotograf do podnikov na koncerty (teda, teraz nie....korona....) - a okrem fotenia pre danú prevádzku si občas natočím aj video. A ten zvuk tak nie je bohvieaký. A teda niekedy stojím príliš blízko pri reproduktoroch a je to veľmi silné, takže zvuk je často skreslený. Tak by som to chcel aspoň nejako zlepšiť, keď len mierne. Na predchádzajúcej zrkadlovke sa zvuk stišovať nedal, tu na 7D to už ide (len neviem, či to stíši aj externý mikrofón). Takže asi len na to.
 
Fuser
2021-04-04 08:19:04+02
Na koncert je lesi STEREO MIC dovod je ten ze si blizko zdroja - MIC berie zvuk aj zo stran.
Zalezi ako si daleko,... ale castejsie (ine prostredie) sa bude hodit smerovy-mono.

Canon 7D - neviem ako to ma v menu ale skus si tam pripojit akykolvek MIC (k PC, alebo sluchadlka s mic) a otestuj.
 
phill011
2021-04-04 12:49:50+02
príspevok od: Fuser
Na koncert je lesi STEREO MIC dovod je ten ze si blizko zdroja - MIC berie zvuk aj zo stran.
Zalezi ako si daleko,... ale castejsie (ine prostredie) sa bude hodit smerovy-mono.

Canon 7D - neviem ako to ma v menu ale skus si tam pripojit akykolvek MIC (k PC, alebo sluchadlka s mic) a otestuj.
Aha, no ja by som chcel stereo - a tento čo som pridal v linku - nie je stereo? Dik. Aha inak to je dobrý nápad, vďaka, skúsim s tými slúchadlami čo mám s mikrofónom Vďaka.
 
poqy
2021-04-04 18:53:31+02
Ten zoom h1 čo som spomínal sa samozrejme dá pripojiť k fotáku 3.5mm jackom ako klasický mikrofón.
 
phill011
2021-04-11 00:05:12+02
Sennheiser MKE 300. Šlo by to? Alebo radšej Rode? Dik
 
asverusik
2021-04-11 20:05:46+02
príspevok od: phill011
Sennheiser MKE 300. Šlo by to? Alebo radšej Rode? Dik
Dobrý deň. Zdá sa, že s mikrofónmi nemáš žiadne skúsenosti. Aby si sa netrápil a nebol sklamaný ani z drahého mikrofónu, radím Ti to isté ako aj POGY: ZOOM H1n. Ja tiež používam externý záznamník. Prajem dobrý nahratý zvuk!
 
marianr
2021-04-12 13:53:42+02
Zoom h1n vyzerá podozrivo, pozeral som dva šopy a nikde nie je frekvenčný rozsah...
 
phill011
2021-04-12 14:38:31+02
No fajn, ale ako sa potom dostane zvuk do videa? Lebo ten Zoom je asi iba záznamník, či? Vďaka.
 
asverusik
2021-04-12 15:14:07+02
príspevok od: phill011
No fajn, ale ako sa potom dostane zvuk do videa? Lebo ten Zoom je asi iba záznamník, či? Vďaka.
Prepojíš výstup záznamníka so vstupom kamery.
 
phill011
2021-04-14 13:06:28+02
No ale teda pri tom Zoome bude zvuková stopa kde? Bude teda rovno vo videu? Alebo to treba potom nejako sychronizovať alebo čo.. proste ide mi o to, či sa to správa rovnako ako mikrofón. Nahrám video a je rovno so zvukom. Dik.
 
poqy
2021-04-14 13:40:09+02
Pripojíš klasickým 3.5 jackom do zdierky na mikrofón na fotoaparáte. Fotoaparát bude nahrávať zvuk zo zoomu rovnako ako z každého externého mikrofónu. (Na zoomku samozrejme nahrávanie nespúšťaš)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-04-14 15:21:16+02
príspevok od: phill011
No ale teda pri tom Zoome bude zvuková stopa kde? Bude teda rovno vo videu? Alebo to treba potom nejako sychronizovať alebo čo.. proste ide mi o to, či sa to správa rovnako ako mikrofón. Nahrám video a je rovno so zvukom. Dik.
Zoom a jemu podobne zariadenia su kvalitne persolnalne rekordery. Standardom je stereo + moznost pripojit aj externe mikrofony. Casto sa tieto rekordery pouzivaju aj na demo hudobne nahravky. Zviuk sa uklada na pamatevou kartu. To umoznuje gfilmarom zachytit zvuk, aj ked nenakrucaju, napr, pre databanku ruchov. Rekorder je mozne pouzit aj ako externy mikrofon, pretoze ma 3,5 mm vystup, ktorym sa prepoji s fotoaparatom.

Ak chces len kamerovat a zvuk mat priamo v o raze, bude jednoduchsie pouzivat mikrofon, nez rekorder.
 
phill011
2021-04-14 16:13:38+02
príspevok od: Karol Srnec
Zoom a jemu podobne zariadenia su kvalitne persolnalne rekordery. Standardom je stereo + moznost pripojit aj externe mikrofony. Casto sa tieto rekordery pouzivaju aj na demo hudobne nahravky. Zviuk sa uklada na pamatevou kartu. To umoznuje gfilmarom zachytit zvuk, aj ked nenakrucaju, napr, pre databanku ruchov. Rekorder je mozne pouzit aj ako externy mikrofon, pretoze ma 3,5 mm vystup, ktorym sa prepoji s fotoaparatom.

Ak chces len kamerovat a zvuk mat priamo v o raze, bude jednoduchsie pouzivat mikrofon, nez rekorder.
Ale vyššie bolo uvedené, že aj v prípade použitia Zoom-u bude zvuk priamo v obraze. Či? Vdaka. Ešte dodám, že ide primárne o nahrávanie koncertov, a všetky cenovo dostupné mikrofóny sú mono.. a to neviem, či je to pravé potom...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()