Hore

Fototechnika » Recenzie

Najnovší článok z kategórie

Svetlo dajte na prvé miesto II.

V prvej časti sme si povedali viac o zdroji svetla, teraz sa pozrieme na jeho charakteristiku. Ak ste prvú časť ešte nečítali, nájdete ju tu.

2021-01-13 06:00:00
Karol Srnec
7246
 
 
 • 30785
  25

  Svetlo vo fotografii I. - Zdroje svetla

  Svetlo je najdôležitejšou zložkou fotografie, bez svetla by nakoniec nič také ako fotografia ani nebolo. Istotne poznáte ten vtip o tom, ako sa amatérski fotografii zaujímajú o to s čím fotiť a aký objektív si majú kúpiť, profesionálni fotografi sa starajú o to koľko zarobia, aby mali zaplatené účty, no a fotografi sa starajú o svetlo. Teda o to ako majú svietiť a ako svetlo modeluje tvary…

 • 20589
  40

  Keď blesk ničí atmosféru

  Vlastníte zrkadlovku a svetelný objektív? Keď sedíte večer s kamarátmi v podniku, alebo  večer  na párty v byte, rodinnej oslave pri obyčajnom obývačkovom svetle, tak pri fotografovaní používate blesk? Ak ste na obe otázky odpovedali áno, tak to niekedy skúste bez blesku, môžu vám tak vzniknúť zaujímavé atmosférické fotografie.

 • 19178
  10

  Svetlo vo fotografii II. - Farebná teplota

  V predošlom diele seriálu sme rozdelili svetlo podľa zdrojov svetla na prirodzené a  umelé svetlo. V tomto diele seriálu si povieme viacej o farebnej teplote svetla, prečo sú niekedy naše fotografie viacej žlté alebo modré ako by sme si priali a ako rozdielne farebné teploty svetla využiť vo svoj prospech.

 • 8175
  9

  Slniečko na ruke

  Naučte sa fotografovať portréty, akoby ste mali so sebou ateliér a asistenta, len s využitím prirodzeného svetla. Nájdite hrejivé lúče slnka na vašej ruke a nájdete váš externý fotoateliér.

 • 8045
  13

  Svetlo dajte na prvé miesto I.

  Svetlo, pre niekoho len opak tmy. Pre nás fotografov je to základná esencia fotografie. Vnímame ho inak, ako ostatní “smrteľníci”.

 • 4813
  3

  Jesenné svetlo a mestské zátišia

  Jeseň je obdobie fantastického svetla. Stále je dosť teplo, aby nám pri fotení nebola zima a slnko zapadá v akurátny čas. Po práci si môžete vyraziť na prechádzku a nemusíte hodiny čakať kým zapadne. 

Inzercia

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.