Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nasledovník EOS 60D

petrofka
petrofka 2023-03-11 11:10:10+01
Ahojte. Pokazil sa mi môj milovaný Canon EOS 60D, ktorý mi parametrami pre moju záľubu stačil. Nechcem asi už investovať do opravy, takže hľadám niečo s rovnakými parametrami alebo o trošinku lepšie. Ale len telo Canon (lebo mám k tomu objektívy - základný a portrétový). Či radšej objektívy predať a kúpiť inú značku? Nemusí mať vyklápací displej. Čo by ste mi odporučili? Nechcem investovať veľa, len aby som si mohla ďalej fotiť rodinku a výlety. A chcem niečo nové, nie bazárové. Čo by ste mi odporučili? Obávam sa, že sama si vyberiem niečo horšie ako tú 60D
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-18 11:18:03+01
Porovnanie jednotlivých parametrov:
 
seifi
2023-03-18 12:04:42+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Pozeral som to a rozdiely medzi Canon R7+Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 STM IS+Canon EF EOS R adaptér (71,2 × 71,2 × 24 mm, váha 110g) a Canonom 5D Mark II+Canon 16-35 mm L II USM sú obrovské, či už sa jedná o rozmery alebo váhu. Ak by sme zobrali túto konkrétnu zostavu, bolo by to napríklad váhovo úspora 528g v prospech Canonu R7. Samozrejme záleží od toho, aký konkrétny objektív a telo aparátu vlastníte. Prvá generácia Canon 16-35 mm L je o 40g ľahšia. Samozrejme tú treba zohľadniť aj fakt, že Canon R7 a R10 prišli na trh iba minulý rok a Canon bude objektívy pre APS-C systém pridávať v priebehu nasledujúcich rokov postupne a to sa týka aj širokouhlých objektívov. Ja osobne by som to preto tak čierne nevidel. Treba sa zmieriť s tým, že v súčasnosti pre systém R a fotoaparáty APS-C formátu široké portfolio objektívov RF-S nie je zatiaľ.
Ďakujem. Asi počkám. V tejto situácii nosím pri sebe G5X prvá generácia a 5D4 nemám síl vystaviť .
 
Porubo
2023-03-18 15:16:01+01
Ja som mal 10-22 a bol som s nim velmi spokojny; 10-18 som sice nemal, ale nepaci sa mi jeho zhotovenie, take plastove, kto vie ako je mechanicky kvalitne zhotoveny (trvanlivost).
Co sa tyka 16-35 L, tak je to velmi drahy objektiv. Dost sa da usetrit kupou 17-40 L ako ultrasirokouhleho objektivu.
 
MagickVamp
2023-03-19 07:01:22+01
príspevok od: Porubo
Ja som mal 10-22 a bol som s nim velmi spokojny; 10-18 som sice nemal, ale nepaci sa mi jeho zhotovenie, take plastove, kto vie ako je mechanicky kvalitne zhotoveny (trvanlivost).
Co sa tyka 16-35 L, tak je to velmi drahy objektiv. Dost sa da usetrit kupou 17-40 L ako ultrasirokouhleho objektivu.
17-40 je oproti 16-40 velmi slaby. Ten plastak zas je opticky uplne vyrovnany super 10-22ke. Canon tie lacne lahke plastaciky celkom vie. Trvanlivosti by som sa nebal, sirokac nie je pracovny nastroj. So sirokacom sa foti v klude. Ja si myslim ze by nas aj prezil.
 
MagickVamp
2023-03-19 07:07:46+01
príspevok od: seifi
Fotím čím ďalej tým menej, tak by som aj zobral R7 či R10, bohato by postačoval, ale s RF nie je solídny širokáč. Ak s adaptérom, to môžem nosiť 5D a 16-35. Ak R6 či čo to tam dnes je, tak také riešenie je nákladné a veľkostne či váhovo problém 5D + 16/35 nerieši.
No pozri, 10-18 je fajn sklicko a vazi 250g? Adapter cca 100? Mas to lacne a lahke. Canon povedal ze ma v plane vydat velmi vela objektivou, hovorilo sa aj o sirokaci na apsc. Za normalnych okolnosti by uz bol vonku. Za sucasnych, to moze byt az buduci rok.
 
gytheio
2023-03-19 15:25:51+01
príspevok od: Paladin25
Žiaľ obávam sa že ten čo to nepochopil (a nebolo by to prvý krát) si tu ty.

Plus navyše si aj ten čo tu jasne klamal a zavádzal. (ani toto nebolo prvý x a bojím sa že ani posledný).
Videl si, ze som tu debatu chcel ukoncit a ty si ma dal za to zablokovat. Zakazdym to sem dam ked to alebo mna das vymazat.
Len som chcel vediet ci vies ako foti setovy objektiv, s nim to nie je take jednoduche ako s normalnym objektivom lebo nefunguje vobec tak ako by mal a preto vacsinou znechuti ludi ktorym bol doporuceny. Fotograf ktory ma co to za sebou vie ako v pohode fotit aj so setakom ale amater to nevie, bude mu to robit problemy a stres a nakoniec sa na to vykasle. Teba a vsetkych ktori doporucuju amaterom setove objektivy by mali zrusit.
Vobec by som nedoporucoval R6 a uz vobec nie R7 lebo zatial nie su k nim kvalitne objektivy iba setaky. A R7 za 1600 ked R8 FF je za 1800? Na R8 je cela paleta kvalitnych objektivov je rovnako velky ako R7 a asi o tretinu lahsi.
Nechce sa mi verit, ze tu niekto rozobera FF a BF, dokonca na 5D m4 24-70 F2,8... mal som tento problem na dvoch objektivoch Sigma 24-70 f2,8 a Canon 24 f1,4.. a ze to vyrobcovia neriesili? Co by mali riesit ked AF Microadjustment je priamo v menu a odstranenie toho problemu je zalezitost par minut. A vy tu radite techniku.
 
Paladin25
2023-03-19 16:44:44+01
príspevok od: gytheio
Videl si, ze som tu debatu chcel ukoncit a ty si ma dal za to zablokovat. Zakazdym to sem dam ked to alebo mna das vymazat.
Len som chcel vediet ci vies ako foti setovy objektiv, s nim to nie je take jednoduche ako s normalnym objektivom lebo nefunguje vobec tak ako by mal a preto vacsinou znechuti ludi ktorym bol doporuceny. Fotograf ktory ma co to za sebou vie ako v pohode fotit aj so setakom ale amater to nevie, bude mu to robit problemy a stres a nakoniec sa na to vykasle. Teba a vsetkych ktori doporucuju amaterom setove objektivy by mali zrusit.
Vobec by som nedoporucoval R6 a uz vobec nie R7 lebo zatial nie su k nim kvalitne objektivy iba setaky. A R7 za 1600 ked R8 FF je za 1800? Na R8 je cela paleta kvalitnych objektivov je rovnako velky ako R7 a asi o tretinu lahsi.
Nechce sa mi verit, ze tu niekto rozobera FF a BF, dokonca na 5D m4 24-70 F2,8... mal som tento problem na dvoch objektivoch Sigma 24-70 f2,8 a Canon 24 f1,4.. a ze to vyrobcovia neriesili? Co by mali riesit ked AF Microadjustment je priamo v menu a odstranenie toho problemu je zalezitost par minut. A vy tu radite techniku.
Zasa len klameš. Naozaj tie 2-3 sa tu slušne debatovalo kým si sa nevrátil.

Poprosím o dôkaz že som ťa dal zablokvať, keď to tu zasa veľkohubo vypisuješ.

Debata o setovom objektíve je s teobu zbytočná lebo si nebol schopný odpovedať ani len na to čo je a čo nie je setový objektív.

Teraz tu zasa splietaš hlúposti o tom že vlastne setový objektív nie je pre amatéra. A pre koho je pre profesionála? Ty to máš teda kvalitne pomotané.

Ešte raz a zrozumiteľne.

Setový objektív je objektív ktorý sa predáva v sete s telom. V tomto prípade 18-150.
Setový objektív je vhodný aj pre amatéra a neskúseného fotografa, keďže ten nevyžaduje maximálnu kvalitu a často je nižšia váha a veľkosť pre neho vhodnejšia.

Opäť sa len točíš a klameš a klameš....

Čo sa týka FF a BF opäť si preukázal že nerozumieš písanému textu a tvoje vyjadrenia sú žiaľ úplne mimo a ničomu nepomáhajú.

P.S. A to že sa tu chváliš screenom z toho začo si bol zablokovaný žiaľ o o tebe tiež niečo vypovedá a pekné to nie je...
 
gytheio
2023-03-19 16:49:32+01
príspevok od: Paladin25
Zasa len klameš. Naozaj tie 2-3 sa tu slušne debatovalo kým si sa nevrátil.

Poprosím o dôkaz že som ťa dal zablokvať, keď to tu zasa veľkohubo vypisuješ.

Debata o setovom objektíve je s teobu zbytočná lebo si nebol schopný odpovedať ani len na to čo je a čo nie je setový objektív.

Teraz tu zasa splietaš hlúposti o tom že vlastne setový objektív nie je pre amatéra. A pre koho je pre profesionála? Ty to máš teda kvalitne pomotané.

Ešte raz a zrozumiteľne.

Setový objektív je objektív ktorý sa predáva v sete s telom. V tomto prípade 18-150.
Setový objektív je vhodný aj pre amatéra a neskúseného fotografa, keďže ten nevyžaduje maximálnu kvalitu a často je nižšia váha a veľkosť pre neho vhodnejšia.

Opäť sa len točíš a klameš a klameš....

Čo sa týka FF a BF opäť si preukázal že nerozumieš písanému textu a tvoje vyjadrenia sú žiaľ úplne mimo a ničomu nepomáhajú.

P.S. A to že sa tu chváliš screenom z toho začo si bol zablokovaný žiaľ o o tebe tiež niečo vypovedá a pekné to nie je...
opytal som sa ta ci vies ako foti setovy objektiv a ty si sem dal linky na flickr...

to bolo posledne co som k tomu napisal
 
Paladin25
2023-03-19 17:04:25+01
príspevok od: gytheio
opytal som sa ta ci vies ako foti setovy objektiv a ty si sem dal linky na flickr...

to bolo posledne co som k tomu napisal
Kiež by to bolo posledné čo si napísal.

Napísal som toho viac. Pridlal aj odkaz do mojej galérie na fotky s "nekvalitným" seťákom 18-55 od Nikonu, ktorý nie je lepšíe ako C 18-150. Pridal som fotky z Flickru touto zostavou.

Riešili sme tam toho viac žiaľ keď ti prídu argumenty, neodpovedáš na jasné otázky a vyberáš si slovko tu ... slovko tam ... je tá debata náročná. Hlavne keď tak často v príspevkoch KLAMES.
 
gytheio
2023-03-19 17:07:11+01
príspevok od: Paladin25
Kiež by to bolo posledné čo si napísal.

Napísal som toho viac. Pridlal aj odkaz do mojej galérie na fotky s "nekvalitným" seťákom 18-55 od Nikonu, ktorý nie je lepšíe ako C 18-150. Pridal som fotky z Flickru touto zostavou.

Riešili sme tam toho viac žiaľ keď ti prídu argumenty, neodpovedáš na jasné otázky a vyberáš si slovko tu ... slovko tam ... je tá debata náročná. Hlavne keď tak často v príspevkoch KLAMES.
Uvedomujes si, ze vobec nevies o com bola debata? Napusal som to niekolko krat.
 
Paladin25
2023-03-19 17:16:11+01
príspevok od: gytheio
Uvedomujes si, ze vobec nevies o com bola debata? Napusal som to niekolko krat.
Uvedomujem si že asi nerozumieš čo píšem a preto bude ideálne ak na mňa prestneš reagovať.

O čom bola debata a kde si KLAMAL som tu viac X jasne ukázal.

Tým že pridávaš ďaľšie nezmyselné príspevky, v ktorých opäť KLAMES nikomu nijako nepomôže.


 
gytheio
2023-03-19 18:40:10+01
https://www.instagram.com/p/CpsldUitQuR/
 
Paladin25
2023-03-19 19:16:28+01
príspevok od: gytheio
https://www.instagram.com/p/CpsldUitQuR/
Ako je to s tým tvojim blokovaním? Čakám na potvrdenie tvojho obvinenia že som ťa dal zablokovať...

Či to bolo len ďaľšie tvoje KLAMSTVO v tejto téme?
 
fatality
2023-03-20 09:46:22+01
a ja ze co tu bol 3 dni klud a normalne debaty... .. a to len actona zabanovali .. ..
 
Porubo
2023-03-20 11:29:02+01
A este zaujimave ultrasiroke skla boli aj od inych vyrobcov napr. Tokina 11-16 F2.8. V pripade nizkeho rozpoctu to moze byt vynikajuca volba.
 
gytheio
2023-03-20 11:40:37+01
príspevok od: Porubo
A este zaujimave ultrasiroke skla boli aj od inych vyrobcov napr. Tokina 11-16 F2.8. V pripade nizkeho rozpoctu to moze byt vynikajuca volba.
Tokina je vzdy vynikajuca volba.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-03-20 15:56:39+01
príspevok od: gytheio
clovek by sa mal posuvat dopredu, moze to robit lepsie ked sa da... alebo moze robit tu istu vec stale rovnako, ze?
Toto je trochu od témy, ale chcel by som sa opýtať na Canon R5. Nakoľko ho používate by ma zaujímalo, koľko záberov dokáže zhotoviť na jedno nebytie batérie. Podla CIPA je to len 330 snímkov. Uvažujem nad zmenou systému, buď Sony alebo Canon. Aká je vaša osobná skúsenosť? Na svadbe dokáže na jedno nebytie zhotoviť napríklad 2000 záberov?
 
gytheio
2023-03-20 16:20:19+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Toto je trochu od témy, ale chcel by som sa opýtať na Canon R5. Nakoľko ho používate by ma zaujímalo, koľko záberov dokáže zhotoviť na jedno nebytie batérie. Podla CIPA je to len 330 snímkov. Uvažujem nad zmenou systému, buď Sony alebo Canon. Aká je vaša osobná skúsenosť? Na svadbe dokáže na jedno nebytie zhotoviť napríklad 2000 záberov?
2000 zaberov na jedno nabitie sa mi podarilo spravit iba so zrkadlovkou a aj to iba s battery gripom, zrkadlovka dokaze spravit s jednou bateriou okolo 1000 zaberov max.
S R5 som este svadbu nefotil ale fotil som akcie, priznam sa nikdy neevidujem kolko zaberov som spravil ked menim baterku ale je to okolo 300 - 500. Mam 6 nahradnych baterii takze mi je to jedno, ale chcem si kupit battery grip, s nim sa ten fotoaparat aj lepsie drzi aj manipulacia je lepsia, aspon pre mna...
Predtym som mal Canon R aj s battery gripom a tam som nafotil 1000 zaberov na jedno nabytie.
S R som mal permanentne problemy, ostril velmi presne ale dost casto sa stalo, ze mal problem zaostrit, trvalo mu to ako by sa pri tom hladal a aj zamrzal musel som ho vypnut zapnut... R5 slape, do teraz nic take, ze by nemohol zaostrit alebo zamzol. Mam k nemu iba Lkove objektivy + RF 50mm 1,8. Akurat som rozmyslal, ze video vobec netocim preto by mi uplne stacila R8, objektiv je to co robi fotografiu, R8 + kvalitne objektivy + kvalitny externy blesk. Moja skusenost, ten blesk a vediet s nim pracovat to je z toho vsetkeho najhlavnejsia vec pri foteni. Viem, ze si svadobny fotograf a viem, ze nepouzivas blesk, urcite si si pozrel najnovsi Karolov fotostlpcek a posledne video, to je to najdolezitejsie pri svadobnej fotografii.
 
gytheio
2023-03-20 16:30:27+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Toto je trochu od témy, ale chcel by som sa opýtať na Canon R5. Nakoľko ho používate by ma zaujímalo, koľko záberov dokáže zhotoviť na jedno nebytie batérie. Podla CIPA je to len 330 snímkov. Uvažujem nad zmenou systému, buď Sony alebo Canon. Aká je vaša osobná skúsenosť? Na svadbe dokáže na jedno nebytie zhotoviť napríklad 2000 záberov?
Vlastne keby Canon spravil FF cisto iba na fotografie tak nevaham, mam fotoaparat ktory toci spickove video a pre mna je to uplne zbytocne a asi aj pre dalsich 50% fotografov ktori za zivia fotografiou.
 
Jozi Mačutek
2023-03-20 18:27:32+01
príspevok od: gytheio
Vlastne keby Canon spravil FF cisto iba na fotografie tak nevaham, mam fotoaparat ktory toci spickove video a pre mna je to uplne zbytocne a asi aj pre dalsich 50% fotografov ktori za zivia fotografiou.
Ale keď to tam môže byť a technológia pustí, hádam to tam nezavádza v tom foťaku... či?
 
Strana 9 z 12
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()