Svet okolo nás je farebný a pestrý. Čo to vlastne farba je a ako vzniká?
Princíp a využívanie jedného z najvýznamnejších výrazových prostriedkov vo fotografii.
Fotografuje sa všade - na dovolenke, na rodinnej oslave, pri športe, v prírode či doma. A fotografuje sa čokoľvek - ľudia, sochy, zvieratá, budovy či príroda. Nie všetko a všade však môžeme fotografovať bez akýchkoľvek obmedzení. Je preto potrebné vedieť, kde a čo alebo koho môžeme fotografovať, a hlavne za akých podmienok.
Správna expozícia je to, čo chce každý fotograf, amatér alebo profesionál, docieliť svojím fotoaparátom.
Zverejníte svoju fotografiu na internete alebo ju pošlete do súťaže a nič? Možno aj preto, že je kompozične nezaujímavá. Základné pravidlá pri komponovaní.
Máločo fotografa nahnevá tak, ako výborná fotka, ktorá nie je správne zaostrená. Ak netrafíte presne expozíciu, alebo kompozíciu, dá sa fotka často v postprocessingu zachrániť, ale ak je zle zaostrená, už bude použiteľná maximálne ako web obrázok pre menej náročných divákov a doostrovaním to nezachránite.
Čo na fotografovanie svadby naozaj potrebujete a čo nie je dôležité. Tentoraz fotoaparáty a objektívy.
Niekoľko dobre mienených rád pre začiatočníkov. Viete na čo sa máte sústrediť a čo vôbec nie je dôležité? Vybrali sme aj niekoľko článkov v našej fotoškole, ktoré by vám mali pomôcť rýchlejšie napredovať.
Od prvého publikovania článku už ubehlo pár rokov a situácia na trhu sa zmenila. Nezmenili sa však obavy začiatočníkov z pokročilejších prístrojov. Preto som pôvodný článok kompletne prepracoval, aby zodpovedal aktuálnej situácii.
V pokračovaní seriálu o nočnej fotografovaní sa dočítate o fotografovaní v meste.
Najpodcenovanejší parameter expozičného trojuholníka, zároveň aj najpreceňovanejší ohľadne úrovne šumu.
ČLÁNKY - aktuálne diskutované